Ekonomistai: neramumai Baltarusijoje kelia rizikų Lietuvai

Ekonomistų teigimu, pastarųjų dienų įvykiai Baltarusijoje trumpuoju laikotarpiu neturės reikšmingos įtakos Lietuvos ekonomikai, tačiau ilgesnėje perspektyvoje, jei Lietuvos ir Baltarusijos santykiai paaštrėtų iki ekonominio lygio, kyla rizikų kai kuriems nuo Baltarusijos rinkos priklausomiems Lietuvos sektoriams.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

„Gauname tiesioginių pinigų iš Baltarusijos, importuodami farmacijos, mašinų inžinerinius gaminius. Kitas dalykas, jei santykiai aštrėtų ir užsidarytų sienos, nukentėtų turizmo sektorius, nes, vertinant turistų skaičių Lietuvoje, kiek jų atveža pajamų, baltarusiai sudaro reikšmingą dalį – ketvirtį“, – delfi.lt portalui sakė finansų analitikas Marius Dubnikovas.

„Taip pat Baltarusija svarbi Lietuvos geležinkeliams, nes iš Baltarusijos atsivežame įvairių žaliavų, per Lietuvos geležinkelius gabenami tranzitiniai kroviniai, kurie vėliau suteikia pajamas krovos įmonėms uoste“, – pridūrė jis.

Kaip dar vieną galimą grėsmę ekonomistas įvardija ES sankcijas, jei šios būtų nukreiptos ne tik į asmenimis, tiesiogiai susijusius su represijomis ir galimu balsų klastojimu, o būtų įvestos platesniu mastu. Anot jo, dėl to gali tiesiogiai nukentėti prekyba ir investicijų srautai su Lietuva.


Rašyti komentarą...
A
Aha
2020-08-13 09:55:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tuos santykius aštrina? Tikrai ne baltariusiai. Mūsų jankių kolaborantai pasiruošę parduoti tėva motiną, ne tik žlugdyti šalies ekonomiką už galimybę sulysti be muilo jiems į subinę
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų