Estijos valstybės kontrolė: „Rail Baltica“ projekto įgyvendinimas laiku neatrodo realus

Estijos valstybės kontrolė, atlikusi Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo Estijoje auditą, pranešė abejojanti, ar jį pavyks pabaigti laiku, tai yra 2026 metais.

Geležinkelis  (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Audito ataskaitoje teigiama, projekto darbų Estijoje užbaigimo terminai pradelsti arba gali būti pradelsti vidutiniškai dvejais metais, o dalies darbų sąmatos gali išaugti.

Kaip pagrindinės to priežastys nurodomos užsitęsę kai kurie viešųjų pirkimų konkursai, stringantys teritorijų išpirkimai visuomenės reikmėms, papildomos analizės, projektą koordinuojančios bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ kai kurie veiksmai ir dalies sprendimų vilkinimai.

Ataskaitoje pažymima, jog jei Europos Sąjungos narė neįstengia laiku panaudoti jai skirto bendro finansavimo, Europos Komisija turi teisę jį atšaukti. Tačiau finansavimo terminai gali būti patęsti arba jis gali būti suskaidytas pagal papildomus susitarimus, ir šalių ministerijos bei „RB Rail“ pateikė prašymus dėl projekto finansavimo terminų pratęsimo.

Europos Komisija finansuoja projektus jo biudžete numatytomis apimtimis, o papildomas išlaidas dėl darbų pabrangimo dengia pačios „Rail Baltica“ projekto dalyvės, ir tai jos privalo numatyti, įvertindamos savo ribotas finansines galimybes, teigiama ataskaitoje.

„Rail Baltica“ integruos Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Vykdant projektą, nuo Talino iki Lietuvos sienos su Lenkija bus nutiestas greitasis geležinkelis. Geležinkelis bus 870 kilometrų ilgio, „Rail Baltica“ projekto Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje sąmata vertinama maždaug 5,8 mlrd. eurų.

Šiuo metu vyksta pagrindinės „Rail Baltica“ linijos projektavimas, geležinkelis turėtų pradėti veikti 2026 metais.

Projekto įgyvendinimas atidžiai prižiūrimas Europos Komisijos, taip pat Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinės valdžios institucijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų