Į Seimą keliauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtos Užimtumo įstatymo pataisos, numatančios iki 6 mėnesių mokėti subsidijas darbdaviams, įdarbinantiems vyresnius nei 45 metų amžiaus bedarbius, arba teikti vienkartinę 18,8 tūkst. eurų paramą tokio amžiaus asmeniui, jeigu jis pirmą kartą steigiasi darbo vietą labai mažoje įmonėje.

Darbo birža (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Darbo birža (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pataisų iniciatorių nuomone, tai leis sumažinti bedarbių skaičių tarp vyresnio amžiaus žmonių ir sudarys jiems palankesnes sąlygas išlikti darbo rinkoje. Tuo metu darbdaviai abejoja tokio užmojo nauda, tikindami, jog kas norėjo dirbti, tai ir dirba, o kas nenori, tai ir jokios subsidijos nepadės, ypač kaimo vietovėse.

Platesniam bedarbių ratui

Jeigu Seimas pritars pakeitimams, jie įsigalios nuo 2020 m. birželio 1 d. Vyriausybė jau nutarė, kad papildomai darbo rinkoje reikia remti bedarbius nuo 45 metų amžiaus, nes vyresniems žmonėms Lietuvoje įsidarbinti tampa vis sunkiau, o kartą iškritus iš darbo rinkos į ją grįžti sudėtinga.

„Pastebima, kad paprastai vyresni žmonės nenori rizikuoti pradėdami verslą, tuo metu gyventojai nuo 45 metų dar yra pakankamai jauni, kad galėtų imtis naujos veiklos, norėtų mokytis, gebėtų pasverti rizikas versle. Darbo rinka keičiasi dėl skaitmenizacijos, robotizacijos, todėl reikia ankstinti ribas, nuo kurių pradedame papildomai investuoti į savo piliečius“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

REKLAMA

Konferenciją pradėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis priminė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas. Aldonos Milieškienės nuotr.

Konferenciją pradėjęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis priminė Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas. Aldonos Milieškienės nuotr.

Iki šiol papildoma parama mokant subsidiją darbdaviams buvo skiriama, kai įdarbinami vyresni nei 50 metų nedirbantys žmonės ar kiti papildomai remiamoms grupėms priklausantys gyventojai, pavyzdžiui, neįgalieji, ilgalaikiai ar nekvalifikuoti bedarbiai, jaunimas iki 29 metų, taip pat pabėgėliai, priklausomi asmenys ar žmonės, išėję iš įkalinimo įstaigų. Vienkartinė parama savo darbo vietos steigimui labai mažoje įmonėje iki šiol buvo numatyta tik jauniems bedarbiams iki 29 metų ar vidutinę ir sunkią negalią turintiems žmonėms.

Mokslininkių Rūtos Brazienės, Ingos Mikutavičienės, Agnės Dorelaitienės, Ugnės Žalkauskaitės bei Jurgitos Jurkevičienės 2017 m. atliktame tyrime „Vyresnio amžiaus asmenų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje“, išanalizavus 40-74 metų vyrų ir moterų užimtumą, pastebėta, kad amžius yra viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios asmenys susiduria su vienokiomis ar kitokiomis diskriminacijos formomis. Kaip parodė atliktas tyrimas, kas ketvirtas vyresnio amžiaus asmuo per pastaruosius penkerius metus ieškojo darbo.

Studijoje nurodyta, kad vyresnių darbuotojų amžiaus ribos svyruoja ir kinta priklausomai nuo darbinės veiklos, profesijos ir užimamų pareigų, pavyzdžiui, informacinių technologijų srityje, kurioje dominuoja pakankamai jauni darbuotojai, būti 40-mečiu ir vyresniu darbuotoju reiškia priklausyti vyresnių asmenų kategorijai. Tyrimo respondentai pažymėjo, kad paklausiausias darbuotojas darbo rinkoje yra maždaug 30-45 metų, turintis atitinkamą išsilavinimą ir sukaupęs tam tikrą patirtį.

REKLAMA

2018 m. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pastebima tendencija, kad didžiausias užimtumo lygis yra 30-34 metų (85,3 proc.) ir 35-39 metų (86,2 proc.) asmenų. Didėjant asmenų amžiui, užimtumo lygis atitinkamai mažėja: 45-49 metų – 84,3 proc., 50-54 metų – 82,6 proc., o 55-59 m. asmenų užimtumo lygis siekia 76,5 proc. Tai reiškia, kad užimtumo galimybės didėjant amžiui mažėja.

Užimtumo tarnybos duomenimis, darbdaviams, įdarbinimo subsidijuojant priemonės pagalba įdarbinusiems 3 719 vyresnio nei 50 metų amžiaus darbo ieškančius asmenis, 2019 m. išmokėta 6,9 mln. eurų subsidija. 2019 m. savarankiško užimtumo rėmimo priemone pasinaudojo 210 darbo ieškančių asmenų, tam tikslui panaudota 3,9 mln. eurų subsidija.

Bus nustatytos ribos

Įsigaliojus SADM siūlomiems Užimtumo įstatymo pakeitimams bus galimos dvi paramos formos – subsidija darbo užmokesčiui iki 6 mėn. ir vienkartinė iki 18,8 tūkst. eurų parama, kai pirmą kartą steigiama darbo vieta sau labai mažoje įmonėje. Vyresnių nei 45 metų piliečių įdarbinimo rėmimui papildomai prireiks 2,9 mln. eurų iš Europos socialinio fondo ir valstybės biudžeto.

Pagal SADM siūlymą, į subsidijuojamą įdarbinimą pretenduojantis asmuo turi atitikti amžiaus ir kitus nustatytus kriterijus bei būti registruotas Užimtumo tarnyboje kaip bedarbis. Tuomet kartu su Užimtumo tarnyba surandamas darbdavys, kuriam reikia atitinkamos kvalifikacijos, išsilavinimo ir gebėjimų darbuotojo. Jeigu į tokią subsidijuojamą darbo vietą pretenduoja daugiau nei vienas asmuo, prioritetas tenka tam žmogui, kuris pasižymi bent keletu kriterijų – pavyzdžiui, yra vyresnis nei 45 metų ir turi negalią arba yra vyresnis nei 45 metų ir yra ilgalaikis bedarbis.

REKLAMA

Darbo užmokesčio subsidija gali siekti iki 910 eurų „ant popieriaus“ per mėnesį, tai sudaro iki 1,5 minimalios mėnesio algos. Subsidija mokama darbdaviui, o darbdavys darbuotojui moka darbo sutartyje nurodytą atlyginimą. Vyresniems nei 45 metų asmenims subsidija siekia 50 proc. nuo darbo sutartyje nurodyto ir apskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910 eurų.

Vienkartinė parama savo darbo vietos steigimui labai mažoje įmonėje bus galima tik tuomet, jei asmuo šia priemone naudojasi pirmą kartą. Dėl tokios priemonės reikės kreiptis į Užimtumo tarnybą ir būtina pateikti savarankiško rėmimo užimtumo paraišką – joje turi būti išdėstoma, kaip bus paskirstomos išlaidos darbo vietai steigti ar tiesioginėms darbo funkcijoms atlikti. Parama darbo vietai steigti labai mažoje įmonėje galės siekti iki 18,8 tūkst. eurų.

Labai maža įmonė – tai įmonė, kurioje dirba mažiau nei 10 darbuotojų ir kurios metinės pajamos arba turto vertė neviršija 2 mln. eurų.

Padės išlikti gyvybingiems

Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tikina, kad siūlymas mažinti subsidijai tinkamą amžių iki 45 metų yra reikalingas, nes vyresnio amžiaus darbuotojai tiesiog diskriminuojami.

Inga Ruginienė (nuotr. Pauliaus Gvildžio)

Inga Ruginienė (nuotr. Pauliaus Gvildžio)

Pasak jos, dabar jau susiduriama su tokia situacija, kada 45 metai yra tas amžius, kuomet darbo paieškos pradeda sunkėti, o darbdaviai tokio amžiaus žmones pradeda diskriminuoti.

SADM sumanymui linkęs pritarti ir Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas. Pasak jo, gal net reikėtų ankstinti amžių subsidijoms gauti, jis galėtų būti ne 45 metų, o 40 metų, nes jau ir tokio amžiaus žmonės nebeturi tokių įgūdžių, kokius turi jaunimas.

REKLAMA

Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė teigė įžvelgianti ir dar vieną tokio sumanymo privalumą – darbo užmokesčio subsidijos, parama darbo vietų sau steigimui regionams, ypač kaimams, sudarytų sąlygas ilgiau išlikti gyvybingiems.

„Jau dabar, jei žmogui daugiau nei 40 metų, kai kada jis laikomas nurašytu – darbo rinkoje netinkamu. Todėl subsidijos padėtų tokiems žmonėms išlikti darbo rinkoje, susirasti darbą. Ypač kaimo žmonėms, kuriems rasti darbą yra ypač sudėtinga“, – tikino L. Kružinauskienė.

Lazdijų rajone – nedarbo lygis vienas didžiausių Lietuvoje. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė teigė, jog ji pastaraisiais metais po truputį mažėja – plečiasi ūkiai, kuriamos naujos darbo vietos, vystosi verslas. Tačiau procesas vyksta gana vangiai. „Visi keliai, visi sprendimai yra siūlomi tam, kad nedarbas mažėtų, ir tie žmonės, esantys rizikos kategorijoje, kuriems sunkiausia susirasti darbą, pasitelkus tas priemones būtų įtraukti į darbo rinką. Tai labai svarbu“, – tvirtino A. Miškinienė.

Jai pritarti linkęs ir Kalvarijos savivaldybės, kurią taip pat kamuoja didelis nedarbas, meras Vincas Plikaitis. Anot jo, deja, ne visi bedarbiai nori dirbti, bet kuo daugiau bus galimybių įsidarbinti, tuo didesnė tikimybė, jog vis vien kur nors vyresnio amžiaus žmogus pritiks.

Šakių UAB „Gulbelė“ direktorius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys Arūnas Tarnauskas teigė, jog šiuo labai sparčiai besikeičiančiu laikotarpiu valstybės skiriama subsidija žmogui, kurio kvalifikacija jau nėra tokia, kokios norėtų darbdavys, sudaro sąlygas įsidarbinti ir reikiamą kompetenciją per tą pusmetį, kuomet mokama subsidija, įgyti tiesiog subsidijuojamoje darbo vietoje. „Svarbiausia, kad tai nepavirstų į ne visai sąžiningus dalykus“, – tvirtino A. Tarnauskas.

REKLAMA

Nauda abejoja

Tačiau kai kurie šalies regionuose dirbantys verslininkai nuogąstauja, kad SADM siūlomos Užimtumo įstatymo pataisos darbdaviams gali tapti ir „sūriu pelėkautuose“. Šunskų seniūnijos teritorijoje (Marijampolės sav.) buvusiose fermose įsikūrusios Lietuvos ir Vokietijos UAB „Stevila“, užsiimančios metalo apdirbimu, vadovas Vilius Senkus teigė manąs, kad tie, kas norėjo, darbo vietas sau susikūrė ir be subsidijų. Tie žmonės dirba ir kuo nors užsiima. O kas nesikūrė, tai ir nesikurs, ir jokios subsidijos čia nepadės.

„Darbdaviams, manyčiau, padaugėtų problemų su „valdiškais namais“, nes, tarkim, duoda 1000 eurų subsidiją, o problemų pridaro už 2 000 – visokios ataskaitos, draudimai, vertinimai, komisijos. Manau, kad taip paprastai subsidijos nebus dalinamos, nes kiek mes patys projektų vykdėme, tai juos lydėjo baisi biurokratija – ataskaita po ataskaitos. Ir taip 5-6 metus pildyti ataskaitas, priiminėti komisijas, rašinėti visokiausius raštus“, – karčia patirtimi dalijosi V. Senkus.

Anot jo, kiek palankiau vertina siūlymus skirti paramą savo verslo steigimui platesniam ratui asmenų. Jis asmeniškai tokios paramos neimtų, jei pradėtų verslą, bandytų išsiversti tuo, ką turi. Tačiau jei neturi santaupų, o nori kurti savo verslą ir turi idėjų, kodėl ne? „Bet kas norėjo užsiimti savo verslu, tai, manau, kad tai ir daro. Juk kas norėjo kepti šakočius, tai ir kepa. Nelaukė, kol kas nors pasiūlys kokią paramą. O jeigu nenori kepti, tai net ir ta parama nepadės. Patys žmonės turi kabintis, stengtis, norėti dirbti, prisiimti atsakomybę“, – svarstė verslininkas.

REKLAMA

Kybartų seniūnas Romas Šunokas tvirtino, jog jų seniūnijoje yra susiformavusios kelios nedirbančių žmonių grupės – vieni yra nepajėgūs dirbti, nes jau turi rimtų sveikatos problemų, o kiti nenori dirbti ir nori gyventi iš pašalpų.

„Abejočiau, ar pas mus subsidijos išspręstų nedarbo problemą. Kas dirbo servisuose, remontavo mašinas – išliko stipriausi, o tie, kas viską darė dėl akių – iš to verslo iškrito. Todėl, manau, kad su kiekvienu bedarbiu reikėtų dirbti individualiai, pagal jo poreikius ir kuo anksčiau, nelaukiant, kol jam sukaks 45 metai. Gal tuomet jį dar ir pavyktų įtvirtinti darbo rinkoje“, – svarstė R. Šunokas.

Šaltinis: www.valstietis.lt

Egis
2020-03-02 11:28:44
Cirkas:)Darbo biržą , nenori surasti darbą pagal specialybę, tai kam reikia subsidijas jei siūlo darbo - kiemsargio.Bereikalingas pinigų švaistymas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ana 2020-03-11 11:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po 6 mėn. darbdavys išmes tą žmogų ir priims kitą, kad vėl gautų subsidiją, kokia nauda? Darbdaviui didelė, o darbuotojui vėl į biržą ?   ATSAKYTI
Irutė 2020-03-04 12:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Norėčiau sužinoti ,kada suppaprastes daugiavaikėms mamoms gauti išmoką už išaugintus vaikus ,popierių krūvas reikia surinkti ,vaikai išsibarstę po visą pasaulį ,šito surinkti neįmanoma ,kodėl yra toks biurokratizmas ? Atsiprašau jeigu padariau gramatinė klaida .   ATSAKYTI
Agota 2020-03-03 07:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Is visu situ istatymu, kaip visada, tik verslas pasidarys nauda. Lietuvoj tik taip.   ATSAKYTI
tinginys 2020-03-02 21:22:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia varyt cia ant nedirbanciu ypac is kaimu,jei atmetus kelione i darba menesio gale tuscia pinigine ir nenudirbti namie visi darbai nes pirmyn atgal i darba plius dar dvi valandos keliones ir jokio minimumo nebeiseina tai joks sveiko proto zmogus ir nevaziuos.O darbu yra,tik algu nera.Jei visi tokie tinginiai kodel uzsienio darbdaviai lietuviais nesiskundzia o lietuviu darbdaviams tai visi blogi.Kiek moka uz tiek ir dirba o is gero darbo ir varu lengvai neisvarys su dantim isikande zmones ji laiko.   ATSAKYTI
Chalopas 2020-03-02 16:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Biurokratus reikia tvarkyti,o ne pašalpas dalinti.Svarbu kad leistų dirbti .Nes dabar dulkina kas netingi
   ATSAKYTI
ta ta 2020-03-02 13:42:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
misija neimanoma pinigus paims zmogu isnaudos ir tuo galas
   ATSAKYTI
vaidotas 2020-03-02 13:37:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GERA mintis kas norės tas pasinaudos proga ,darbdavys bus daugiau suinteresuotas,ne jau 40,ar 50m žmonėms sunku ,rast darbo ,ar neįgaliam ,manau butu ,gerai kad ,remtu tuos darbdavius ,kūrė įdarbintų    ATSAKYTI
Zbignevas. 2020-03-02 13:17:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eilinė vagystė.   ATSAKYTI
Bronislonas 2020-03-02 13:03:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas nenori dirbti,tas ir nedirbs   ATSAKYTI
Viza 2020-03-02 12:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Birzos darba daro privatininkai ir taip, birzoj turi padeti zmogui susiorjentuoti tiek savo gebejimuose bei galimybese,tiek psicholohiskai. Poziuri reikia keist, po kiekvienu bedarbiu statistiniu- Zmogus, kuriam reikia pagalbos o ne eiliniu paisidirbinejimu ldb specialistu   ATSAKYTI
mokekit 2020-03-02 12:21:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
normalias pensijas tiems,kurie VISA GYVENIMA DIRBO,o dabar gauna grasius......baikite taskyti pinigus tinginiams-bedarbiams!!!!!!!tie,kas nori dirbti,tikrai susiranda darba!!!!!!   ATSAKYTI
Jonė 2020-03-02 12:42:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pritariu !!!
Būtent .mokėti tokias pensijas .kad žmogus galėtų oriai gyventi .o ne egzistuoti !
Išdirbę 40 metų .ir gauna kokią pensiją ???? Absurdas !?!
Neranda darbo ir nenori dirbti .tik tinginiai ....Įprato gyventi lengvai .iš pašalpėlių ..
Darbe reikia dirbti !!!!  
janina 2020-03-02 20:48:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tu kurva įšėjai į pensija 55 m ,o jeigu man virš 60 m.ir vis dar jauna pagal job.valdžios.lansberginas mus išperdolino ,sugriovė gyvenimus prakeiktas ožys  
bobelka 2020-03-02 12:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
naujas būdas vogti biudžetą   ATSAKYTI
Rita 2020-03-02 14:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butent. Darba birzoj i zmogu ziuri kaip i degrada, isvadina yinginiais. Gal ira ir tinginiu ir pasalpiniu, bet ne visi tokie. O kaimo zmones kad ir lb noredami deja nevisi gali vazinet i miesta dirbt.   
Netikintis 2020-03-02 12:19:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kovo 11-ją sukaks 30 metų kai krikščioniškieji Seimai vis ŽADA ir ŽADA savo rinkėjams geresnį gyvenimą nei turėjome vokiečių ir sovietų okupacijoje.   ATSAKYTI
Demo+kratija. 2020-03-02 12:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Darbo vietų valstybėje yra tiek, kiek valstybėje yra pinigų ir vartotojų. Jokios subsidijos nedidina valstybėje nei pinigų, nei vartotojų (gyventojų) skaičiaus. Skolintų pinigų- (subsidijų) metimas į vidaus rinką palaiko Lietuvos ekonomiką tol, kol valstybė skolinasi. Skolinti pinigai pinigus daro tik bankininkams, o ne paslaugų teikėjams, subsidijų suvalgytojams. Didžiausias darbdavys - viešasis sektorius-valstybė ir savivaldybės, įdarbinusios švietimo, kultūros,sveikatos,komunalinių,transporto,ryšių ir kt. paslaugų darbuotojus už mokesčių mokėtojų - biudžeto ir pasiskolintus, pinigus. O tai- gryniausias dotuojamas socializmas, o ne kapitalizmas.   ATSAKYTI
!!! 2020-03-02 12:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Visokiomis tokiomis paramstomomis machinacijomis Seimas bando atitolinti Lietuvos bankrotą.  
Egis 2020-03-02 11:28:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Cirkas:)Darbo biržą , nenori surasti darbą pagal specialybę, tai kam reikia subsidijas jei siūlo darbo - kiemsargio.Bereikalingas pinigų švaistymas.   ATSAKYTI
Egis 2020-03-02 11:28:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cirkas:)Darbo biržą , nenori surasti darbą pagal specialybę, tai kam reikia subsidijas jei siūlo darbo - kiemsargio.Bereikalingas pinigų švaistymas.   ATSAKYTI
Petras 2020-03-02 11:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prichvatizatoriaus švogeris valdžioj,nepaiso LR Konstitucijos ir leidžia darbdaviui diskriminuoti darbuotojus pagal amžių, priiminėja išnaudotojui palankius įstatymus Darbo Kodekse? Ar buvo paklausta dirbančiųjų ir rinkėjų daugumos ?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Karantino dėl koronaviruso metu visuomenėje kilo nerimas dėl neva mažėsiančių pensijų, vaiko pinigų ir kitų išmokų. Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras pabrėžia, kad ...
Picerija (nuotr. BFL / K. Vanago)
Pirmadienį paaiškėjo, kad „Charlie Pizza“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“ ir kitas maitinimo įstaigas valdančioje bendrovė „Amber food“ darbuotojų skaičius sumažėjo beveik ...
Simonas Gentvilas (Fotodiena nuotr.)
Parlamentinės liberalų frakcijos nariai siūlo liberalizuoti suminio darbo laiko apskaitą – kai kuriems darbdaviams leisti ją taikyti ir tais atvejais, kai tokio režimo jie iki ...
Elektra (nuotr. Jūratės Juodytės)
Biržoje sumažėjus didmeninei elektros kainai, iki metų vidurio gali būti perskaičiuota jos kaina buitiniams vartotojams. Nuo liepos elektra jiems galėtų pigti iki 10 proc. ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuva derasi su Šiaurės investicijų banku (ŠIB, Nordic Investment Bank) dėl paskolos, kad sumažintų koronaviruso krizės pasekmes. „Taip, mes esame pateikę prašymą ŠIB dėl ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų