Naujausias pasiūlymas: bus galima susigrąžinti daugiau mokesčių?

Finansų ministerija registravo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų išplečiama viena lengvata. Dėl to didesniam skaičiui gyventojų būtų galima susigrąžinti dalį valstybei sumokėtų pinigų.

(nuotr. Fotodiena.lt)

Šiuo metu deklaravus pajamas ir sumokėjus gyventojų pajamų mokestį dalį pinigų galima susigrąžinti už mokėtas gyvybės draudimo, kai kurias pensijų kaupimo įmokas, apdailos ir remonto darbus, lengvųjų automobilių remonto, nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas.

Taip pat sumokėjus už profesinį mokymą ar studijas, kuriuos baigus įgyjamas pirmas aukštasis išsilavinimas ar suteikiama pirma atitinkama kvalifikacija, taip pat už pirmas doktorantūros bei meno aspirantūros studijas.

Finansų ministerija registravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma iš pastarosios nuostatos išbraukti žodžius „pirmas“ ir „pirma“. Tai reiškia, kad dalį mokesčio būtų galima susigrąžinti ir mokantis antrą ar trečią kartą.

Kaip nurodoma įstatymo projekto lydraštyje, jis parengtas atsižvelgiant į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos Lietuvos ekonominėje apžvalgoje pateiktas rekomendacijas įgyvendinti papildomą finansinę paskatą mokytis visą gyvenimą.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad priėmus tokią įstatymo nuostatą, gyventojams būtų papildomai sugrąžinama apie 2 mln. eurų per metus.

Projekte numatoma, kad nauja nuostata įsigaliotų kitų metų pradžioje. Taigi, daugiau pinigų būtų galima susigrąžinti 2022 m., kai bus deklaruojamos 2021 m. pajamos.

Kad įstatymas įsigaliotų, už jį dar turi balsuoti Seimas ir pasirašyti prezidentas.

Pagal šiuo metu galiojantį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, mokėjus už mokslus galima sugrąžinti sumą, nedidesnę kaip 25 proc. deklaruotų pajamų, bet ne daugiau kaip 1500 eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų