Langai ir durys prieš šaltąjį sezoną – kiek kainuoja sutvarkyti ir ką pataria specialistai

Atšalus orams vis daugiau gyventojų ima rūpintis langų sandarumu. Prieš šildymo sezoną svarbu, kad namuose neliktų plyšių, pro kuriuos patenka šaltas oras. Specialistai pastebi, kad norėdami sutaupyti gyventojai patys bando tvarkyti langus, bet kartais po tokių bandymų meistrams tenka mokėti dvigubai.

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Įmonės „Langų servisas“ vadovas Martynas Šublinskas teigia, kad vos atšalus orams ima sulaukti žmonių skambučių. Gyventojai skundžiasi, kad pučia vėjas pro langus, kad šie blogai užsidaro. Tad plastikinių langų ar balkonų durų tarpinių (gumų – aut past.) keitimas viena populiariausių paslaugų, kurią tenka atlikti.

„Kuo langas dažniau yra darinėjamas, tuo greičiau susidėvi ir jo gumos, kurios, kaskart atidarant bei uždarant susispaudžia ir atsileidžia, tai reiškia, kad yra nuolat veikiamos. Dažniausia tarpinės tarnauja apie 7–10 metų. Todėl praėjus šiam laikotarpiui būtina jas pakeisti“, – sako specialistas.

Anot jo, laikui bėgant sumontuotą langą veikia daugelis skirtingų išorinių poveikių – karštis, šaltis, vėjas, langas nežymiai „pasėda“, sutrinka sklandus lango mechanizmo darbas.

„Atsiranda sunkumai, pasukant rankeną, stringa ar traška uždarymo mechanizmas, prarandamas lango sandarumas, atsiranda skersvėjis. Dar viena gedimų priežastis – nekokybiškas montavimas.

Tokiais atvejais dažniausiai reikalingas lango reguliavimas ir sutepimas, bet galimi atvejai, kai atsiranda furnitūros detalių, tarpinių keitimo, naujo stiklo paketo įstatymo ar net lango permontavimo poreikis“, – komentuoja M. Šublinskas.

REKLAMA

Langai. Fotodiena/Audrius Bagdonas

Patiems reguliuoti ir remontuoti langų nepataria

Anot jo, būna, kad žmonės nesikreipia į specialistus, bet patys bando susitvarkyti langus.

„Jeigu žmogus turi laiko, noro ir gebėjimų, žinoma, kad gali ir pats susitvarkyti langus. Tačiau būna, kad žmogus skambina ir skundžiasi, kad bandė pats remontuoti, bet dabar langai dar blogiau atrodo, negu prieš remontą“, – pasakoja specialistas.

Pasak jo, vieno lango sureguliavimas kainuoja apie 6 eurus, o tarpinių pakeitimas apie 7 eurus.

Kitos įmonės „Jolista“ direktorė Olga Ruseckaja taip pat pastebi, kad norėdami sutaupyti žmonės bando patys susireguliuoti langus.

„Tačiau dažnai ne susireguliuoja langus, bet dar labiau juos sugadina. Tada vis tek tenka kviesti langų meistrą ir susimokėti ne tik už langų reguliavimą ar sutepimą, bet ir sugadintų mechanizmų taisymą. Tad patiems bandyti tvarkyti langus – ne išeitis. Tenka sumokėti dar daugiau negu, kad būtų kainavęs langų sureguliavimas ar sutepimas.

Vieno lango sureguliavimas kainuoja 5 eurus, sugedusio mechanizmo keitimas nuo 25 eurų, taip pat į kainą įeina ir naujas mechanizmas ne tik jo keitimas. Mechanizmo sutepimas kainuoja 2 eurus, o tarpinės keitimas – 2 eurus už 1 metrą“, – teigia specialistė.

Anot O. Ruseckajos, sureguliuoti ar sutepti langus reikėtų du kartus per metus. Tai reikalinga tam, kad langai ilgiau tarnautų. Taip, kaip rūpinamės automobiliu, taip turėtume rūpintis ir langais. Juk nevažinėjame neįsipylę tepalų ar kuro.

„Todėl tvarkingų ir prižiūrėtų langų gedimai nebūna labai sudėtingi, o juos sukelia nuolatinė temperatūros kaita, drėgmė. Dėl šių veiksnių langai ima strigti, deformuojasi, pradeda sunkiai varstytis, juos varstant ar sukant rankeną girdimas traškesys, laikui bėgant langai gali prarasti sandarumą, tokiu atveju į patalpų vidų pradės skverbtis ne tik šaltis, tačiau ir drėgmė“, – pastebi įmonės direktorė.


Rašyti komentarą...
i
inerdia
2020-09-13 16:25:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi paažinčių svetаinė suаugušiėms, nоrintiеms sųsirаsti partnerį, nоrintiems pasimyleti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų