Už 24 mln. eurų modernizuota kariuomenės bazė Šiauliuose

Už Jungtinių Valstijų (JAV) skirtus 24 mln. eurų modernizuota Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazė Šiauliuose

Lietuvos kariuomenė (nuotr. https://www.facebook.com/kariuomene/) (nuotr. Gamintojo)

Kaip pirmadienį informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM), už šiuos pinigus įrengti infrastruktūros objektai –  nauji transporto priemonių ir antžeminės įrangos remonto angarai, operacijų centras, trys peronai, modernios naikintuvų gaudyklės ir vieno iš peronų apšvietimas, keletas orlaivių riedėjimui skirtų takų ir aikštelių, taip pat – antžeminio transporto judėjimo keliai.

Pasak KAM, tai gerina Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pasirengimą priimti atvykstančius NATO sąjungininkus, didina sąveikumą ir atgrasymą.

„Naujųjų infrastruktūros objektų įrengimui 2016 –2020 metais iš JAV Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos fondo lėšų buvo skirta 24 mln. eurų.  Pilnai užbaigti yra 16 objektų, dar dviejų objektų statybą numatoma baigti šiais metais“, – teigia ministerija.

Trečiadienį šiuos objektus planuoja apžiūrėti krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas, JAV oro pajėgų vadavietės Logistikos, inžinerijos ir pajėgų apsaugos departamento direktorius Ronaldas E. Jolly, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas Dainius Guzas bei kiti JAV ir Lietuvos kariuomenių atstovai.

Pasak E. Misiūno, JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu.

„Kartu su JAV stiprindami Aviacijos bazės pajėgumus mes sudarome treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams bei prisidedame prie  greito sąjungininkų pajėgų atvykimo į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis,“  – sako E. Misiūnas.  

Viceministras  pabrėžia, kad Aviacijos bazė Šiauliuose yra svarbi ir viso regiono mastu, todėl šie įgyvendinti infrastruktūros projektai didina visų trijų Baltijos šalių gynybinį potencialą ir padeda užtikrinti aukštą Lietuvos, JAV ir kitų sąjungininkų šalių karinių vienetų parengtį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų