Svarbu pirkėjams ir pardavėjams: kas privaloma ir kas rekomenduojama

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė sprendimus, kuriuose išdėstyti nauji reikalavimai, kaip privalo elgtis į parduotuvę susiruošę gyventojai ir joje dirbantys darbuotojai.

Maxima, atstumą žyminčios juostos (bendrovės nuotr.)

Pirma rekomendacija išeinant iš namų – viešose vietose dėvėti medicinines kaukes (nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę – medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną), išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Ten, kur liečiami daiktai – dėvėti vienkartines pirštines.

Taigi, išsiruošus į parduotuvę geriau uždengti burną ir dėvėti pirštines. Be to, viešose vietose visi įpareigojami vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 m ir ne ilgiau kaip 15 min.).

Tiesa, pačioje parduotuvėje turi būti užtikrinta, kad atstumas tarp pirkėjų būtų bent 1 m. Jei atstumas tarp dviejų kasų mažesnis nei 2 m, leidžiama dirbti tik kas antrai kasai.

Ministro sprendimu, draudžiama apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

REKLAMA

Taip pat draudžiama dirbti tiems, kam privaloma izoliacija (išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu). Kam privaloma izoliacija, parduotuvėse lankytis taip pat draudžiama.

Be kita ko, parduotuvės įpareigojamos riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių. Prie įėjimo į parduotuvę skelbti informaciją apie higienos laikymąsi.

Prekybos vietose privaloma užtikrinti apsipirkimui naudojamų vežimėlių ir krepšių valymą ir dezinfekavimą po kiekvieno jų panaudojimo.

Parduotuvių valdytojai įpareigojami užtikrinti galimybę prekybos vietos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu arba valyti dezinfekcinėmis priemonėmis.

Taip pat rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, saugant darbuotojus (įrengti pertvaras tarp darbuotojo ir pirkėjo, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt.)

Be nuotolinės prekybos, kuriai ribojimai netaikomi, šiuo metu leidžiama dirbti tik toms parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir oprtopedijos techninių priemonių pardavimo veikla, taip pat turgavietėms, kuriose parduodamas maistas.


Rašyti komentarą...
O
O
2020-03-24 11:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kaip elgtis vienisiems tevams kurie augina vaikus vieni, kur juos palikt kai giminiu nera, mociuciu ir seneliu nera? Kazkaip nepagalvota... Turiu drauge viena augina 3 vaikus tai kaip jei apsipirkineti kur vaikus palikt?
Atsakyti
0

R
Regina
2020-03-24 23:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teks į pagalbą pasitelkti kaimynus,būkime vieningi ,draugiški ,nepasipūtę tuomet ir gyvenime susidurus su tokiomis situacijuomis ,bus lengviau , O mamai daugiau atsakomybės riktųdėl vaikų sveikatos ,Ar nepagalvoja ,kad vesdamasi mažylius į parduotuvę ,vedasi kaip į pražūtį, Juk apsikrėsti gali ir jie , kas tada bus ,.Ieškokite išeičių iš anksto apgalvokite ką galėtumėte pasikviestiį talką,
Atsakyti
0

P
Pries morozus
2020-03-25 10:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakar jau maciau maxsimoj buduliu kurie stoviniuoja po tris, o to neturetu buti. Aplamai kodel sugryze buduliai lankosi parduotuvese, kas juos isleido is karantino.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų