Užsienyje karantino metu prekybos tinklai nustato tikrą valandą, parduotuvėje apsiperka išimtinai tik vyresnio amžiaus žmonės. Panašių siūlymų jau pasirodė ir Lietuvoje, tačiau jie vertinami prieštaringai.

Apsipirkimo valandos vyresniems.

Apsipirkimo valandos vyresniems.

Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, vienas didžiausių prekybos tinklų Jungtinėje Karalystėje „Sainsbury“ kiekvienos dienos pradžioje pristatė „sidabrinę valandą“, skirtą apsipirkti vyresniems klientams.

Kai kurios Islandijos parduotuvės karantino metu taip pat atsidaro viena valandą anksčiau, kad vyresni pirkėjai galėtų apsipirkti. Ryte parduotuvėse užtektinai turi maisto produktų, be to, nėra grūsčių ir eilių. Tokia prekyba nėra privalomas visoms parduotuvėms, kiekvienas prekybos tinklas gali turėti savo taisykles.

Susidūrus su koronavirusu, nuo kurio komplikacijų dažniau miršta vyresni žmonės, užsienyje jiems vis dažniau pritaikomos tokios prekybos sąlygos. Portalas tv3.lt pasidomėjo, ar tai pasiteisintų ir Lietuvoje.     

Kreipimasis iš Seimo

Prekybos tinklo „Lidl“ atstovė Lina Skersytė teigia, nuo kovo 19 d. parduotuvėse rytinėmis valandomis, nuo 9 iki 11 valandos, bus teikiamas prioritetas senjorų apsipirkimams. Jiems bus sudaryta galimybė atsiskaityti už prekes nelaukiant eilėje.

REKLAMA

„Tai turėtų padėti vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems galimybės išvengti apsipirkimo, padaryti tai greičiau ir paprasčiau“, – tikina L. Skersytė.

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė tvirtina, kad tikrai žino apie užsienio prekybos tinklų iniciatyvą skirti specialias valandas, kuriomis gali apsipirkti tik senjorai.

„Taip pat gavome kreipimąsi iš Seimo narės su kvietimu organizuoti tokias valandas senjorams mūsų prekybos tinkle. Mes suprantame, kodėl šiuo metu vyresnio amžiaus žmonės reikalauja ypatingo dėmesio, tad kviečiame pirkėjus būti supratingais.

Prašome suteikti pirmenybę senjorams, taip pat besilaukiančioms būsimoms mamoms ir žmonėms su negalia apsipirkti pirmomis darbo valandomis, laikytis garbaus ir saugaus atstumo eilėse, taip saugant ne tik minėtus žmones, bet ir savo sveikatą“, – sako prekybos tinklo atstovė. 

Prašo elgtis atsakingai

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad parduotuvėse yra laikomasi visų atsakingų institucijų rekomendacijų ir vykdomi jų nurodymai.

„Raginame pirkėjus laikytis bent vieno metro atstumo nuo kitų klientų ir darbuotojų, prie kasų sužymėjome juostas, kad būtų lengviau atstumo laikytis, kasininkams įrengiame organinio stiklo pertvaras, dažniau dezinfekuojame įvairius paviršius, krepšelius ir vežimėlius, prašome gyventojų atsiskaityti kortelėmis, naudotis savitarnos kasomis, supakavome sveriamus produktus“, – prevencines priemones vardija prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

E. Dapkienė mano, kad prekybos tinklo iniciatyvoms, kurios nesuderintos su atsakingomis institucijomis, šiuo metu yra ne laikas.

„Suprantame, kad senjorai šios pandemijos metu yra viena pažeidžiamiausių grupių. Todėl visų senjorų prašome elgtis atsakingai, laikytis rekomendacijų iš viso vengti lankytis parduotuvėse. Prisijungėme prie Vilniaus savivaldybės inicijuoto raginimo ir prašome senjorų likti namuose, o, prireikus pagalbos, kreiptis į savanorius“, – tikina prekybos tinklo atstovė.

Portalas tv3.lt primena, kad Vilniaus savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame prašoma senjorų likti namuose ir nesilankyti viešose vietose.

„Nueiti į parduotuvę ar vaistinę paprašykite artimųjų, jeigu jie negali padėti, susisiekite su savanoriais, kurie nupirks maisto ar pagelbės buityje. Savanoriams skambinkite telefonu 1664“, – rašoma pranešime.

Kito prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis taip pat teigia, kad konkrečių planų skirstyti darbo laiką skirtingoms pirkėjų amžiaus grupėms nėra.

„Svarstomi įvairūs planai, bet konkrečių sprendimų dar nesame priėmę“, – teigia prekybos tinklo atstovas.

Prekybos tinklas „Iki“ šio klausimo nekomentavo.

Tik viena iš alternatyvų, bet yra saugesnių

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio premjero Sauliaus Skvernelio ir sveikatos apsaugos ministro buvo klausiama, ar nevertėtų vyresniems žmonėms nustatyti specialių apsipirkimo valandų.

„Aš manai, kad kai kalbame apie didesnės rizikos grupes, tai geresnė alternatyva būtų savanorystė, bendruomeniškumas, kada bendruomenės nariai, kaimynai, artimieji galėtų šiuos asmenis aprūpinti reikalingais maisto produktais, juos tiesiog nupirkti ir atvežti.

REKLAMA

Tie asmenys, kurie neturi tokios galimybės, yra vieniši ar kitokios susijusios problemos, aš vėlgi, manau, tai yra savanorystė, kiek žinau, yra visuomeninių organizacijos, kurios tą pasiryžę daryti. Tai būtų galbūt saugesnis dalykas, negu jiems nustatyti ribotas valandas.

Bet vienas iš variantų yra ir toks. Jeigu bus skirtos valandos tik tos grupės asmenims, irgi svarstytinas variantas“, – svarstė ministras pirmininkas.

Jam antrino A. Veryga. Anot jo, būtų gerai, kad vyresni žmonės neitų į prekybos centrus, parduotuves, vaistines. Esą keičiamos ir tvarkos, kad vaistus būtų galima nupirkti be įgaliojimo. Pasak ministro, labai svarbu, kad jie niekur neitų.

Dzuke
2020-03-19 10:50:12
Nemanau kad savanoriai išeitis, jie gali pranešt prekės aišku, bet nupirkt manau neitiks senjorams, nes jie renkasi akcijines ir pigesnės prekės,nes pensijos absurdiškos, o savanoriai neieško kas pigiau, jiems svetimų pinigų ne gaila
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senjore 2020-03-22 19:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netaupykit, nes kai mirs viskas atliks. Nelaikas lakstyti paskui nuolaidas   ATSAKYTI
Asa 2020-03-19 17:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nežinau, tiek daug visi kalna apie tai, kas nevyksta. Kam to reikia? Vakar prieš pat uždarymą buvau Maximoj. Tik įėjus pasigirdo pranešimas apie Corona, neva prie visų įėjimų, sveriamų produktų ir kitur yra dezinfekcinio skysčio, kuriuo labai prašoma naudotis, pardavėjos nieko neduos į rankas, padės ant lentynėlės ir pasiimsit ir t.t. nu ok, užeinu, iškart prie daržovių. Skysčių nerasta. Mėsos skyriuj viską susvėrė, padavė į rankas, žuvies - taip pat. Jokių pasikeitimų, tik kainos didesnės :)   ATSAKYTI
Gėda! 2020-03-19 18:30:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maxima vienintelis tinklas, kur prie krepšelių kabo ir dez.skystis ir vienkartinės pirštinės.Prie kasų juostos pirkėjams išlaikyt saugų atstumą.Kasininkės po stikline užtvara, kad neužsikrėstų.
O dėl senjorų-aš už.Ne visi turi vaikus ir anūkus, kad nupirktų ir atvežtų.Pažeidžiamiausia grupė, pagarba.Jauni iš ryto arba miega dar, arba dirba.
Šaunu, kad gerbiamas vyresnis žmogus.Pagarba.Sentam visi.Nepajusim ir mes būsim senjorais.Ir..ar jausim pagarbą ar būsim apsjauti..ir nuo mūsų elgesio priklauso.  
Rosita 2020-03-19 14:44:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mane aptarnavo savanorė,bet pačiai būtų geriau.Man užtektų 15min.bet ašnusipirkčiau ką aš valgau ir savaitei pakaktų.Anksti ryte galime ateiti,kada nieko nėra.   ATSAKYTI
Vita 2020-03-19 14:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kieno imunine sistema silpna,zmogus alergiskas,turi abstrukcine plauciu liga,galbut linkes i TBC ir to nezino ,tada reikia tu priemoniu,bet nebutinai senjorams. O mamos su vaikuciais,o jaunimas pas mus turi begale ligu. Ar susirgo tik seniai? Ne   ATSAKYTI
Justė 2020-03-19 14:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir žalios rodyklės, auksiniai šaukštai. Taip ir čia praplaus pinigus. J.Olekas su auksiniais šaukštais krašto gynybai nuo besivaidenančių priešų- gavo premiją, dirba Europos patlamente, gavo teisinę neliečiamybę, alga 10000 eur/mėneaį. Yra ką teisingumas? Nusikaltėlis vos neužmuša žmogaus - paleidžiamas į laisvę. Yra teisėsauga    ATSAKYTI
Valdas Velavicius 2020-03-19 12:53:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei Lidl prekybos tinklas senjorams apsiperkant nuo 9.00 iki 11,00 skiriamas prioritetas, tai Maksima: "visų senjorų prašome elgtis atsakingai, laikytis rekomendacijų iš viso vengti lankytis parduotuvėse" (E. Dapkienės citata).   ATSAKYTI
Antanas 2020-03-19 11:48:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai geras sprendimas.   ATSAKYTI
Robertas 2020-03-19 11:39:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie badauja   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-19 11:11:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Namie uždarytus senjorus laikyti nėra gera išeitis juos apsaugant nuo viruso. Juos gali apkrėsti tie, kurie atvežtų maistą, vaistus, dar net nežinodami kad yra viruso nešiotojai. Tik labai ligotiems reikia socialinių darbuotojų pagalbos, kuriuos būtina aprūpinti kaukėmis ir kt.    ATSAKYTI
Lijana 2020-03-19 10:57:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Alytaus maximoje už mokesčius mokėti net lauke išsidriekę eilės ir stovi vien seni žmonės   ATSAKYTI
Rimgaudas 2020-03-19 10:53:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man 70 metų. Apsidžiaugiau kad LIDL pasiūlė apsipirkti nuo 9.00 iki 11.00 pensininkams.
Buvau Lidle Justiniškių g. LIDL absoliučiai nepasiruošęs priimti pensininkus. Vienkartinių pirštinių prie vežimėlių nebuvo, parduotuvėje pilna jaunesnių žmonių, kurie absoliučiai nesilaikė karantino reikalavimų, be jokių pirštinių čiupinėjo produktus. Eilėse prie kasų grūdosi žmonės, jokių pirmenybių pensininkams, niekas jų nereguliavo, o pabaigai kasininkas be jokių pirštinių čiupinėjo pirktus produktus, nors kitos kasininkės buvo su pirštinėmis.   ATSAKYTI
Petras 2 2020-03-19 16:29:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vedžiodamas šunį nugirdau dvi senjores kalbantis:vakar pritrūkau grietinėlės kavai,tai buvau Norfoj,o šiandien buvau Šile,nes baigėsi grietinė....ir tai buvo apie 12val.dienos.Na,tai juk kasdien jūs šliaužiat į tuos prekybcentrius,o ten reikalavimus keliat:be eilės,su pirštinėm,jauni trukdo praeiti...Neperlenkim lazdos.Karantino metu visi lygūs ir neieškokim lygesnių.  
Dzuke 2020-03-19 10:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nemanau kad savanoriai išeitis, jie gali pranešt prekės aišku, bet nupirkt manau neitiks senjorams, nes jie renkasi akcijines ir pigesnės prekės,nes pensijos absurdiškos, o savanoriai neieško kas pigiau, jiems svetimų pinigų ne gaila    ATSAKYTI
Vanda 2020-03-19 11:21:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne visada seni zmones yra geranoriski. Kaimynei daug padedavom, kol nepradejo tyciotis ir reikakauti jai tarnauti, o galutinai praejo noras geranorystei, kai musu katina nudauze kastuvu...toji nuostabioji 87 m. Senole...  
2020-03-19 10:41:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagarbą senjorams sutrypė globalistai satanistai, kurie valdo šalį. Tai ko stebėtis, kai jaunimas nebeturi smegenų ir jiems buvo ta nepagarba kitiems kalama nuo mažens, pradedant darželiais. .... Amerikoj globalistams galas pareina, ne išimtis ir mūsų turčiai.....gal vaikus mūsų nustos pardavinėti, nes ir šis versliukas užsidarys.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Degalų kainos
Karantino metu šalies degalinių apyvarta kai kur krito ir trečdaliu. Tačiau bent tiems, kas dar gali važiuoti ir važiuoja yra gera žinia – atsiranda vis daugiau vietų, kuriose ...
 (nuotr. Fotodiena.lt)
Didžiausi atlyginimai Lietuvos įmonėse ir organizacijose vasarį, palyginti su šių metų sausiu, buvo mažesni. Visgi didžiausių atlyginimų dešimtuke visos sumos penkiaženklės, ...
(Andrius Ufartas/Fotobankas)
Karantino metu su elektronine prekyba išaugo ir siuntų į paštomatus skaičius. Tokių paslaugų tiekėjai sako, kad šiuo metu siuntų kiekis viršija netgi kalėdinį laikotarpį. ...
Pasienis (nuotr. stop kadras)
Pasienyje su Latvija, ties Grenstalės-Saločių patikros postu susiformavo kelių kilometrų vilkikų eilės. Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas ...
Veido kaukės Norfoje
„Facebook“ kilo pasipiktinimo banga dėl to, už kokią kainą prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvėse dabar pardavinėjamos veido kaukės, kurias rekomenduojama dėvėti viešose ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų