Populiariausi žaislai Lietuvoje: į ką būtina atkreipti dėmesį

Artėjant šventėms parduotuves užplūsta dovanų ieškantys žmonės, tarp kurių ir norintys kuo nors pradžiuginti mažuosius. Ieškantys žaislų vaikams, turėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kad gražios dovanos vėliau netaptų dideliu galvos skausmu.

Žaislai vaikams (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) teigia, kad perkant žaislus vaikams būtina atkreipti dėmesį į jų sudėtį, iš kokių medžiagų jie pagaminti, nes didelis kai kurių medžiagų kiekis gali neigiamai paveikti vaiko sveikatą.

„Pavojų vaiko sveikatai gali kelti ir žaislai iš polivinilchlorido su plastifikatoriais. Minkštos lėlės, „cypsiukai“, kamuoliai ir panašūs žaislai paprastai gaminami iš polivinilchlorido, kad būtų minkšti ir lankstūs. Jų gamybai dažniausiai naudojami ftalatai, kurių per didelis kiekis žaisluose yra pavojingas vaiko sveikatai, todėl jei jūsų pasirinktas žaislas turi stiprų specifinį kvapą – geriau jo nepirkite.“

Patariama stengtis ieškoti ir pirkti natūralesnių medžiagų žaislus, pavyzdžiui, iš nedažyto ar lakuoto medžio, lino šilko.

Žaislai skirti vaikams iki 3 metų turėtų būti pagaminti iš švarių, lengvai valomų medžiagų, žaislų detalės neturi turėti aštrių šerpetų, briaunų ar smaigalių, kitu atveju vaikas gali susižeisti.

„Įsitikinkite, kad barškučių korpusas yra tvirtas ir nesuduš ant jo užlipus arba jį daužant, pavyzdžiui, į lovelės kraštus. Taip pat įsitikinkite, kad barškučių ir sukučių konstrukcijose nebūtų lengvai nuplėšiamų smulkių detalių, kurias vaikas galėtų įsidėti į burną ir jomis užspringti. Tempiamų žaislų virvelės gale neturi būti detalės, galinčios padėti virvelei sudaryti kilpą. Pirkdami triratuką, automobiliuką ar kitą žaislą, kuris turi išlaikyti vaiko svorį, įvertinkite ar žaislas pakankamai tvirtas ir stabilus, o vaiko kūno galūnės negalės įsiterpti į ratų angas“, – aiškina VVTAT atstovai.

REKLAMA

 VVTAT taip pat nurodo, kad elektroniniai žaislai turi būti pagaminti taip, kad būtų maitinami iš baterijų, kurių įtampa neviršija 24 V. Pasak jų, žaislų, skirtų patiems mažiausiems, kurie gali seilėti žaislą, baterijos turi būti apsaugotos. Jos turi būti žaislo viduje arba įdėtos į dėžutę, kurios dangtelis gali būti atidarytas tik naudojant įrankį arba vienu metu atliekant mažiausiai du nepriklausomus judesius.

Elementai
„Ypač mažiesiems gali būti pavojingi žaisluose ar žaidimuose esantys diskiniai elementai, kurie nurijus gali padaryti didelę žalą vidaus organams ar net sukelti mirtį.“

Populiariausi interaktyvūs žaislai

Žaislų gamintojai kiekvienais metais siūlo vis naujus, patobulintus ar technologiškai pažangesnius žaislus. Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė pasakoja, kad jau keletą metų tendencijos nesikeičia ir populiariausiųjų sąraše išlieka interaktyvūs žaislai.

„Jei pernai kone kiekvienuose namuose vienaragiai „Feisty Pets“ keitė emocijas, buvo skraidinami dronai, šiemet augintinių gretas pildo šokančios lamos, skraidyti besimokančios pelėdos. Žaislai yra viena populiariausių prekių prieš didžiąsias metų šventes“, – sako R. Strazdauskaitė.

„Pigu.lt“ komunikacijos vadovė pasakoja, kad interaktyvūs žaislai itin perkami, nes gali tikti ne tik pramogai, bet ir kaip lavinimosi priemonė. Pavyzdžiui, tam tikros funkcijos gali padėti ugdyti supratimą, kad gyvunėliui reikia skirti laiko, dėmesio ir rūpesčio.

„Pavyzdžiui, interaktyvus žaislas „Owleez" – tai interaktyvus augintinis, kurį vaikas moko skraidyti. Jei žaislas nukrenta, vaikas mokomas paguosti augintinį, paglostyti jį ir paskatinti skristi dar kartą. Šio augintinio priežiūra įtraukia visą šeimą ir tai gali būti puiki repeticija prieš įsigyjant tikrą augintinį“, – aiškina R. Strazdauskaitė.

REKLAMA

Ji teigia, kad nors žaislų rinkoje sparčiai kelią skinasi inovacijos, klasika tapę žaislai taip pat neužleidžia savo pozicijų. Populiariausiųjų sąraše vis dar galima rasti plastilino rinkinius, konstruktorius, žaislines virtuvėles, lėles kūdikius, UNO kortos.

„Nepamirštama ir lėlė „Barbie", tik jei anksčiau akcentas buvo lėlė ir įkūnijamos profesijos, tai dabar populiarus garderobas, lėlei ir jos šeimos nariams reikia mašinų, garažų, namų ar net dailės studijos“, – pastebi „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė.

„Lego“ detalės
Siekdami išlikti rinkoje kai kurie gamintojai pritaiko inovacijas jau klasika tapusiems žaislams. R. Strazdauskaitė pasakoja, kad visais laikais populiarus „Lego“ šiemet pakvietė atsisiųsti mobiliąją programėlę, nukreipti telefoną į konstruktorių ir telefono ekrane tyrinėti papildytos realybės pasaulį, gaudyti vaiduoklius ir pan.

„Taip kartas sujungianti konstruktorių klasika tapo įdomi ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams.“

Renkantis lėles, tarp populiariausių galima rasti L.O.L., Hairdorables, interaktyvaus kūdikio Baby born ar Frozen herojų.


Rašyti komentarą...
F
Ftalatas
2019-12-20 19:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ka, pareklamavot slamsta kuri perpardavineja belekas naudodamiesi pigu platforma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų