Visame pasaulyje koronavirusas sėja baimę ir Lietuva šiuo atveju nėra išimtis. Šalies gyventojai iš vaistinių išpirko medicinines kaukes, dabar jų ieškoma pirkti internetu. Visgi šių kaukių kainos internetinėse parduotuvėse kyla itin sparčiai. Štai pigu.lt dar vakar 20 eurų kainavusių kaukių  kaina išaugo iki 26 eurų. Tiesa – tiek kainavo paskutiniai prekių vienetai, kurie buvo išpirkti.

Kaukės (nuotr. TV3)

Kaukės (nuotr. TV3)

Medicininių kaukių trūkumas jaučiamas ne tik vaistinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse, nepaisant to, kad šių kaukių kaina išaugusi net dešimt kartų. Vakar internetinėje parduotuvėje pigu.lt daugelį nustebino, kad už 10 vienkartinių trijų sluoksnių veido kaukių pakuotė kainavo 19,99 Eur, tačiau šį rytą buvo galima pastebėti, kad šios prekės kaina išaugo iki 25,99 Eur.

Pigu.lt parduotuvės komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė teigia, kad ši kaina buvo užfiksuota sistemoje automatiškai, likus vos keliems prekių vienetams sandėlyje. Šiuo metu parduotuvė kaukių pardavimui nebeturi.

„Šiąnakt klientai nupirko paskutines turėtas medicinines kaukes. Šiuo metu prekės nebeturime. Šiuo metu rinkoje yra didelis kaukių trūkumas“, – sako R. Strazdauskaitė.

Paskutinių kaukių kaina pigu.lt

Paskutinių kaukių kaina pigu.lt

REKLAMA

Ji pasakoja, kad tiek gamintojai, tiek tiekėjai kasdien kelia kainas ne tik kelis, bet keliasdešimt kartų, todėl ir čia pardavinėjamų kaukių kaina buvo ženkliai didesnė. Dabar, išpardavus visas turimas medicinines kaukes, yra ieškoma kitų tiekėjų.

„Darome viską, kad savo klientams užtikrintume galimybę įsigyti kaukių. Šiuo metu aktyviai ieškome galimų tiekėjų tiek Lietuvoje, tiek už Lietuvos ribų. Kiekiai, dėl kurių deramės, yra riboti ir situacija sudėtinga, nes nutinka, kad pardavėjai tiesiog anuliuoja pateiktus užsakymus. Prognozuoti, kada ir kokia kaina kaukės vėl pasieks mūsų klientus, kol kas būtų sudėtinga“, – pasakoja R. Strazdauskaitė.

Kaukes pardavinėja iš už 50 eurų

Ieškodami apsauginių kaukių žmonės aplanko ne vieną internetinį puslapį. Pavyzdžiui, skelbimų portale skelbiu.lt 50 vienetų trijų sluoksnių medicininių kaukių dėžutės kainos svyruoja nuo 35 iki 50 Eur (nuo 0,7 iki 1 Eur už kaukę), kai tokia pati dėžutė „Gintarinės vaistinės“ puslapyje šiuo metu su akcija kainuoja 1,70 Eur (0,03 Eur už vieną kaukę). Taigi, kainos skiriasi mažiausiai 20 kartų.

Kaukių kainos skelbiu.lt

Kaukių kainos skelbiu.lt

Galima aptikti, kad tokias pačias kaukes lietuviai pardavinėja ir internetinėje pardavimų platformoje ebay.com, tačiau vienos kaukės kaina čia dar didesnė – 3,90 dolerių (apie 3,60 Eur).

Lietuviai pardavinėja apsaugines kaukes ebay.com

Lietuviai pardavinėja apsaugines kaukes ebay.com

Ebay.com populiariausios apsauginės kaukės iš Jungtinės Karalystės (JK). Vienos kaukės kaina – 0,99 svaro (apie 1,20 Eur). Perkant didesnį kiekį, kaukės kainuoja pigiau. Pavyzdžiui, perkant 50 vienetų iš viso sumokėsite 47 svarus (daugmaž 56 Eur). Standartinis pristatymas iš JK į Lietuvą kainuoja dar 7 svarus (daugiau nei 8 Eur). Jei kaukes užsisakytumėte šiandien, jas galimai gautumėte kovo 3 – balandžio 6 d.

REKLAMA

Populiariausios kaukės iš Jungitnės Karalystės

Populiariausios kaukės iš Jungitnės Karalystės

Neaišku, kada bus sulaukta kaukių papildymo

Lietuvos vaistinėse skaičiuojami apsauginių kaukių likučiai. Vaistinių atstovai pasakoja, kad jų liko visai nedaug, o kada būtų galima tikėtis papildymo – nėra aišku.

„Skaičiuojame apsauginių kaukių likučius, jų turime visai nedaug ir kol kas iš tiekėjų nesame gavę patvirtinimo, kada tikėtis papildymo. Taip yra dėl bendros padėties pasaulyje, Kinija oficialiai uždariusi rinką ir gamina kaukes tik vidinei rinkai“, – aiškina „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

Ji tikina, kad tik gavus kokios nors informacijos ja bus pasidalinta su visuomene. Visgi ji pabrėžia, kad tokio tipo kaukės, kurios pastaruoju metu iššluojamos iš vaistinių, neturi poveikio, kurio tikisi gyventojai.

„Gintarinės vaistinės“ atstovas spaudai Džeraldas Kauneckas taip pat tikina, kad šiuo metu jaučiamas medicininių kaukių trūkumas ir jų  galima įsigyti ne visose „Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistinėse.

D. Kauneckas pasakoja, kad susidomėjimas apsauginėmis kaukėmis itin išaugo šią savaitę, tačiau kaina dėl to vaistinėje nekilo.

„Svarbiausia yra kiek įmanoma atrasti per tiekėjus papildomų likučių ir tikrai jų kaina nesikeitė nuo sausio mėnesio“, – tikino atstovas spaudai.

Anot jo, žmonės konsultuojasi su vaistininkais, realiai vertina kaukių poreikį ir funkcionalumą, tačiau svarbiausia – nepanikuoti.

„Medicininės kaukės paskirtis yra viena – sergančiam neplatinti ligos, neužkrėsti kitų.  Jei žmogus serga peršalimo ligomis, gripu ir turi nuvykti į gydymo įstaigą ir ten laukti vizito, tai jam rekomenduojama užsidėti medicininę kaukę.

REKLAMA

Primename, kad kosėjimo ir čiaudėjimo higiena ir kuo dažnesnis rankų plovimas yra  universali apsaugos priemonė“, – pasakoja D. Kauneckas.

Išaugo dezinfekcinio skysčio poreikis

Jausdami kaukių trūkumą gyventojai ieško kitų būdų, kurie padėtų apsisaugoti. Anot „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovės L. Bielskės šiuo metu pastebimas itin didelis susidomėjimas dezinfekciniais skysčiais.

„Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė

„Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė

„Jeigu įprastai vaistinėje per dieną klientai įsigydavo po 150 vienetų  dezinfekcinio skysčio, pirmadienį šių priemonių parduota beveik 1300, vakar, vasario 25-ąją, beveik 3000. Šiuo metu vaistinėse jų turime, bet pastebime, kad žmonės pildosi savo namų vaistinėles“, – apie situaciją pasakoja L. Bielskė.

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkai teigia, kad siekiant apsisaugoti nuo virusų rekomenduoja pasitaikius kiekvienai progai plauti rankas, vengti liesti veidą darbo dienos metu, keliaujant namo viešu ar asmeniniu transportu, prekybos centruose masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Pasak jų svarbus laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – kosėti, čiaudėti į alkūnę ar nosinę. Apsilankius tualete – papildomai nuplauti ir dezinfekuoti rankas, ypač viešose vietose.

Faina
2020-02-27 06:58:29
Yra dvi rūšys žmonių , vieni bailei o kiti gobsai , spekulentams pats darbų ykarstis o bailiui tai nesvarbu kiek kainuos jis pirks nes toks žmogus nesupranta kad toke kaukė galima pasigaminti ir namuose o sukčiai tik tuo naudojiesi be panikos žmonės pirmiause protaukit logiškai nepasiduokit dezipormacijei elkitės protingai....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Evaldas 2020-03-15 00:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai nepasigilintą į esamą padetį pasaulije ir rinką. Rašleva ir tiek...    ATSAKYTI
Lietuvė 2020-03-14 21:27:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks skirtumas kaip rašo ,ar nesupranti? O kaukias galima ir namuose pazisiūti , o spekulentus belangėn . Tai ką norėti ,kad išsirenka , niekam tikusi seima ir prezidenta.   ATSAKYTI
Rima 2020-03-06 15:47:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apsaugines kaukes ir deznfekavimo priemones turi dalinti nemokamai   ATSAKYTI
rim 2020-02-28 09:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ZOMBIŲ ŠOU    ATSAKYTI
123 2020-02-28 00:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jus pirma issiaiskinkit kokia paskirtis tu kaukiu o paskui griepkit, sitos medicinines kaukes yra kad medikas apsaugotu pacianta nuo saves o neatvirkaciai, jei norit ale apsisaugoti nuo viruso tai jos jums nepades, sonai kiauri ir pan tai visas ikvepiamas oras nera filtruojamas o tok ispuciamas... taip kad sekmes jas naudojamt. as nesergu tai tokios kaukes nenesiosiu   ATSAKYTI
Ela 2020-02-27 19:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokius biznierius suregistruoti ir paskirti tūkstantines baudas. Tada viskas stotų į vietas   ATSAKYTI
2020-02-28 16:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokius spekuliantus visus i belange,ir ilgam ,euru ligoniai ,juos gyditi reikia nuo euruligos,uz viena eura jie velniui dusia ir tevyne parduos,o dar geriau tokius naikint kaip naikinami parazitai,tai nera zmones.  
Gerardas 2020-02-27 15:03:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Klijuokitės tamponus ant veido, debilai   ATSAKYTI
Gienadij 2020-03-13 18:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesa pasakyta. Gal mes pradėsim biznį, kol kyti nespėjo. Diebilu šalys.   
Dija 2020-02-27 14:51:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar Mes Taip- Pasiruošę esam,Kad Net Kaukių,visiems Neužteko ?????! Pone Veryga !?   ATSAKYTI
Tadas 2020-02-27 13:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vis del to, koks durnas tas pasaulis......kinijoje pasiperde - pasmirdo visame pasaulyje. Va taip kvailiu pagalba daromas didydis biznis...   ATSAKYTI
pikta... 2020-02-27 13:04:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Farmacininkės dalinasi pelną su "verslininkais", todėl vargu ar pamatysim artimiausiu laiku kaukes vaistinėse   ATSAKYTI
Vytautas 2020-02-27 11:07:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Iš internetines pardotuves pirktos kaukes , nenaudočiau niekada , nes gali buti iš kinijos.....   ATSAKYTI
X 2020-02-27 10:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Manau kad kaukes turėti dabar jau būtina kiekvienam. Juk ir gripas siaučia, ir sloguojantieji ir kosintys turėtų jas dėvėti. Daug mažiau susirgusiųjų būtų.   ATSAKYTI
WC 2020-02-27 10:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rusai su kainomis susitvarke,o pas mus tikriausiai nubyra ir svarkeliui.   ATSAKYTI
Inga 2020-02-27 10:12:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maziau reikia trainiotis parduotuvese ir visokiuose akropoliuose. Bei laikytis elementarios higienos. Kaukes nepades, o prekybininkai kaip visada pasinaudos proga uzdirbt   ATSAKYTI
AAAAAAAAAAAAAAA 2020-02-29 15:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aišku
  
xxL 2020-02-27 09:16:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Rinkos ekonomika - paklausa didina kainą, o jei dar viskas gaminama Kinijoje kurioje gamyba paralyžuota ir kurioje tų pačių kaukių paklausą milžiniška tuomet kainos auga kaip grybai po lietaus.   ATSAKYTI
p 2020-02-27 07:29:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai nera institucijos kuri neleistu taip issidirbineti? cia ne viruso reikia bijoti.   ATSAKYTI
xxL 2020-02-27 09:17:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ES draudžia valstybei reguliuoti prekių kainas išskyrus perkamų valstybės mastu (dujos, elektra, nelegalai).  
Faina 2020-02-27 06:58:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Yra dvi rūšys žmonių , vieni bailei o kiti gobsai , spekulentams pats darbų ykarstis o bailiui tai nesvarbu kiek kainuos jis pirks nes toks žmogus nesupranta kad toke kaukė galima pasigaminti ir namuose o sukčiai tik tuo naudojiesi be panikos žmonės pirmiause protaukit logiškai nepasiduokit dezipormacijei elkitės protingai....    ATSAKYTI
X 2020-02-27 17:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pradžiai rašyti reikia išmokti o tada komentuoti...  
Arūnas 2020-02-29 07:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar yra trečia žmonių grupė, kuri nemoka rašyti.  

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Karantino dėl koronaviruso metu visuomenėje kilo nerimas dėl neva mažėsiančių pensijų, vaiko pinigų ir kitų išmokų. Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras pabrėžia, kad ...
Picerija (nuotr. BFL / K. Vanago)
Pirmadienį paaiškėjo, kad „Charlie Pizza“, „La Crepe“, „Katpėdėlė“ ir kitas maitinimo įstaigas valdančioje bendrovė „Amber food“ darbuotojų skaičius sumažėjo beveik ...
Simonas Gentvilas (Fotodiena nuotr.)
Parlamentinės liberalų frakcijos nariai siūlo liberalizuoti suminio darbo laiko apskaitą – kai kuriems darbdaviams leisti ją taikyti ir tais atvejais, kai tokio režimo jie iki ...
Elektra (nuotr. Jūratės Juodytės)
Biržoje sumažėjus didmeninei elektros kainai, iki metų vidurio gali būti perskaičiuota jos kaina buitiniams vartotojams. Nuo liepos elektra jiems galėtų pigti iki 10 proc. ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuva derasi su Šiaurės investicijų banku (ŠIB, Nordic Investment Bank) dėl paskolos, kad sumažintų koronaviruso krizės pasekmes. „Taip, mes esame pateikę prašymą ŠIB dėl ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų