Tūkstančiai protestuojančių ūkininkų visoje Lietuvoje antradienį pradėjo įspėjamąjį protestą prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Traktoriai kolonomis važiuoja ne tik rajonuose, bet ir Vilniuje – jų kolona sostinėje jau pravažiavo Baltupių mikrorajoną ir juda Kalvarijų gatvės link.

Ūkininkų protestas (nuotr. skaitytojo)

Ūkininkų protestas (nuotr. skaitytojo)

Sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad protesto akcija su teisėsauga buvo suderinta, pareigūnai lydi traktorių koloną. Anot jos, preliminariais duomenimis, Vilniuje važiuoja 51 traktorius. 

„Bet čia ne tik Vilniuje (važiuoja traktorių kolonos – BNS), čia ir Trakuose, Elektrėnuose ir Ukmergėje, bent jau apie mūsų apskritį kalbant“, – kalbėjo policijos atstovė.

Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovo Igno Jankausko teigimu, į miestų ir miestelių gatves visoje Lietuvoje turėtų išriedėti apie 2-3 tūkst. vienetų žemės ūkio technikos, o protestuotojų turėtų būti dar daugiau. 

Viena protesto dalyvių, Kenos ūkininkė Eglė Gvozdovič sako, kad valdžia, didindama mokesčius, naikina Lietuvos kaimus. 

REKLAMA

„Jeigu valdžia, keldama mokesčius, sumažins ūkininkų skaičių ir išstums juos iš kaimų, tai kaimų iš viso Lietuvoje gali nelikti. Mes tiesiog bandome atkreipti dėmesį, ar tikrai Lietuva, skambiai tariant, nori nužudyti kaimus. (...) Norime atkreipt dėmesį, kad formuojamas labai neigiamas požiūris į ūkininkus, kad mes čia labai turtingi ir bagoti, tai irgi nėra tiesa“, – BNS sakė Vilniuje protestuojanti ūkininkė. 

Vilniaus savivaldybė teigia išdavusi leidimą nuo 10 iki 14 val. traktoriams važiuoti Molėtų plentu, Mokslininkų, Jeruzalės, Kalvarijų gatvėmis, Konstitucijos prospektu, Geležinio Vilko gatve. 

Kauno rajone nuo 11 valandos apie 150 traktorių stovi Babtų, Vandžiogalos ir Garliavos apylinkių seniūnijų keliuose prie pagrindinių magistralių – „Via Baltica“ ir autostrados A1.

„Kadangi mūsų miestas pakankamai sudėtingas, apraizgytas magistralėmis iš visų pusių, nutarėm rinktis trijose vietose ir protestuoti ne važiuodami, bet stovėdami“, – BNS sakė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

„Žemės ūkio technika autostrada negali važiuoti, mes norim, kad mus pamatytų kuo daugiau žmonių, norim pasakyti, kokie mes esam, kad mums yra blogai. Pravažiuodami labai daug žmonių šiandien mus palaiko, važiuoja mašinos, signalizuoja, visi mojuoja mums“, – pridūrė ji.

Pačiame Kaune, Klaipėdoje bei kituose didžiuosiuose miestuose ūkininkų protestas nenumatomas, BNS sakė I. Jankauskas. 

„Šita akcija – įspėjamoji, įspėjamasis žemdirbių protestas, pasidėjęs žaliųjų kryžių statymu, kuris sutelkė ūkininkus, norime valdžios institucijoms parodyti, kad ūkininkai yra susivieniję“, – BNS sakė I. Jankauskas. 

REKLAMA

„Užsidegimas dabar yra eiti iki galo, nes esame priremti prie sienos“, – pridūrė jis. 

Pasak jo, rajonuose su policija suderinti maršrutai, susitikimo vietos. Iš jų 11 valandą  važiuos ūkininkų kolonos, kurios sieks atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į žemdirbių problemas. 

Ūkininkai reikalauja nedidinti mokesčių, kol jų tiesioginės išmokos nesiekia Europos Sąjungos vidurkio. 

„Antras reikalavimas – sustabdyti šmeižiančios ir neteisingos informacijos srautus visomis žiniasklaidos priemonėmis ir kitais būdais, nukreiptos prieš žemdirbius, dezinformuojant apie ūkininko darbą, jo svarbą. Ir reikalaujam deramos pagarbos darbui žmonių, kurie kiekvieną dieną pateikia maistą ant stalo“, – sakė I. Jankauskas. 

Protesto akciją žemdirbiai pradėjo lapkričio viduryje prie kelių, laukuose statydami žalius kryžius. Anot akcijos rengėjų, tai simbolizuoja žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą. I. Jankausko teigimu, šiuo metu visoje Lietuvoje pastatyta apie 10 tūkst. kryžių. 

Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio pradžioje ūkininkai ketina keliauti traktoriais į Vilnių.

anonimas1
2019-11-26 19:58:41
tai kam tada augint tai, kas mažai pagal jus kainuoja. kam alint žeme, jai nesugebi normaliai parduot. kam tada skustis. parduok tą ukį susirask darba už 800 eur, ir gyvenk ramiai.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Kaimyne 2019-12-31 14:05:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemanau, kad koks smulkus ukininkas veza savo derliu i kinija. Prie manes gyvena ukininkai kurie augina 10 karviu, o mes is ju galim nusupirkt naturalaus sviezio pieno. Neklaidinkit kitu, jei nieko patys neismanot. I uzsieni keliauja produkcija stambiu ukininku, tokiu kaip p. Karbauskis. Stambus ukininkai tik ir stengiasi isluoti is konkurencijos smulkius ukininkus su naturalia produkcija. Jiems net sausros ar potvyniai nieko blogo nedaro, nes jie uz gamtos zala ju ukiui gauna pinigus. Ir jiems nesvarbu tie protestai, nes jie nuo tu keliamu mokesciu nelabai ir nukencia.   ATSAKYTI
Muse 2019-12-04 16:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nei patys ariat nei patys sėjat. Pasamdot vargša bedarbi. Neverkit tiktai .matem kokiais traktoriai blizganciais išvaziavot streikuot.niekad negana.   ATSAKYTI
Alvyditė@com 2019-11-26 23:54:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
pirmiausia kokie jie zmones,kai kuriu net nepavadinsi zmonemis kai tu isdirbi 20metu o po to kai nebereikalingas sumaiso tave su purvais ir dar jie kazko reikalauja darbininkams kapeikas moka nelegalu prisirinke kiek mokesciu nusuka   ATSAKYTI
Alvyditė@com 2019-11-26 23:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ir as pritariu,kokie jie vargsai vazineja naujausiais dzipais,zmonems kapeikas moka o ir tie nelegaliai dirbantys
   ATSAKYTI
Jo 2019-11-26 21:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mačiau sendien ta nesąmonė , kiek kuro už pusdyke kaina tie avinai iš degino , biedniokai neturi. Sąžinės Lietuvo yra daugiau biednesniu kurie negali geresnio maisto nusipirkti o ce atsirado buozes protestuoti gėdos ir sąžinės nėra brudai su pisti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,    ATSAKYTI
Jo 2019-11-26 21:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mačiau sendien ta nesąmonė , kiek kuro už pusdyke kaina tie avinai iš degino , biedniokai neturi. Sąžinės Lietuvo yra daugiau biednesniu kurie negali geresnio maisto nusipirkti o ce atsirado buozes protestuoti gėdos ir sąžinės nėra brudai su pisti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,    ATSAKYTI
Anonimas 2019-11-26 20:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
naujausia technika valdo , darbuotojus pusvelciui samdo ,po uzsienius keliauja,ir dar moka verkti,stai kokie musu ukininkai   ATSAKYTI
Anonimui 2019-11-26 20:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paark pasek ir tu galesi varyt i uzsieni  
artojui 2019-11-26 20:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jai art pradesiu, tai reiks ir verkt išmokt. o verkt prieš visa lietuva ir apsimest vargšu, tai kažkaip neman ;)  
anonimas1 2019-11-26 19:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kam tada augint tai, kas mažai pagal jus kainuoja. kam alint žeme, jai nesugebi normaliai parduot. kam tada skustis. parduok tą ukį susirask darba už 800 eur, ir gyvenk ramiai.   ATSAKYTI
Anonimu 2019-11-26 19:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ponas Anoninime, pasidomekite skaiciais:
1. Kokia birzos grudu kaina E/t?
2. Kokia tarpininku vezanciu grudus pagal jus per uosta marza?
3. Kokia tonos savikaina ukininkui?

Ir ka sakysite kai pamatysite jog ukininko pelnas nuo 1t yra panasus kaip eksportuotojo marza?

Ir ka sakysite kai pasiziurejas statistika pamatysite kad ukininku keliasdesimt tukstanciu o eksportuotoju keletas?
   ATSAKYTI
anonimas 2019-11-26 18:53:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Atvažiuokit į uostą pažiūrėt kiek grudų laivais išvežama į užsienio šalis. O skundžiasi, kad mažas derlius. Tik alina lietuvos žemę išvešdami viska užsienio šalims. Nei vieno biedno ūkininko kažkaip nepažystu. Jai jiems taip blogai tai parduoda savo ukį su technikom ir bus milijonieriai. Tiek lengvatų tiek europos sajungos liešų gauna ir dar verkia. Nepatinka, parduokit ukį, nusipirkit butą ir gyvenkit. Vietoj to geriausia paverk, augint to ko lietuvoj neparduosit (pvz. grūdus) nualinant lietuvos žemę, kad užsieniečius pamaitint, o ne lietuvos žmones...   ATSAKYTI
Grigorij 2019-11-26 18:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O is kur valdzia paims pinigu su "Rusu" kariauti? Ka tie ukininkai galvojo, kai net dviem kadencijom rinko ŠunGrybe? Kaip jie driso nerinkti V.Andriukaicio, o rinkti ŠunGrybes atvaizda - Nauseda? Jiems patnka galingos teisetos RU kontrsankcijos, smaugiancios ZU bei versla, RU, NVS tranzita? "Rusas" kaltas, kad truksta proto? Tik dabar pabudo ir keliasi? (c) Tegul ir toliau miega, ir nerenka G.Palucko, liaupsina ramanauskus vanagus. Gandragalviai dar ne patys blogiausi, bet ukininkams nedaeina, kad lansberginiu negalima prileisti prie vamzdzio, t.y. prie Seimo. Visu tu bjaurybiu anusausku, azubaliu, kasciunu, adomenu. Nebus tu bjaurybiu - ir gandragalviai kitaip elgsis. "Rusas" negelbes, o "Amerikonas" ir Briuselis dejo. Jiems reikalingas tik vienpusiskas arsus priesiskumas RU, tam visiskai aukojant LR. O mylimiausia ŠunGrybe, kuri, aukodama LR, savo ateitim jau pasirupino, kuria 100% ir treciai kadencijai rinktume, cia tiek NATO kariaunos prikviete, kad nuo ju LR tapo knibzde-knibzdanciu skruzdelynu. Ju nepasesi, bei nenupjausi... Dar ir LR vaikus pakiso i RU karini taikikli!   ATSAKYTI
senelis 2019-11-26 23:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ei tu ruse, nepatink tai mynk i savo ta rusija ir gyvenk, ko čia loji...  
Grigorij 2019-11-27 02:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
senelis,
ei tu, atsiprasau, "lietuvi", tokie, kaip tu visiskai nuvare gimtaja Lietuvele. Kai zmones neatlaiko tokio gyvenimo, priversti emigruoti - smerki. Siaip, net savo tautieciu, iseivijos negerbiat - tik pavydit. Pasykstejot antros pilietybes. Naturalu, kad as balsavau PRIES, nes seimunams i galva trenke slapimas suteikti antraja pilietybe tik... iseivijai euroatlantines integracijos salyse. O kodel nusprende nuskriausti emigravusius i RU, BY ir pan.? O jums jusu iseivija visai nerupi... Kai zmones dar nenumojo ranka, dar bando kazko pasiekti, protestuojant, - irgi smerki: ir mokytojus, ir medikus, ir gaisrininkus, ir ukininkus. Jiems irgi pavydi, kad per gerai gyvena. Lietuvybe nekalta, kad esat savo tautos atmatos - pavydus ciniski savanaudziai, vartotojai, nacionalistai! Naturalu: jei kitatauciu neapkenciat, tai taip pat ir savu nekenciat, net nesuprantat apie tautos susitelkimo butinuma. Katalikai, atsiprasau... Na, ka pasesit, nuolat kasant kitiems griovi... Tik koloradiniai vatnikai - tikri patriotai! Tarp kitko, RU issitiesia, kyla nuo keliu, dejo ant visu jusu sankciju, nes rusai, atsikande Vakaru "draugystes" ir "gerio", kuo jus megaujates, kaip niekad, susitelke aplink charizmatisko Putino. O jums tik belieka ziureti i Vokietijos ir JAV tankus. Renginiai vietoj duonos. Sekmes, renkant grybauskaites ir landsberginius, liaupsinant ramanauskus-vanagus, skirpas, vetras, klimaicius, impulevicius!  
kaimietis -miestietis 2019-11-26 17:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
streikuoja nes vadinami "ukininkai-z.u.bendroves" dar per mazai apiplese pensininkus is kuriu nuomojo zeme ja dirbo ir jiems nemokejo 10 ir daugiau metu jokiu pinigeliu ...visa laika tyciojosi is pensininku ,,ka tu man padarysi ".stai toks lietuvos kaimo ,,naujasis ukininkas...LiETUVOJ TEISINGUMO NERA ZMOGUI   ATSAKYTI
Grigorij 2019-11-26 18:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaimietis,
Kovo 11 ir Sausio 13 jums vietoj teisingumo parupo, atsiprasau, "laisve"... airijas lietuvinti. Su ja ir sveikinu! Viens su puse, du su puse - grazi Lietuva be "Ruso". :)))  
Nerius 2019-11-26 16:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jurbarke nebuvo duotas leidimas, galejo tik aplink miesta vaziuoti. Geda   ATSAKYTI
Jurgita Kaunas 2019-11-26 15:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Palaikau, šaunuoliai   ATSAKYTI
lina 2019-11-26 12:29:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
patarle-Kam dievas,o kam dievulis-galioja.Vieni protestuoja ir laimi.o kiti net protestuoti negali.Mat leidimo ir prasymo protestui reikia.   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
(nuotr. Fotodiena.lt)
Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam ...
Alkoholinių gėrimų kainos Latvijoje ( asociatyvi nuotr. tv3.lt)
Latvija, įšaldydama akcizus stipriajam alkoholiui, rizikuoja įsivelti į „karą“ su Lietuva, perspėja dvi Latvijos aludarių organizacijos. Panašus konfliktas pernai kilo su ...
Komanda (nuotr. 123rf.com)
Vertybių galia žmogui – neišmatuojama. Teigiama, kad tai pagrindinė jėga, nulemianti asmenybės mąstymą, jausmus ir tai, kaip ji elgiasi. Situacijas, kuriose vyrauja žmogaus ...
Asociatyvi (nuotr. ŠMM)
Anykščių valdžia turi nutraukti maždaug 1 mln. eurų vertės rajono mokinių maitinimo konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Savivaldybė BNS informavo konkursą ...
 Daugiabučiai Vilniuje  (nuotr. Fotodiena.lt)
Daugiabučius prižiūrinčios įmonės siekia užtikrinti gyventojų saugumą ir ramybę, todėl visus gedimus patiki specialistams. Tačiau sąskaitas apmokantys gyventojai teigia, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Eismo ekspertas apie trikojus: jie – ne prevencijai, o tik kad išplėštų pinigus
DABAR RODOMA
Eismo ekspertas apie trikojus: jie – ne prevencijai, o tik kad išplėštų pinigus
DABAR RODOMA
Taršos mąstą vadina teroro aktu – Vilniuje rasti dar neregėti kiekiai plastiko
DABAR RODOMA
Žada atrišti rankas aplinkosaugininkams: 3 įspėjimai leis stabdyti įmonės veiklą
DABAR RODOMA
Nukentėjusiosios jurbarkietės advokatas: jis pamatė, kad nėra kito kelio
DABAR RODOMA
Lietuvoje netrukus nebeliks mėtinių cigarečių, bet Baltarusija gamins daugiau
DABAR RODOMA
Gamta ir toliau stebina: viduržiemy biržiečiai miške spanguoliauja
DABAR RODOMA
Tragiškas rytas: Kauno rajone žuvo partrenktas vyras
DABAR RODOMA
Netoli Druskininkų sučiuptas uzbekas, bandęs neteisėtai pereiti sieną
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Dovilė Šakalienė
DABAR RODOMA
Pasieniečiai užfiksavo kuriozą: uzbekas manė, kad folija padarys jį nesusekamu
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų