Paaiškino, kad elektra brangs, nes yra bene pigiausia ES

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) ketvirtadienį patvirtinus naujas – vidutiniškai 14,6 proc. didesnes 2020 metų elektros kainas buitiniams vartotojams, tarybos pirmininko pavaduotojas Renatas Pocius sako, kad tam įtakos turėjo elektros brangimas biržoje ir didėję infrastruktūros kaštai.  

Elektros skaitiklis (nuotr. tv3.lt)

„Pagrindinės priežastys brangimui yra pačios elektros energijos žaliavos kainos biržoje išaugimas, kas sudaro praktiškai apie 1 centą, ir kita dalis – infrastruktūros kaštų dalies augimas, kuris š esmės sąlygotas technologinių sąnaudų augimo“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Pocius. 

Pasak jo, kainai įtakos turi ir elektros tinklų sinchronizavimo su Europa projektas – jis reikalauja papildomų kaštų – bei kompensacijos žemės savininkams už jų sklypuose tiesiamus skirstomuosius tinklus. 

R. Pocius pabrėžė, kad Lietuvoje vartotojai už elektrą moka vieną mažiausių kainų Europos Sąjungoje – mažiau moka tik Vengrijos ir Rumunijos vartotojai. 

Anot jo, elektros kainos augimas galėjo būti dvigubai didesnis. 

„Elektros energijos kainos augimas galėjo būti ženkliai didesnis, beveik dvigubai – 29 procentais, tačiau taryba priėmė tam tikrus sprendimus, kurie neleido tiek didinti tos elektros kainos“, – sakė R. Pocius. 

Jis paaiškino, kad vienas tokių sprendimų buvo reguliavimo pakeitimai – kai kuriems elektros gamintojams nebuvo nustatyta tam tikra pelno norma, skatinant juos dalyvauti rinkoje ir užsidirbti. 

REKLAMA

Be to, R. Pociaus teigimu, bendrovės prašė įskaičiuoti didesnę anksčiau susidariusią negautų pajamų dalį, tačiau taryba ją sumažino beveik 6 mln. eurų.

„Kita dalis yra pačios infrastruktūrinės dalies kaštų nepripažinimo kaip pagrįstų reguliuojamų paslaugų kainų. Tai išties yra ženklus pajamų kiekis, tai sudarytų maždaug apie 45 mln. eurų“, – sakė R. Pocius. 

Anot jo, elektros kainų buitiniams vartotojams  2020 metais kol kas nenumatoma peržiūrėti, nors ji  gali būti perskaičiuojama du kartus per metus. 

Gamtinės dujos – pigiausios istorijoje

Gamtinių dujų kaina buitiniams vartotojams, nuo sausio mažėjanti apie 18 proc., R. Pociaus teigimu, bus bene mažiausia istorijoje. Didžiausios įtakos tam turėjo dujų pigimas rinkoje. 

„Šiais metai didžioji dalis dujų atkeliavo per terminalą, kurios buvo pakankamai pigios. Galime tiesiogiai matyti terminalo naudą Lietuvai, kuri atsiliepia tarifuose ir buitiniams vartotojams“, – sakė R. Pocius. 


Rašyti komentarą...
t
tikriausiai
2019-11-28 15:09:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
alga LT pati didžiausia europoje...
Atsakyti
0

o
objektyvas
2019-11-28 16:14:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai, kad ir atlyginimai "bene pigiausi ES"
Atsakyti
0

X
XXL
2019-11-28 16:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
energijos resursai pigo (biokuras, nafta, dujos), o elektra vėl brangsta ? - deja, energetikos sektoriuje amžina velniava. O dar valdžiagyviai ( ne visi) siūlo atsisakyti pigios ekektros iš rytų...Kurių velnių jie uždarė gerą ir saugią IAE ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų