Daugiabučio gyventojams pasiūlymas sukėlė įtarimų: ar ne per didelė kaina už vamzdžius?

Nieko keisto, kad senų daugiabučių gyventojams reikia taisyti ar keisti seną vandentiekio sistemą. Tačiau kai daugiabutį administruojančios įmonės siūlomi remonto darbai gerokai viršija rinkos kainą, kyla įtarimų, kad įmonė nori pasipelnyti.

(nuotr. Fotodiena.lt)

Socialiniame tinkle „Facebook“ Vilniaus miesto Fabijoniškių mikrorajono gyventojas pasidalino bendrovės „Fabeta“ atsiųstu balsavimo biuletiniu. Jame pateikti du klausimai. Pirmasis kviečia gyventojus pritarti arba nepritarti šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimui (mažajai renovacijai).

O antrasis – kviečia gyventojus pritarti arba nepritarti karšto ir šalto vandentiekio stovų keitimui virtuvėje, tualete ir vonioje, kuris vienam butui gali kainuoti apie 700 eurų.

Būtent šis klausimas vilniečiui kelia daugiausia abejonių. Jam atrodo, kad nurodyta suma yra gerokai per didelė. Vilnietis skaičiuoja, kad namas turi 10 aukštų po 4 butus. Tad viso namo vandentiekio stovų keitimas kainuos 28 tūkst. eurų. Vyras įžvelgia įmonės norą pasipelnyti.

„Čia viskas gerai? Ar čia man vienam atrodo truputį biznis?“ – retoriškai klausė skaitytojas.

Po vilniečio pasidalinimu pasipylė komentarai, kuriuose žmonės siūlė atkreipti dėmesį, kad kaina nurodoma „apie“, todėl ji gali būti mažesnė arba netgi didesnė. O tikslesnę kainą komentuojantys žmonės siūlė pasitikrinti pas specialistus arba „Fabetą“. Anot žmonių, įmonė siųsdama biuletenius turėtų patikslinti kainą, pateikti skaičiavimus ir sąmatą.

Taip pat paaiškėjo, kad lygiai tokius pačius biuletenius jau gavo keli daugiabučiai. Todėl atsirado daugiau Fabijoniškių gyventojų, kurie abejoja nurodyta suma.

REKLAMA

O Karoliniškių mikrorajono gyventoja teigė, už stovų keitimą mokėjusi 300 eurų. Tai dar labiau pakurstė kalbas apie norą pasipelnyti.

Viešai pagrįsti kainą atsisakė

Naujienų portalas tv3.lt paprašė „Fabetos“ patikslinti, kodėl siūloma būtent tokia vandentiekio stovų keitimo kaina.

Tačiau įmonės generalinės direktorės pavaduotojas Vytautas Lužys pateikti tikslesnius skaičiavimus atsisakė.

„Kadangi nė vienas gyventojas dar nesikreipė į mus, nieko viešai ir nekomentuosime. Tačiau butų savininkams mes esame pasirengę paaiškinti ir pagrįsti kiekvieną savo pasiūlymą ir darbų kainą. Jeigu daugiabučio savininkas norėtų pasitikslinti, gali kreiptis į įmonę el. paštu arba telefonu“, – teigia V. Lužys.

Santechnikai skaičiuoja mažesnę kainą

Norėdami pasitikslinti kainą, susisiekėme su vandentiekių stovų keitimu besiverčiančiu santechniku iš Vilniaus.

Anot jo, tikslią kainą būtų galima pasakyti įvertinus namo vandentiekio sistemą. Anot specialisto, stovo keitimas su visais priedais gali kainuoti ir 200 eurų, ir 300 eurų vienam butui.

„Stovų keitimo darbai dažniausiai atliekami pavasarį. Todėl šiuo metu tokiems darbams užsakymų neturime. O tikslią kainą galėčiau pasakyti įvertinęs namo vandentiekio būklę. Kaina gali būti ir labai nedidelė, tačiau kaip jau minėjau viską lemia daugybė aspektų“, – aiškina specialistas.

Kitas santechnikas, su kuriuo taip pat susisiekė portalas, iš karto negalėjo pasakyti tikslios kainos. Tad paklausėme, ar 700 eurų butui yra nedidelė kaina už tokį darbą. Anot specialisto, ši kaina tikrai per didelė.

REKLAMA

Vyras pabandė paskaičiuoti keitimą ne atskirai butui, bet visam daugiabučio aukštui:

„Keičiant stovus vienam namo aukštui gali prireikti vamzdžių, kurių kainą gali siekti iki 100 eurų, tada reikia įvairių priedų, jie kainuos irgi iki 100 eurų. Tad medžiagoms iš viso prireiks 200 eurų. Toliau skaičiuojamas atlygis už darbą. Jis paprastai būna 4 kartus didesnis, tad išeina 800 eurų. Toliau po stovų pakeitimo aukšte kiekvienam butui atskirai reikės prisijungimo. 

Šiuo atveju kiekvieno buto savininko derybų klausimas, už kiek jis suderės tą prisijungimą. Vienas mokės iki 100 eurų, o kitas gal ir 150 eurų. Tačiau stovų keitimas vienam aukštui gali kainuoti apie 1 tūkst. eurų. Todėl minima 700 eurų kaina vienam butui tikrai yra per didelė.“

Specialistas pataria gyventojams patekusiems į panašią situaciją būtinai klausti kelių specialistų nuomonės, o kainą tikrinti ir dėl jos derėtis.

Taip pat dėl šios gyventojų problemos tv3.lt kreipėsi ir į Vilniaus savivaldybę. Tačiau anot jos atstovės Neringos Kolkaitės, kainų atitikimo nagrinėjimas nėra priskirtas savivaldybės kompetencijai.

„Jei patalpų savininkai nori įvertinti remonto darbų sąmatą, ar atliktų darbų kokybę gali užsisakyti atliktų darbų ekspertizę“,– teigia specialistė.

Toliau susisiekėme su keliomis įmonėmis atliekančiomis ekspertinį vertinimą. Jų specialistai atlikę namo vandentiekio apžiūrą gali įvertinti gyventojams pateiktą sąmatą, tačiau ši paslauga kainuoja, o kiek tiksliai, įmonių atstovai neatskleidė. Anot jų, kaina priklauso nuo namo dydžio ir vandentiekio sistemos.


Rašyti komentarą...
K
Kukas
2019-12-20 10:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sukčiai tie renovuotojai, jie su valdininkais apiplesineja žmonės.
Atsakyti
0

A
Ar naujiena
2019-12-20 09:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keistuoliai- o atkatai?
Atsakyti
-1

A
Ana
2019-12-20 10:36:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, o kaip gi kitaip, už darbus sumoka būstas, o paskui gyventojams reike išmokėti su 20%paskola būstui, gerai gyvenam, būstai atrado kasikla pinigų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų