naujienų portalas tv3.lt
2020.04.06 12:56

Nuo balandžio 5 d. savarankiškai dirbantys žmonės, dėl karantino netekę pajamų, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą, kad gautų vienkartinę fiksuoto dydžio išmoką. Visgi kai kurie yra pasipiktinę ir teigia, kad kreipimasis dėl išmokos į Užimtumo tarnybą žeidžia orumą.

(nuotr. Fotodiena.lt)

(nuotr. Fotodiena.lt)

Į redakciją kreipėsi 36 metų moteris, kuri, kaip teigia, Lietuvoje dirba nuo 16 metų ir niekada nėra ieškojusi darbo Užimtumo tarnybos pagalba.

„Niekada nesu ieškojusi darbo per Užimtumo tarnybą, niekada nesu registruota toje sistemoje, niekada negavau bedarbio pašalpos ir tikrai  visai nenoriu būti joje registruota, nes aš dirbu pagal individualios veiklos pažymą“, – rašo moteris.

Vyriausybei paskelbus karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Tačiau moteris iškelia mintį, kad toks pagalbos modelis žeidžia orumą.

„Ar Jums neatrodo, kad Jūsų sugalvotas pašalpų prašymo projektas menkina mane ir, tikiu, tūkstančius dirbančiųjų išlaikančių valstybės mokestinę naštą, kaip Lietuvos pilietę?

REKLAMA

Jūsų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) spendimu, jei aš noriu gauti pašalpą (257 eurus), tai aš turiu užsiregistruoti kaip bedarbė į Užimtumo tarnybą, nes tariamai ieškau darbo? Tai mane žemina, nes aš nesu bedarbė, tiesiog mano darbas sustabdytas dėl susiklosčiusių Jums žinomų priežasčių... Tad kodėl Jūs taip elgiatės?“ – kelia klausimus moteris.

Anot jos, nėra aišku, kodėl šioje situacijoje prašymų teikimui yra pasirinkta būtent Užimtumo tarnybos sistema.

„Sodra“ turi visą informaciją, ir ten užregistruoti visi Lietuvoje dirbantys asmenys, o sistema puikiai veikia, juolab, kad Užimtumo tarnyba dabar yra tik tarpininkas dėl to prašymo užpildymo. Kodėl jos negalima apeiti? Kodėl Jūs ją čia įkišot kaip tarpininkę?

Mano nuomone, Jūsų tikslas, ponai iš SADM, šioje susiklosčiusioje situacijoje yra pasišaipyti iš paprastų piliečių, kurie aria daugiau nei pusę savo gyvenimo ir moka milžiniškus mokesčius. Jūs iš mūsų šaipotės – labai gaila, bet taip yra.

Tikėtina, kad Jūsų tikslas dabar – visus užregistruoti Užimtumo tarnyboje, nors esam dirbantys ir neieškom darbo, bet turėsim dėmę visam gyvenimui, dėl to, kad prašėm pašalpos“, – rašo moteris.

Dirbantiems savarankiškai – fiksuota išmoka 

Vyriausybei paskelbus karantiną, dirbantiems savarankiškai buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. 

SADM informuoja, kad savarankiškai dirbantys asmenys, norintys gauti fiksuotas išmokas, nuo balandžio 5 d. gali kreiptis 5 Užimtumo tarnybą.

REKLAMA

Atkreipiamas dėmesys, kad šiek tiek skiriasi tvarka Užimtumo tarnyboje registruotiems ir neregistruotiems asmenims. Dėl išmokos skyrimo į Užimtumo tarnybą galima kreiptis šiais būdais:

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje nebuvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo,  prašymą gali pateikti elektroniniu būdu, naudojantis Užimtumo tarnybos interneto svetainėje www.uzt.lt prieinama elektronine paslauga „Registracija“.

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo Užimtumo tarnyboje yra ar buvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo, prieš tai susisiekęs su savo konsultantu, prašymą pateikia: elektroniniu paštu, kuris nurodytas darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje, siunčiant užpildytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas arba paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į Užimtumo tarnybos skyrių, kuriame yra registruotas.

Prašymas gali būti pateiktas tik vieną kartą ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu.

Jeigu pateiktas prašymas nėra pasirašytas parašu ar elektroniniu parašu, asmuo įsipareigoja Vyriausybei atšaukus ekstremalią situaciją ir karantiną per 30 kalendorinių dienų pateikti šio prašymo originalą Užimtumo tarnybos Klientų aptarnavimo skyriui, kuriame jis yra registruotas.

Teisę gauti išmoką turi savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per paskutinius metus ir nebuvo išregistruota iki dienos, kai Vyriausybė paskelbė karantiną.  Dirbantys savarankiškai gali prašyti išmokos, jei nedirba pagal darbo sutartį, neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir negauna darbo pajamų, o taip pat neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų vykdo.

Stanislovas
2020-04-06 17:51:46
Taip visiskai pritariu moters nuomonei, kodel del ismokos gavimo reikia registruotis uzimtumo tarnyboje?As dirbu pagal individualios veiklos pazyma ir visus mokescius moku tiesiogiai "Sodrai". Kadangi karantino laikotarpiu stojo mano veikla,kaip ir kitos veiklos,pajamos yra nulines. Todel gyvybinems funkcijoms palaikyti,neturint jokiu kitu pajamu,esu priverstas kreiptis del valstybes teikiamos ismokos gavimo. Tad mano nuomone,ismokos skyrima turi tvarkyti tiesiogiai''Sodra",kur as ir moku visus mokescius,o ne tarpininke uzimtumo tarnyba su kuria siuo metu as neturiu jokiu sasaju. Manau,kad taip butu teisinga,nei atsakingus sprendimus patiketi nekompetetingai siuo klausimu uzimtumo tarnybai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vaida 2020-04-18 13:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dirbu savarankiškai pagal pažymą,šiuo metu veikla sustabdyta,nenoriu rizikuoti sveikata.Išmokos NEIEŠKAU ir NEIEŠKOSIU!!!Su mūsų mokesčių sistema negaliu pasitikėti valstybe.Nemokamas sūris pelėkautuose-gyvenimo tiesa!Geriau nieko neprašyt,nes po to gali pareikalaut dvigubai   ATSAKYTI
Sustojo veikla 2020-04-18 01:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reiskia neturi darbo , reiskia esi bedarbis ir nori ismokos. Ko cia pustis?   ATSAKYTI
Jonis 2020-04-16 17:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Uz ja jiems moket dar padalpas, durna valstybe   ATSAKYTI
Daiva 2020-04-16 14:37:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geda   ATSAKYTI
[email protected] 2020-04-15 18:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekada nebuvau registruota birzoje,o dabar neimanoma ten uzsiregistruoti jau atsiunte 10 slaptazodziu ir visi netinka,pasijuokimas is normaliu zmoniu,pasilikit po velniu tuos man priklausancius pinigus ir nedurykit zmoniu.   ATSAKYTI
Pff123 2020-04-09 12:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ojej vargsele, oruma mat zeidzia lol   ATSAKYTI
Jonas 2020-04-08 14:29:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei turi iš ko gyventi, tegul atiduoda kitiems   ATSAKYTI
tiesa 2020-04-08 14:27:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o ko jius lauket naivuoliai ka uzmirsot kas valdo sali ,konservai,valstiecei veiningi .daugelija klausimu ,supuves seimas visa nepriklausomibe ir nieko gero nebus ateitija    ATSAKYTI
Dz 2020-04-08 07:02:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiskai pritariu autorei padaryta taip kad nieks negutu tos pašalpos registruotis reik bedarbiu o rašo kad pašalpa mokama neregistruotiems bedarbiu ir išvis nesuprantu kam tas cirkas Sodra viską žino ir visa info turi mato kad priklauso tai lai ir perveda DB gaunasi kad prašyti kaip išmaldos reik per tarpininkus kažkokius    ATSAKYTI
Virginija 2020-04-07 20:40:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai ubagas jautiesi ,ir praeitį turi mažiausiai tris instancijas ,vienam vienus dokumentus kitam kitus dokumentus,no pas mus visada biurokratiją tu remiesi kaip į sieną, ne valstybė o beprotnamis,    ATSAKYTI
Jelena 2020-04-07 19:00:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tie kurie tokie orus galetu visai nesikreipti del tų pinigų.juos panaudotų kitų naudai.   ATSAKYTI
Dovilė 2020-04-07 13:28:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sunkiai teko paplušėti prisijungiant.Abu nurodyti telefonai grojo muzikytes ,po 5min.išsijungdavo.Ką gi,pakliuvau tik geg.pabaigai pas UŽT tarpininkę.(greičiausiai siūlys gatvių šluoti ,kad išgyvenčiau).O šiaip tai Nesuvokiama,kodėl žmogui,atitinkančiam visus kriterijus -idv.pagal pažymą,veikla vykdoma ir nuo kovo vidurio-0 €,0klientų...turi nuosprendį dėl nenumirimo badu apspręst ir išsiųst sodrai UŽT???   ATSAKYTI
Westa 2020-04-07 12:23:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Tiesio super poneliai turėjo savo verslus dar tegu žino ka reiškia sunkus gyvenimas o ne vien tik sėdi ir kava geria aš tai patenkinta kad taip atsitiko tegu dar neleidžia dirbti tai super pasikėlusiems kurie nelenkia nugaros   ATSAKYTI
Džestinas 2020-04-07 12:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Keista rašo kad patentininka užsidirba,ni velnio,ar žinote,kad jie pastoviai investuoja,tiek grožio srityse tiek pardavimuose,o kiek būna nurašymų,už juos jiems niekas nesumoka,lengva kalbėti tiems,kai gauna alga į kišenę,uždaro duris,atostogos apmokamos,pažiūrėčiau kaip patys išgyventumėte sėde ant verslo liudijimų.Jūs dirbantys valstybinėse įmonėse skaičiuojat kiek uždirba savarankiškai dirbantys,o kiek išleidžia,kokiom salygom dirba ar pagalvojote,tai ne jūs atkištais nagais vaikštote,mes palenke nugaras ariam ir dar jus išlaikom   ATSAKYTI
Kolia 2020-04-07 12:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Tegul tos barakudos suka galva kai atėjo tokis laikas nes tik už ačiū nori gauti pinigus gerai kad atėjo toks sunkmetis   
Vasia 2020-04-07 12:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Gal gana verkti va jums ir gyvenimo pamoka dabar būsite visi lygūs ir teks gyventi iš mažų pajamų labai gerai nes dauguma išpyzdėja nori gyventi kaip karaliai   ATSAKYTI
Супер 2020-04-08 10:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Мы будим жить ещё лучше, а Вы будите завидовать....   
Raminda 2020-04-07 12:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ištikus tokiai nelaimei pasirodė,kaip eiliniai žmogeliai yra nuvertinami,bet kai mokesčius reikia mokėti neduok dieve pavėluosi iš karto delspinigiai,o kur valdžia žiūri?Skatintu pašalpinius eiti dirbti ir užsidirbti,bet ne jiems keliai atviri vaikams nemokami maitinimai,darželiai puse kainos,šilumos,mokesčiai ir t.t su nuolaidomis,o čia susikuri pats sau darbo vietą,išsilaikai pats,neoeašai pašalpų,ištikus tokiai krizei net nei minimu neispaudžia išmokėti.Na manau greitai Lietuva bus pašalpinių kraštas,nes neįvertinami žmonės kurie kabinasi į gyvenima ir neprašo becreikalo pašalpų   ATSAKYTI
Savas 2020-04-07 12:06:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Mažiau vogti reikia iš valstybės!!!Lazda turi du galus!   ATSAKYTI
Daiva 2020-04-07 17:59:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Teisingai pritariu  
Супер 2020-04-08 10:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Долги Государства! будим платить ВМЕСТЕ так что молчите и не трепитесь зря....   
Expertas 2020-04-07 12:04:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Mokėkit visus mokesčius pirma o tada verkit.Dauguma su patentu dirba ir rodo kad nieko neuždirba.Nuo kada kirpėja ar kokia manikiūrininkė uždirba 300 ar 400eurų???Uždirba keletą kartų daugiau,tad Karma daro savo!?Rodyk pilnus mokesčius valstybė matys ir neatrodys tada viskas apgailėtina ir pašalpa bus visai kitokia!!!   ATSAKYTI
Experte 2020-04-07 18:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Manikiurininke už dirba?nejuokink  
Alfa 2020-04-07 11:58:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tie parazitai iš mūsų nori mūsų versliukus atimti kad mes pas juos eitumėm prašyti išmaldos. Jie sukos nori mus sunaikinti.   ATSAKYTI
Jei 2020-04-07 11:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
karas ar tvanas,kas tada jus pamaitintų.Prašyti reikia mandagiai,o mokesčius moka visi,kad gatvės apšviestos,kad veikia mokyklos,poliklinikos......Reiktų pasitaupyti,kad bent mėnesį nenumirtumėt badu.   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
 (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Vasarą daugelis laisvalaikį bent kartais nusprendžiama praleisti prie įvairių vandens telkinių, todėl nenuostabu, kad maudymosi kostiumėliai tampa svarbiu stiliaus ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Karantino laikotarpiu žmonėms praleidžiant daugiau laiko prie kompiuterių ar internetinėje erdvėje, jie tampa labiau pasiekiami internetiniams sukčiams. Nusikaltėliai, ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Karantinui švelnėjant, daugėja skrydžių iš Lietuvos. Oro linijų bendrovės siūlo vykti ne tik populiariomis kryptimis į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Švediją ar Norvegiją, bet ...
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Prasidėjusi kalendorinė vasarą, į pabaigą artėjantys mokslo metai daugelį nepilnamečių priverčia susimąstyti, ką jie galėtų prasmingo nuveikti, kad ir laikas praeitų smagiai, ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų