Lietuvoje dirbantiems turkams ne tik nemoka algų, bet ir klaikiai maitina

Kaune S. Dariaus ir S. Girėno stadioną statantiems turkų darbininkams vis dar niekaip neišeina susitarti su darbdaviais. Darbuotojai niekaip nesulaukia žadėto atlygio. O spaudimas iš darbdavių pusės ėmė augti ir vis mažėjančiomis maisto porcijomis.

Statybininkų iš Turkijos pusryčiai (Gegužės 1-osios profesinės sąjungos nuotr.)

Darbininkus palaikanti Gegužės 1-osios profesinė sąjunga šiandien socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino darbininkų atsiųsta pusryčių nuotrauka, kurioje beveik tuščia lėkštė – kiaušinis, bandelė, sviestas, kelios alyvuogės ir šiek tiek džemo.

Taip pat šalia nuotraukos socialiniame tinkle profesinė sąjunga skelbia, kad nuo vakar darbuotojai yra pranešę savo vadovams, kad gali dirbti pagal lietuviškus įstatymus 8 val. per dieną, 5 dienas per savaitę. Tačiau vadovai atsisako suteikti darbo priemones ir neleidžia dirbti.

Profesinės sąjungos atstovas Jurgis Valiukevičius teigia, kad darbuotojams jau kurį laiką buvo grasinama nutraukti maisto tiekimą, jeigu jie nesutiks grįžti į Turkiją.

„Kaip matome maistą tiekia ir toliau, tačiau jo porcijos gerokai susitraukė. Taip pat anksčiau darbininkai gaudavo dar šiek tiek ir pinigų, dabar jų visiškai nebegauna, tad maistas jiems tikrai yra svarbus. Pinigų trūksta ir Turkijoje likusiems jų šeimos nariams, tad ten irgi planuojama rengti protestus šalia įmonės būstinės“, – teigia J. Valiukevičius.

REKLAMA

Anot jo, su darbdaviais Lietuvoje profesinė sąjunga susitiks pirmadienį. Susitikimo metu bus siekiama išsireikalauti nesumokėtus atlyginimus.

Profesinė sąjunga socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia, kad šiuo metu įmonė „Kayi Construction“ darbuotojams skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų. Be to, darbuotojai iki šiol nėra gavę lietuviškų darbo sutarčių kopijų. Jų išdirbtas darbo laikas kai kuriais mėnesiais beveik dvigubai viršijo Lietuvoje nustatytas maksimalias darbo laiko normas.

Šie nusižengimai įvykdyti dirbant Lietuvoje ir už juos turi atsakyti įmonė, kuri įdarbino šiuos darbuotojus mūsų šalyje – „Kayi Construction“ filialas. Nes darbdaviai bando įkalbėti darbuotojus grįžti į Turkija. Tačiau tokiu atveju, vargu, ar jie beatgautų pinigus.

Todėl jau rytoj visi kviečiami išreikšti solidarumą ir palaikymą turkų darbininkams. Eitynių maršrutas tęsis nuo S. Dariaus ir S. Girėno paminklo iki Kauno miesto savivaldybės. Visi dalyviai kviečiami vilkėti geltonas liemenes.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybė pranešė nutraukianti sutartį su stadioną stačiusia Turkijos bendrove ir informavo ieškosianti kito statybų rangovo.

Naujienų portalui tv3.lt nepavyko susisiekti su „Kayi Construction“ atstovais.

Stadiono statybos (Gegužės 1-osios profesinės sąjungos nuotr.)


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2020-01-10 17:12:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik Lietuvoje smaugiami darbininkai. Svolačių ir vagių visur pilna
Atsakyti
-1

>
>Viktor
2020-01-10 17:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kauno caras nesupranta kaip darbininkai gali reikalaut atlyginimo.Jis mano kad jo krabyne dirba tik už tiek kad pavalgyt užtektų tai visur taip turi būti.Taigi jei pagal krabo dūdelę nešoka reikia sutartį nutraukt , kitaip nebeišeina.
Atsakyti
-3

V
Viktor
2020-01-10 16:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kokiu pagrindu nutraukia sutarti? Kad pareikalavo sutartu pinigu?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų