Skvernelis: eksporto rinka kelia nerimą

Lietuvos ekonomikos atsigavimas ir jos prognozės nuteikia optimistiškai, tačiau nerimo kyla dėl eksporto, jeigu koronaviruso situacija blogėtų šalies eksporto rinkose, sako premjeras Saulius Skvernelis. 

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Matau, kaip renkami mokesčiai, juda eksportas, tai tikrai ir trečias, ir paskutinis ketvirtis teikia daug optimizmo. Aišku, labiausiai kelia nerimą, kas susiję su mūsų eksporto rinkomis, nes mes esame vis dėlto atvira ekonomika ir mūsų ekonomikos vienas iš svarbiausių variklių yra eksportas. Kitose valstybėse vykstantys procesai – jeigu situacija pradėtų keistis, blogėti, aišku, turėtų mums įtakos“, – Žinių radijui sakė S. Skvernelis. 

Pasak jo, politinės krizės krečiamoje Baltarusijoje esama rizikos ten dirbančiam Lietuvos verslui. 

„Kalbant Baltarusijos tematika, atskirais sektoriais grėsmės yra, mes matome pradėtus tam tikrus, na, tradicinius tokius baltarusiškus būdus, kai į įmonę ateina – ten yra mūsų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos analogas – pradeda aiškinti, žiūrėti (...) Visi suprantame, kas pasiuntė ir kokiu tikslu pasiuntė. Tai čia tikrai kelia nerimą, nes verslo yra pakankamai daug toje valstybėje, aišku, jam tikrai gali kilti problemų“, – sakė premjeras. 

Jis dar katą pabrėžė, kad Baltarusijai neapsimoka nukreipti savo krovinių nuo Klaipėdos uosto į Rusiją, tačiau pripažino, kad diktatūra gali imtis ekonomiškai nenaudingų sprendimų. 

„Kas susiję su krovinių vežimu, vėlgi, sunku patikėti, – nors viskas įmanoma, jeigu valstybėje yra diktatūra, – jokie ekonominiai parametrai, jokie: nei kalbant apie birius krovinius, nei kalbant apie naftos produktus Baltarusijai neapsimoka perorientuoti juos į Rusijos uostus. Tai būtų tiesiog dar vienas ekonominis krachas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Naujausiomis Lietuvos banko prognozėmis, ekonomika šiemet turėtų trauktis 2 proc., o kitąmet bendrojo vidaus produkto (BVP) augti  3,1 proc. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų