Kaip neapsigauti dėl išpardavimų: paprastas, bet ne visų išgirstamas patarimas

Sausio mėnesį prasidėjusiuose išpardavimuose siaučiantys lietuviai rodo, kad pinigų užtenka ne tik šventėms, bet ir pošventiniams pirkiniams, ypač jeigu jiems taikoma nuolaida. Tačiau asmeninių finansų specialistas pataria nepasiduoti masiniam pirkimo bumui. Geriausia, kai visi pirkiniai būna apgalvoti, tiek švenčių, tiek išpardavimų metu.

(nuotr. Fotodiena.lt)

Prekybos tinklo „Panorama“ rinkodaros vadovė Vilma Banienė sako, kad žiemos išpardavimai prasidėję prieš Kalėdas tęsiasi iki vasario mėnesio vidurio. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo, anot prekybos centro atstovės, sulaukia drabužių ir avalynės parduotuvės.

„Šiuo metu pirkėjams yra siūlomos nuolaidos iki 50 proc., jos palaipsniui vis didėja, kol išpardavimų pabaigoje siekia jau 70 proc. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad kiekvieną išpardavimų dieną pasiūla vis mažėja, tad laimi tie pirkėjai, kurie paskuba įsigyti norimą daiktą kuo anksčiau. Ypač tai aktualu perkant drabužius ar avalynę, nes išpardavimų pabaigoje rasti tinkamą dydį darosi sunku“, – teigia prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Pasak V. Banienės, žiemos išpardavimai nėra vienadieniai. Jie trunka daugiau nei mėnesį, todėl žmonės perka neskubėdami. Dažniausiai jie gerai apsvarsto prieš pirkdami, todėl šiuo laikotarpiu nėra pastebimas išaugusių grąžinimų kiekis.

„Mūsų prekybos tinklo lankytojai vertina ir mėgsta sezoninius išpardavimus ir tikrai nepraleidžia progos įsigyti norimą prekę už mažesnę kainą, tad tikrai nepastebime, po švenčių sumažėjusio pirkėjų srauto“, – teigia prekybos tinklo atstovė.

Tačiau „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovo Dominyko Mertino teigimu, palyginti su gruodžiu, kuris yra aktyviausais mėnesis prekybininkams, pirmąjį metų mėnesį prekybos apimtys sumažėja kiek daugiau nei trečdaliu.

Nepaisant šio fakto Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ žiemos išpardavimai dažniausiai prasideda iškart po Šv. Kalėdų, tačiau šiais metais kai kuriose prekybos ir pramogų centrų parduotuvėse išpardavimai startavo kiek anksčiau.

„Rudens – žiemos kolekcijų išpardavimai tęsis iki vasario mėnesio vidurio, mat šio mėnesio antroje pusėje – kovo pradžioje jau pristatomos naujos pavasario – vasaros kolekcijos“, – aiškina prekybos tinklo atstovas.

Anot D. Mertino, didžiausio susidomėjimo „Akropoliuose“ sulaukia žinomiausių prekių ženklų parduotuvės, kuriose drabužiams ir avalynei taikoma nuolaida siekia iki 50 proc., o finalinio išpardavimo metu, kuris vyks sausio pabaigoje – vasario pradžioje, bus taikoma ir iki 70 proc. nuolaida.

„Kokios prekėms ar prekių grupėms yra taikomos nuolaidos, koks jų dydis, savarankiškai nustato pačios parduotuvės – natūralu, kad išpardavimų pradžioje nuolaidos bus mažesnės, tačiau pasiūla – didesnė. Išpardavimams artėjant į pabaigą – nuolaidos taikomos didesnės, tačiau tuomet sparčiai tirpsta ir prekių asortimentas“, – pastebi prekybos centro atstovas.

„Tad sausį – vasarį vykstantis sezoninis išpardavimas tampa puikia proga atsinaujinti savo drabužinę ar įsigyti kitas prekes patrauklesnėmis kainomis“, – teigia D. Mertinas.

Didžiausi išlaidautojai – jaunimas

SEB banko ekonomisto Tado Povilausko teigimu, išpardavimų metas yra palankus laikas apgalvotiems ir suplanuotiems avalynės ir drabužių pirkiniams įsigyti, nes dažniausiai būtent šių prekių išpardavimai ir prasideda.

„Negalima teigti, kad reikėtų aplenkti išpardavimus. Tačiau noriu pastebėti, kad svarbu pirkti apgalvotus ir suplanuotus pirkinius, o ne spontaniškus, viliojančius didelėmis nuolaidomis. Todėl geriausia jau iš anksto apgalvoti, kokios žieminės avalynės ir drabužių reikės jau kitų metų rudenį ar žiemą, nes ypač brangesnes prekes, ar tai būtų žieminiai batai, ar striukės, išmintinga įsigyti būtent per tokius išpardavimus“, – pataria ekonomistas.

Tačiau anot specialisto, apie pirkinius reikėtų galvoti ne prasidėjus išpardavimams, bet daug anksčiau, kad užtektų laiko susitaupyti. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie neturi pakankamai daug laisvų lėšų.

Kitu atveju gali būti, kad neturintys planavimo įgūdžių žmonės išleis visus pinigus prieš ar per gruodžio šventes ir paskui tiesiog nebeturės pinigų įsigyti prekes su didelėmis nuolaidomis sausio pradžioje, kurių jiems iš tikrųjų reikia ar reikės ateityje.

„Todėl dažniausia problema būna ne spontaniškas išlaidavimas per išpardavimus, bet spontaniškas išlaidavimas prieš šventes, kuris sukuria problemas piniginėje dar iki išpardavimų. Kalbant apie amžiaus grupę, dažniau spontaniškai drabužius ir avalynę perka jaunimas.

SEB banko atlikto tyrimo duomenys rodo, kad net trečdalis 18–29 metų amžiaus asmenų mano, kad jie išleidžia drabužiams ir avalynei daugiau negu leidžia jų pajamos ir tai dažniausiai nepriklauso nuo pajamų lygio, o susiję tiesiog su nenoru ar negalėjimu suderinti pajamų ir išlaidų“, – pastebi T. Povilauskas.

Specialisto teigimu, nemažai jaunimo nemėgsta ar nemoka planuotis išlaidų ne vien tik mėnesiui į priekį, bet ir ketvirčiui ar metams. Kaip to mokytis – reikia sekti savo išlaidas ir suprasti, kad su nuolaida įsigytas tikrai būtinas pirkinys taip pat yra vienas iš taupymo būdų. Taip pat svarbu gavus algą ar kitas pajamas, tam tikrą dalį 10–20 procentų pervesti į taupymui skirtą sąskaitą ir jos nenaudoti smulkios vertės pirkiniams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų