Proga atnaujinti namą: galima gauti beveik 15 tūkst. eurų kompensaciją

Iki rugpjūčio pabaigos individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami teikti registracijos formas, kad gautų kompensacines išmokas už gyvenamųjų namų atnaujinimą. Projektams finansuoti papildomai skirta 1 mln. eurų, o didžiausia išmoka vienam projektui siekia 14,5 tūkst. eurų.

 (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Iki šių metų rugpjūčio 31 d. individualių gyvenamųjų namų savininkai kviečiami teikti projekto registracijos formas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) atnaujinimą, informuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Parama bus skiriama, jeigu modernizavus namą bus pasiekta ne mažesnė nei B namo energetinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40 proc., palyginti su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo.

Dėl kompensacinių išmokų gali kreiptis gyventojai, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą, kurio statyba yra užbaigta ir įregistruota nekilnojamojo turto registre.

Projekto lėšomis gali būti finansuojamas stogo, grindų šiltinimas, sienų ir cokolių šiltinimas, esamų langų bei durų keitimas, grindinio šildymo sistemos ar radiatorių įrengimas, centrinės rekuperacinės sistemos įrengimas.

Projekto registracijos formą užpildyti galima tik per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS).

Ankstesnio kvietimo metu – daugiau nei 700 paraiškų

Šiuo metu galiojančio kvietimo metu (nuo rugpjūčio 3 d. iki 31 d.) gauta 13 paraiškų už daugiau nei 1,2 mln. eurų. Paraiškų vertinimas bus atliktas pasibaigus kvietimui – rugsėjo mėnesį.

REKLAMA

Šių metų balandžio 20 d. – gegužės 19 d. vykusio kvietimo metu buvo užregistruotos 732 paraiškos už 6,7 mln. eurų. Tiesa, ne visos jos bus patenkintos.

„Iš jų finansavimas rezervuotas 685 paraiškoms  už 6,29 mln. eurų. Likusieji neatitiko pareiškėjams taikomų reikalavimų arba nusprendė neįgyvendinti projektų“, – pasakoja APVA Klimato kaitos skyriaus vedėja Neringa Liudavičienė.

Daugiausia paraiškų sulaukta iš Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybėse gyvenančių individualių namų savininkų – atitinkamai 45 ir 35 paraiškos. Po 30 paraiškų buvo sulaukta iš Šilalės ir Vilniaus rajonų, po 24 paraiškas gauta iš Mažeikių, Tauragės rajonų ir Vilniaus miesto, 22 – iš Šilutės rajono, po 20 – iš Klaipėdos ir Lazdijų rajonų.

„Šios priemonės tikslas yra pasiekti ne mažesnę, nei B namo energinio naudingumo klasę ir sumažinti skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo“, – sako N. Liudavičienė.

Pasak jos, populiariausios modernizavimo sritys – sienų ir cokolio šiltinimas, stogo, stogo perdangos šiltinimas, langų keitimas.


Rašyti komentarą...
o
orka
2020-08-15 11:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus kaip su seno stogo atnaujinimo vajum. Kompensavo tik seno šiferio utilizavimą ir naujos dangos pirkimą. O juk nuardžius dangą, žmonėms reikėdavo keisti ir pasenusias gegnes, grebėstus, dėti naują plėvelę. Kur dar pakalimai, vėjalentės, vinys ir medvaržčiai. Ne visi norėję keisti stogą įsivaizdavo, ką ras nuardę šiferį. Gavosi, kad kompensavo geriausiu atveju 1/6 visos kainos. O kompensavo tik atlikus darbus t. y. pradžioje visą sumą reikėjo turėti pačiam...
Atsakyti
-3

D
Danutė
2020-08-15 14:05:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepasakokte,viską pasiims visokie šilumų vertintojai,administratoriai.Kaip bitės prie medaus.
Atsakyti
0

L
Lina
2020-08-15 13:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užteks žmones klampinti į skolas. Jau užkniso tie jūsų kreditų siūlymai telefonu, tyčia žmones klampinat į skolas, kad paskui, progai pasitaikius ir gyvybę galėtunėt atimti. Satanistai prakeikti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų