Lietuvos bankas: investicinio draudimo klientai gauna didesnę naudą

Dauguma Lietuvoje veikiančių ir investicinio gyvybės draudimo paslaugas teikiančių draudimo įmonių atsižvelgė į Lietuvos banko (LB) poziciją dėl valdymo mokesčių susigrąžinimo, dėl to investicinio gyvybės draudimo klientai jau gauna didesnę naudą ir gali sukaupti daugiau lėšų. 

Pinigai  (nuotr. Fotodiena.lt)

„Iš valdymo įmonių susigrąžintų mokesčių paskirstymas draudimo įmonių klientams, o ne šių lėšų panaudojimas pačių draudimo įmonių reikmėms, taip pat mažesnių valdymo mokesčių taikymas – tik vienas iš žingsnių skaidrinant investicinio gyvybės draudimo praktiką Lietuvoje. Praėjusį mėnesį draudimo įmonėms taip pat pateikėme visą pluoštą rekomendacijų dėl investavimo krypčių valdymo ir mokesčių, jas įgyvendinus vartotojams būtų kuriama dar didesnė pridėtinė vertė“, – pranešime žiniasklaidai sakė LB Priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina.

Pernai išanalizavęs investicinio gyvybės draudimo praktiką, LB nustatė, kad draudimo įmonės, investuodamos klientų lėšas per kolektyvinio investavimo subjektus iš jų valdymo įmonių susigrąžina valdymo mokesčius ar gauna jų nuolaidas, bet negrąžina jų klientams, o panaudoja savo reikmėms. 2019-ųjų viduryje LB paskelbė poziciją, kad tokia praktika sudaro sąlygas interesų konfliktui, kuriuo pažeidžiami draudimo įmonių klientų interesai, yra netinkama ir rekomendavo ją taikančioms įmonėms persitvarkyti iki metų pabaigos.

LB duomenimis, dauguma Lietuvoje veikiančių ir investicinio gyvybės draudimo paslaugas teikiančių draudimo įmonių šiuo metu vadovaujasi minėta pozicija. Draudimo įmonės, siekdamos užtikrinti jų praktikos atitiktį šiai pozicijai, ėmėsi skirtingų veiksmų: vienos – gautas valdymo mokesčių nuolaidas paskirstė ir ateityje paskirstys klientams, kitos – perkėlė investicinio gyvybės draudimo lėšas į fondus, skirtus instituciniams investuotojams, ar į naujus fondus, kurių valdymo ar kiti panašaus pobūdžio mokesčiai yra gerokai mažesni.

REKLAMA

Dvi draudimo įmonės – „Compensa Life Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas ir „Mandatum Life Insurance Company“ Lietuvos filialas – pozicijos laikosi iš dalies, nes iš kai kurių kolektyvinio investavimo subjektų valdytojų vis dar susigrąžina valdymo mokesčius, bet jų negrąžina savo klientams, tačiau deda pastangas, kad tokia situacija ateityje pasikeistų.

Anot LB, tokia padėtis šiose bendrovėse susiklostė dėl investavimo krypties vieneto vertės skaičiavimo ypatumų, kurie apsunkina grąžintų valdymo mokesčių ar jų nuolaidų paskirstymą klientams. LB šiuo metu imasi veiksmų stebėti, bendrauti ir prireikus įstatymuose nustatytomis priemonėmis paveikti minėtų dviejų draudikų sprendimus, kurie sudarytų sąlygas tinkamos praktikos taikymui


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų