Į Klaipėdą atplaukė pirmasis šiemet „Novatek“ dujų krovinys

Į Klaipėdą šeštadienį atplaukė naujas nedidelis Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys – pirmasis šio tiekėjo krovinys šiemet ir keturioliktas spalį prasidėjusiais naujais dujų metais. 

SGD terminalas „Independence“ (Fotobankas)

Portalų marinetraffic.com, myshiptracking.com ir vesselfinder.com duomenimis, dujovežis „Coral Favia“ vėlai vakare prisišvartavo prie laivo-saugyklos „Independence“. Jis atvyko iš Vysocko, kur yra „Novatek“ SGD gamykla. 

Terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ informavo BNS, kad „Coral Favia“ atgabens 9,5 tūkst. kub. metrų SGD. 

Antradienį į Klaipėdą atplaukė pirmasis šiais metais dujų krovinys – didelis dujovežis iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra „Equinor“ gamykla. Jis atgabeno apie 138 tūkst. kub. metrų SGD. Tai buvo septintas toks laivas nuo pernai spalio. 

Gruodį taip pat atplaukė ir daugiau kaip 150 tūkst. kub. metrų SGD krovinys iš Jungtinių Amerikos Valstijų – trečias per visą penkerių metų SGD terminalo Klaipėdoje veiklą.

REKLAMA

„Klaipėdos nafta“ šią savaitę paskelbė, kad 2019 metais išdujino per 20 teravatvalandžių dujų – daugiau kaip dvigubai daugiau nei 2018 metais.

Šiais dujų metais – nuo 2019 metų spalio iki 2020 metų rugsėjo pabaigos – SGD terminale jau yra užsakyta daugiau kaip 19 TWh išdujinimo pajėgumų, arba apie 20 didelių dujovežių.


Rašyti komentarą...
E
Embargas
2020-01-13 02:55:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl dujos gabenamos iš Rusijos???!!!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų