Prekybos tinkluose – didžiausios maisto kainos per trejus metus

Pigiausių maisto produktų krepšelio kaina didžiausiuose Lietuvos prekybos tinkluose sausį gerokai išaugo ir pasiekė trejų metų rekordą, praneša kainų lyginimo portalas Pricer.lt.

(nuotr. stop kadras)

Pirmą šių metų mėnesį portalo fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginti su 2019 m. gruodžio mėnesiu padidėjo 0,60 euro ir buvo 5,73 euro arba 11 proc. brangesnis, nei praeitų metų sausio mėnesį.

Portalo duomenimis, vidutinė pigiausių prekių kaina dabar siekia 56,53 euro. Tai yra pastarųjų 3 metų kainų stebėjimų rekordas.

Pakėlusi krepšelio kainą 0,77 euro „Maxima“ pigiausio krepšelio reitinge išlieka pirma. Antroje vietoje – „Norfa“, sumažinusi krepšelio kainą 0,37 euro.

„Iki“, mažindamas kainą 1,33 euro yra į trečioje vietoje. „Rimi“ padidino krepšelio kainą 1,99 euro ir yra ketvirtoje vietoje. „Lidl“ pakėlė kainas 2,46 euro ir atsidūrė penktoje vietoje.

Tuo metu „Barbora“, pakėlusi kainą 0,11 euro lieka paskutinėje šeštoje vietoje.

Iš Pricer.lt stebimų 52 prekių kainų pastarąjį mėnesį brango 34 prekės, nesikeitė 3 prekių kaina, o pigo 15 prekių. 

Labiausiai brango obuoliai. Jie greičiausiai tokie išliks iki naujo sezono pradžios dėl 2019 metų derliaus. Antroje vietoje pagal brangimą – vištiena.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-02-04 11:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kainos visada pas mus priekyje atlyginimų. O dar lietuviai labai nenori, kad būtų visoje ES vienodas minimalus atlyginimas. Taip yra todėl, kad dabar retas teuždirba tą europinį minimalų, o staiga tektų mokėti visiems. Pats verslas kainomis prisivijo Europą, tai turi ir atlyginimus užtikrinti.
Atsakyti
0

P
Perkantis Lidle
2020-02-05 00:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu, nes šiaip lidle daug pigiu ir kokybišku prekių, nek maksimoje tad faktas vienas. Kad maksima sukele kainas būtent tom kainom kur zmones perka labiausiai ir tiek.
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-02-05 13:08:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj nieko nebeipirksim prasciokai!Griausim pono"morka"numesta prie konteinerio!Skanaus tautieciai!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų