Vaičiūnas: epidemija tik paspartino investicijas į energetiką

Koronaviruso krizė dar labiau paspartino Lietuvos investicijas į energetiką, o šalis neslepia ambicijų tapti energetikos inovacijų ir technologijų centru, sako energetikos ministras. 

Žygimantas Vaičiūnas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„COVID-19 krizė neigiamai nepaveikė energetikos sektoriaus plėtros, priešingai, krizė tapo katalizatoriumi mūsų investicijoms į atsinaujinančius išteklius ir energijos vartojimo efektyvumą“, – pirmadienį Lietuvos inicijuotoje tarptautinėje energetikos technologijų konferencijoje „Energy Tech Summit“ kalbėjo Žygimantas Vaičiūnas. 

Anot jo, Lietuva iš Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo fondo planuoja į visas su klimato kaita susijusias priemones iki 2025 metų investuoti papildomai 1,5 mlrd. eurų.

Pasak energetikos ministro, Lietuvoje pradėtos permainos saulės ir kitos žaliosios energetikos srityje tėra tik pradžia. 

„Prieš kelerius metus Lietuva buvo laikoma energetine sala, tačiau dabar nuosekliai integruojamės į žemyninės Europos tinklus, taip pat žengiame būtinus žingsnius užtikrinti reikiamą reguliacinę terpę kitoms energetikos inovacijoms (...) Lietuva pasiryžusi tapti energetikos inovacijų ir technologijų centru (angl. hub)“, – kalbėjo ministras. 

Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis sinchronizuoja savo elektros tinklus su Europa, Lietuva ir Lenkija taip pat tiesia bendrą dujotiekį GIPL. 

„Energy Tech Summit“ truks iki penktadienio. Dėl krizės į virtualią erdvę persikėlusiame forume laukiama daugiau kaip tūkstančio dalyvių, pranešėjų, startuolių, energetikos sektoriaus bendrovių iš viso pasaulio. 

REKLAMA

Konferenciją organizuoja rizikos kapitalo fondas „Contrarian Ventures“, o remia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Energetikos ministerija ir kiti partneriai. 

Organizatoriai tikisi, kad jau trečius metus rengiama konferencija taps bendra komunikacijos platforma energetikos sektoriui – investuotojams, startuoliams ir kitoms suinteresuotoms grupėms. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų