Perspėja skolininkus: gali likti be darbo paieškos išmokos

Antstolių akiratyje esantys gyventojai, besitikintys laikinos darbo paieškos išmokos, gali likti be šių lėšų. Nepateikus pažymos antstoliams, iš valstybės gauta parama gali būti nuskaityta neįspėjus.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

„Kadangi antstolis neturi informacijos, kokia yra į sąskaitą pervestų pajamų kilmė, jam būtina pranešti, kad tai yra darbo paieškos išmoka, kurią pervedė Užimtumo tarnyba“, – delfi.lt komentuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). 

Lietuvos antstolių rūmų atstovai teigia, kad tokios situacijos, kai skola yra nuskaitoma valstybei žmogui pervedus vienokią ar kitokią išmoką, nutinka pinigus iš asmens nuskaitant ne patiems antstoliams, bet skolų išieškojimą vykdančiai Piniginių lėšų apribojimų informacinei sistemai (PLAIS).

Ministerijos teigimu, net jei lėšos iš žmogaus buvo nuskaitytos, vis dėlto yra galimybė jas susigrąžinti – per 14 dienų nuo pajamų nurašymo antstoliui reikėtų pateikti paramą skyrusios institucijos pažymą ir banko sąskaitos išrašą.

Portalas primena, kad įsigaliojus Civilinio kodekso proceso pakeitimams skolos negali būti išieškomos iš lėšų, kurios gautos kaip valstybės ar savivaldybių parama dėl ekstremalios situacijos ar karantino, tai galioja ir 42 arba 200 eurų laikinai darbo paieškos išmokai. 


Rašyti komentarą...
I
Istatymas
2020-08-12 09:23:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagsl LR CPK negalima isieskoti is lesu kurie ismokami kaip ismokas, padalpas, bet biski galima, reikia skolininkui pateikti dokumentus.Kam toks istatymas eigu visgi ledziama tai daryti viso pirma bankui o po to antstoliui.Apribojimo sistema prie banko privalo matyti pinigu kilmes, arba turi buti uzdetas pavedime varnele, kad pinigai yra pasalpa ir jau negali apribojima sistems leisti sias pinigus pervesti antstoliams ir baigsis visas nedklundamai, nes idomu istatymas viena draudzia, o faktai leidzia- absurdas.
Atsakyti
-1

t
tvarka
2020-08-11 14:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kompiuterijos laikais tokios nesamones? O gal specialiai. Kiek vargo vel antstoliams pazymas pristatyti, po to lauk iki 2 savaiciu kol grazins :D
Atsakyti
0

R
Ruta
2020-08-12 05:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir teisingai skolą ne balą neisitaškys,prisadarėt skolų tai malonėkit atiduot...
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų