Masiniai protestai Baltarusijoje palietė lietuvių įmones: susidūrė su trikdžiais papildyta 10.36 val.

Baltarusijoje dėl masinių protestų atjunginėjamo interneto pasekmes pajuto ir šalyje veikiančios lietuviškos įmonės, tačiau didesnių gamybos procesų sutrikimų bendrovės nefiksuoja.

Naudojasi kompiuteriu (nuotr. Fotodiena.lt)

Kaip rašo portalas 15min.lt, koncerno SBA vadovai susidūrė su problemomis bendraujant su Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje dirbančia įmonių grupei priklausančia baldų gamykla „Mebelain“.

Tačiau anot SBA viceprezidento Egidijaus Valentinavičiaus, interneto trikdžiai gamybos procesams įtakos neturėjo.

„Nuo savaitgalio trūkinėja interneto ryšys, tačiau gamybos procesams tai įtakos neturi. Dėl to iš Lietuvos mums sunkiau komunikuoti su pačia įmone, taip pat jai su mumis, bet ieškome galimybių ir imamės sprendimų, kad darbas nenukentėtų“, – 15min.lt sakė E. Valentinavičius.

Dvi gamyklas Baltarusijoje turinčios Vakarų medienos grupės (VMG) atstovė Gerda Šešplaukytė teigia, kad dėl interneto trikdžių šalyje teko koreguoti „tam tikrus automatizuotus procesus“, tačiau pasekmių įmonių grupės veiklai tai neturėjo.

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Tomas Digaitis sako, kad įmonė kol kas nepajuto jokio poveikio bendravimui su klientais, tačiau aktyviai stebi padėtį Baltarusijoje.

Vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius teigia, jog dėl interneto trikdžių vairuotojai turi verstis be navigacijos.

„Mūsų vežėjams GPS kaip ir nereikia maršrutų paieškai, nes jie Baltarusiją gali pervažiuoti užmerktomis akimis“, – portalui sakė M. Atroškevičius.

REKLAMA

„Vis dėlto, nesant GPS, neveikia sunkvežimių sekimo sistema, kuri būna įmontuota dėl saugumo“, – pridūrė jis.

Po sekmadienį vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko nedemokratiškais ir neskaidriais, šalyje kilo masiniai protestai. Siekdama juos pažaboti, šalies valdžia ėmėsi blokuoti interneto ryšį, taip pat įvažiavimus į sostinę Minską.

Trečiadienį ryte atkurta normali prieiga prie interneto

Vartotojai praneša, kad po kelių dienų pertraukos vėl pradėjo įprastai veikti socialiniai tinklai ir susirašinėjimo platformos, už nacionalinės domenų zonos ribų veikia tinklalapiai, vyksta interneto paslaugų atnaujinimai. 

Rugpjūčio 9-ąją, kai Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, vakare ėmė strigti interneto ryšys. Nebeveikė ir valstybės įstaigų, ministerijų ir žinybų, valstybinės naujienų agentūros BelTA bei prezidentūros tinklalapiai.  

Rugpjūčio 10 dieną valstybinė interneto ryšio operatorė „Beltelekom“ pranešė, kad iki vakaro planuoja atkurti normalią prieigą prie interneto Baltarusijoje. Skelbta, kad stebima „problema su vidaus kanalais, didelė apkrova“.   

Interneto ryšys ėmė normaliai veikti tik trečiadienį ryte. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų