Ekonominė prognozė: spartus išlaidų mažinimas gali pakenkti ekonomikos atsigavimui

Įvairių šalių vyriausybėms skubant finansuoti nuosmukį išgyvenančią ekonomiką koronaviruso pandemijos metu, pasaulinė valstybių skola padidėjo iki didžiausios lygio istorijoje, tačiau tarptautinis valiutos fondas (TVF) penktadienį perspėjo, kad skubėjimas nutraukti finansavimą gali pakenkti ekonomikos atsigavimui.

Ekonomika (nuotr. SCANPIX)

Vyriausybės išlaidos „turės išlikti palaikančiomis ir lanksčiomis, kol nebus užtikrintas saugus ir ilgalaikis kelias iš krizės“, – tinklaraščio įraše teigė TVF fiskalinės politikos vadovas Vitoras Gasparas ir vyriausioji ekonomistė Gita Gopinath.

Net ir esant rekordiškai žemoms palūkanų normoms visame pasaulyje, įsiskolinimo dydis stulbina ir viršija pasaulinės ekonomikos dydį, o išsivysčiusių šalių deficitas yra penkis kartus didesnis, nei prognozuota 2020 metams iki prasidedant pandemijai.

Sveikatos apsaugos sistemos krizė ir verslo sustabdymas siekiant apriboti COVID-19 plitimą pareikalavo „masinio fiskalinio atsako“ – beveik 11 trln. JAV dolerių, kad būtų galima padėti namų ūkiams ir užkirsti kelią bankrotams “.

REKLAMA

„Visgi politinis atsakas taip pat prisidėjo prie to, kad pasaulinė valstybės skola pasiekė aukščiausią per visą istoriją užfiksuotą lygį – daugiau kaip 100 proc. pasaulinio BVP, o tai viršija ir įsiskolinimą, fiksuotą po Antrojo pasaulinio karo“, – rašoma įraše.

TVF atstovai perspėjo: „Mes dar neišėjome iš miško“.

Vašingtone įsikūręs fondas, kuris istoriškai visada ragino vyriausybes riboti išlaidas, atsidūrė sau neįprastoje padėtyje, dabar ragindamas vyriausybes įlieti likvidumo į savo šalių ekonomikas, tuo pačiu įspėdamas apie ateityje laukiančius sunkumus, ypač jei vėl ims augti COVID-19 atvejų skaičius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų