Praėjusią savaitę publikuotas vieno prekybos tinklo darbuotojos laiškas apie sunkias darbo sąlygas sulaukė gausybės komentarų. Skaitytojai tvirtina panašių blogybių patiriantys ir kitose prekybos įmonėse, ragina vienas kitą nebetylėti ir surengti streiką, guodžia vienas kitą ar save, ragina imtis kitų darbų.

(nuotr. 123rf.com)

(nuotr. 123rf.com)

Penktadienį portale tv3.lt publikuotas straipsnis „Pardavėjai trūko kantrybė: mus išnaudoja, duoda valgyti nukainotą maistą“. Jame vieno prekybos tinklo pardavėja skundžiasi didžiuliu krūviu, viršvalandžiais, galimai neapskaitomomis darbo valandomis, psichologiniu spaudimu, prastu maitinimu.

Atsakydama į priekaištus tinklą valdančios bendrovės atstovė tikino, kad įmonė griežtai laikosi galiojančių teisės aktų ir deda visas pastangas, kad kiekvienam darbuotojui galėtų užtikrinti patrauklias darbo sąlygas. Esą ir dėl šio konkretaus atvejo bus imtasi visų reikiamų priemonių aiškinantis realią situaciją ir priimti atitinkamus sprendimus.

Vis dėlto sprendžiant iš komentarų kiekio ir jų turinio, daugelyje prekybos tinklų darbuotojų darbo sąlygos nepavydėtinos.

REKLAMA

Pažeminimas ir nuvertinimas

Viena komentatorė, pasivadinusi Užpykus, yra įsitikinusi, kad darbuotojai išnaudojami visur:

„Bet patys kalti, sukandę dantis leidžiate šluostyti į jus kojas, jeigu visi netylėtų, situacija pasikeistų. Vienetai, kurie save vertina, jei sakai kažką prieš ir eini už savo teises, tai ne tik vadovai užsiraukia, bet ir subinlaižiai dar labiau į rudąją lenda, nes jiems reikia, kad paglostytų.

Visi paburba, patyli savo teisių nežinodami ir toliau kala pinigą viršūnėlei. Visada ėjau už žmogų, bet kas iš to, pati bedarbe lieku, o pilkoji plastilino masė leidžiasi minkoma kaip nori toliau.“

Kita skaitytoja, pasirašanti Pirkėja, rašo, kad nieko nėra žiauriau, kaip stovėti kilometrinėse eilėse, bet tai, ką perskaitė straipsnyje esą „peršoka viską“.

„Vienam žmogui tiek darbų užkrauti, o dėl maitinimo nežinau – juoktis ar verkti? Tik 1,50 euro – čia išsityčiojimas iš žmogaus, ne, gal greičiau pažeminimas ar nuvertinimas. Kur jūsų valdžia? Kodėl jie sėdi savo kėdėse ir trina kelnes?“ – retoriškai klausia ji.

Ji stebėjosi, kodėl prekybos tinklai nesamdo daugiau darbuotojų, nors dabar ilgai tenka laukti tiek prie sveriamų produktų, tiek kasose.

Darbuotoją pasiuntė toli, toli

Pseudonimu Visa tiesa pasivadinusi moteris iš Kauno tvirtino, kad viskas, kas aprašyta apie darbo sąlygas, yra gryna tiesa:

„Nežinau, ar Vilniaus valdžia domisi, kas vyksta parduotuvėje. Bet vienoje, kurioje dirbu, vyksta pragaras. Vadovė niekada gero žodžio nepasakys. Pamainos būna dirba po 16 valandų arba susirgusios kviečiamos ateiti ir dirbti.

REKLAMA

Valandų nerašo, teisinasi, kad nepriklauso ir turi būti, kol darbai bus padaryti. Visada visos kaltos, bet ne ji. Nesuprantu, kodėl ji vis dar dirba. Likučių slėpimas, valandų nerašymas, o niekas nieko nedaro. Nors, manau, kad regione numano, apie kokią vadovę yra šnekama.“

Moteris rašo pati dar kenčianti, bet planuojanti kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją dėl netinkamos darbo laiko apskaitos, priedų „atėmimą“ ir viso kito.

„Darbuotojų maitinimui būna duoda pasibaigusio galiojimo prekes, kad tik nebūtų nuostolio. Kasininkėms parūkyti ar pailsėti neduoda. Pati girdėjau, kai kasininkę yra pasiuntusi toli toli ir rėkusi, kaip ji gali eiti parūkyti. Arba kai atsisėdi valgyti, tuoj atbėga ir rėkia, kaip gali leisti sau valgyti“, – rašė moteris ir stebėjosi, kodėl įmonės vadovybė nieko nesiima keisti.

Ten yra košmaras

Tuo metu kita prekybos tinklo darbuotoja įspėjo, kaip gali būti laikomi ir maistui ruošiami produktai:

„Pelės per naktį apdergia atšilti padėtas bandeles, duoną. Ryte atėjusi pardavėja nuima šūdukus ir iškepusi gaminius deda į lentyną. Žmonės perka ir džiaugiasi, kad šviežia. Žiauru pirkėjo atžvilgiu, bet turi klausyti vadovės, nes kitaip bus dideli nuostoliai, nurašymai.“

Vergės pseudonimą pasirinkusi kita moteris įsitikinusi, kad prekybos tinkluose yra „grynas bardakas“, o pasiskundusios pardavėjos žodžiai yra „šventi“:

„Mus laiko kaip šunis. Pas mane šuo geriau gyvena, nei aš darbe savo. Jei vadovas išeina iš sandėlio ir klykia visu balsu, o aš vežu bazę, kad ateičiau. Kodėl aš turiu eiti, jei aš dirbu, tai sunku prieiti prie manęs, pasakyti. Va, kokia garbė yra dirbančiam žmogui ir ar ilgai dirbtų visi ponai, jei reikėtų taip dirbti, kaip mums?

REKLAMA

Ir algos gauti 412 eurų absurdas, kad visą vasarą išdirbau, tai kenčiu ir žiemą, o pavasarį tikrai eisiu lauk iš to bardakyno ir siūlyčiau kitoms merginoms į tą bardaką net nesiartinti. Ten košmaras yra. Ir maitina kaip šunis benamius, maistas visą laiką nukainuotas – nebandyk ką pasiimti geresnio, vadovė tuoj nepatenkinta. Bet ar darbuotojai kalti, kad jie tiek užsako prekių ir mes turim valgyti senienas dirbdami po 12 val. Pietūs yra tik 15 min., o rašo visur grafike valandą.“

Linda pasivadinusiai skaitytojai įvardytos problemos yra seniai žinomos. Ji siūlo susiburti ir „parodyti oligarchams – išnaudotojams, iš kurios vietos kojos auga, kol kalbėsim pavieniui tai nepadės. Parodykite, kokia Lietuvių tauta yra vieninga.“

Kam dirba tokį darbą

Žinančia pasivadinusi moteris taip pat įsitikinusi, kad visuose prekybos tinkluose yra taip, kaip papasakojo straipsnio herojė.

„Darbuotojai išnaudojami kaip vergai. Jokios pietų pertraukos, tik lakstyk kaip robotas ir dar atlyginimo neprašyk, tada būsi labai geras darbuotojas. O vadovai elgiasi su darbuotojais taip, kad tiesiog prekybos salėje pasistačiusi pardavėją šaukia, kad blogai kažką padarė. Tiesiog neišprusimas. Žodžiu, nieko gero „gerovės“ valstybėje“, – apibendrino komentatorė.

Skaitytoja Daina svarstė, kad visų prekybos tinklų darbuotojams reikėtų susiorganizuoti ir pastreikuoti 2 dienas. Esą parduotuvės neras tų darbuotojų greitai, pajus milžiniškus nuostolius, tada gal pradės vertinti darbuotojus.

Komentatorius Tikras rašo, kad straipsnyje parašyta tiesa, o parduotuvėse situacija yra sunki:

„Vadovybė tik stengiasi viska užglaistyti meluodama, kad nežino, kas vyksta. Viską jie puikiai žino. Jie yra vergvaldžiai, nenori pagerinti darbo sąlygų, stengiasi išspausti kaip kokią citriną.

REKLAMA

Tikrai Valstybinė darbo inspekcija turėtų patikrinti, kaip žmonės išnaudojami. Tiek darbais apkrauna žmogų, baisu žiūrėti. Kur tai matyta, kad moterys kilotų dėžes, kurios sveria vos ne daugiau nei jos pačios, po to dar liežuvius iškabinusios lėkti į kasas turi, nes kažkokia bobutė rėkia, kad nėra kasininkių.“

Tuo metu komentatorius Faktas stebėjosi pasirinkimu dirbti pardavėjos darbą:

„Jeigu taip blogai, kodėl dirbot? Ir, kaip suprantu, ne vienoje pareigybėje? Manau, savyje problemų reikia ieškoti, dažniausiai, tokiems žmonėms visur blogai, jie dažniausiai pusę dienos laksto rūkyti, dar dalį laiko su kolegomis praplepa ir, aišku, nelieka laiko darbui, o kiti už tokį dirba, bet skundžiasi tas, kuris tingi ir į darbą ateina tik laiko praleisti ir atlyginimo pasiimti.“

Gintaras
2019-12-01 13:26:45
Taip, prekybininkai ant pardavėjų sprando joja kaip reikiant; apsivalyti, termino laikus sužiūrėti, prekes užsakyti, užsakyto kiekio turi ir nepritrūkti, ir nelikti neparduoto. Sumažėjus apyvartai aiškintis, kodėl neįsiūlo prekių, kodėl mažėja perkamumas, mat jų pareiga yra ir klientų pritraukti, ir ko nereikia įbrukti nusipirkti. Perdavimus, revizijas po darbo atlikinėti ir niekas už tai nemoka. O patys ponai nieko neveikia, tik sėdi pilvus išpūtę ir savo kotus smau....osi... Į Sibirą tokius.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Simona 2019-12-04 18:58:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa kasininkų trūksta dirbi už du ir valdžia nekreipia dėmesio nes jų ir nebus už tokį atlyginimą   ATSAKYTI
Dukros nama 2019-12-03 16:53:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai žmonės nuvertinti, krūviai kosminiai, labai džiaugčiaus, jei kažkas pasikeistų, deja, tokia realybė. Pokyčiai BŪTINI!!!!!    ATSAKYTI
Darbuotojas V1 2019-12-02 23:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbemieji darbuotojai. Bandome streikuoti sio menesio 15 diena bent vienai valandai lygiai 12 valanda pradedam ir parodome jog mes galime.    ATSAKYTI
R. J. 2019-12-02 22:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš ėjau prieš 3metus darbinausi i Iki tinkla. Siūlė eiti i vedėjos pareigas. Pradžioje bandė apmokyti.Prekes užsakyti. Kur trūksta darbuotojų ten dar tu skyrių darbus nudirbti. Kainos, nurašymai. Kur dar galiojimai. Parodė kokioje parduotuvėje dirbčiau. O ten is vis bordakas.
Vadovės keitėsi kaip kojines. Darbuotojų trūksta ir niekas nieko nespėja. Atsisakiau vedejos darbo ejau dibti i kita Iki kur vedeja buvo žmoniška. Daržovių skuriuje. Bet ten tepatempiau 3menesius. Ned sveikata greitai pareina. O kai paprasiau atlyginimo didesnio nes neišgyvenu iš 350euru. Tai pasiūlė Vadovas susirasti 2 darbą. Padėkojau ir išėjau lauk.    ATSAKYTI
Jurga 2019-12-02 22:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kol tik rašinėsitės, iš to nieko nebus. Jie tik pasišaipys. Jei visos butumėt vieningos kelių val streiką paskelbtumėt, gal tada ir pajūdėtų reikalai.    ATSAKYTI
Uk 2019-12-02 21:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu ateini kasininke dirbti, tai ir sėdi tik kasoje, o salėje turėtų dirbti salės darbuotojai. Jeigu visi laikytųsi savo pozicijose, tai niekas ant sprando ir nejotu.    ATSAKYTI
[email protected] 2019-12-02 19:26:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikra tiesa. Del neteisybes,isnaudojimo kreipiausi pas direktore. Rodos isklause,suprato,bet....tai tik ir liko zodziai. Mes dirbam kaip kinieciai. Sumeta i bendra katila-atlaikysi kruvi,uzgaules-dirbsi,jeigu ne pats iseisi neatlaikes. Gasdina slaptais pirkejais tam,kad priedu nemoketu.
O mandagumas...tyliu.Ateini kaip i mesmale. Patys vadovai nesisveikina. Juk mes vergai..,o kas jie be musu???? Ziauru   ATSAKYTI
Pokis 2019-12-02 18:26:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skvernučio GARBĖS ŽODIS - ten viskas tvarkoj! Ir darbo inspekcija žino, kad ten viskas tvarkoj. Tuoj straipsnelis dulkėmis nusės ir vėl viskas bus kaip buvę. Kyšininkų ir vergų tauta, perkami ir parduodami, trypiami ir niekinami...    ATSAKYTI
Jonė 2019-12-02 17:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip lengva smerkti kitus,nepabuvus jų kailyje. O gal esate vienas iš tų,kur be muilo lenda...ne faktas esat,o abejingas...   ATSAKYTI
Toma 2019-12-02 14:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa tiesa apie Maxima   ATSAKYTI
Sanura 2019-12-02 10:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei taip blogai-kam gyvenat lietuvoj. Vergvaldziu komentarai aiskus kaip diena .tokios darbo salygos buvo nuo pat pradziu..... iseitis tik streikas ir visuotiniu parduotuviu.....   ATSAKYTI
Prijaučianti 2019-12-03 16:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu 100 %  
Liuda 2019-12-02 10:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada ateis tokie laikai. Kad ižmogų bus žiurima kitu kampu. Virsininkai isigalejo. Su darbuotojais nesiskaito. Zeminimas irpatycios. Uzsisedeje siltuose kedese. Daryti rotacija neleisti jiems isigaleti. Jie pajaucia kaip privatininkai. Savo valduose. Visur tas pats tik zmones tyli. O ponai karaliauja. Zino kad niekur nedinksit. !!   ATSAKYTI
Nija 2019-12-02 10:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manyčiau streikas atmerktų akis akliems kurmiams - išnaudotojams. Pabandyti 2 -3 dienas, tegul valdžia padirba gal susiprotės, nors vargu? Minties nebuvo dirbti centruose, kadangi save myliu ir gerbiu :)!    ATSAKYTI
Ašrinė 2019-12-02 16:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Darbuotojai tai susiburtų streikuoti,bet kaip purkėjai su pardavėjom,kasininkėm elgiasi. Čia dar viena medalio pusė. Kokie pirkėjai baisūs ir nekultūringi. Dažnai užsipuola darbuotojus,dėl (dažniausiai) menkniekio. O vadovai tokiems į š-nas lenda-darbuotojas visaip išvadina.
  
Laima 2019-12-02 09:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip išgyvent ..dirba bsisiau nei katorge o apie maista net nekalbu ..bet sėdi tie pstys paketu savininkai valdžioj ir šaipos iš darbuotojų ...kol žmonės nesukils tol ir nieko nebus ..nes valdžioj sėdi vagiu vagys .. gyvenam pagal žemiausia lygi ...o kainos nėr ką kalbėt ..   ATSAKYTI
Kaunas 2019-12-02 09:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei pasiduosit spekulentai užlips ant galvų,baikit bijoti.Senei tas vyksta ir visi žino.Vienikitės,nekentėkit ir laimėsit,priverskit sumokėti ,kas priklauso.Stokit į profsajungas,jos reikalingos.,kad atstovautu jūsų teises.   ATSAKYTI
Elita 2019-12-02 09:05:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu dirbus prieš 10 metų. Sąlygos nepasikeitė. Sugadinau sveikatą, dirbau lyg"kroviko" darbą, žmogus it vergas, ir po šiai dienai tas pats. Darbdaviai, kada jūs besočiai pasisotinsit kitų sąskaita? Linkiu paspringti!!!    ATSAKYTI
Rita 2019-12-02 07:58:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pačia vadove pusvalandžiui pastatiti pastoveti vienai prie 5 kasu kaip yra Pabvežio iki prie autobusu stoties tada sužinotu ką reiškia penkis skirius aptarnauri ir dar šipsotis gaila man ten dirbančiu merginų o prie kasų tas pats net į tuoletą ner laiko kada nueiti joms greitu laiku su pampersais teks sėdėti nes minios žmonių ir nieks net nesusimasto kad taip neturi buti siaubas kada baigsis žmonių isnaudojimas dirba už minimumą.   ATSAKYTI
Stase 2019-12-02 07:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Anykščių maximoje panaši situacija,direktorė nenormali   ATSAKYTI
Gyventoja 2019-12-02 07:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turi visi darbuotojai streikuoti, kurie dirba prekybos centruose,kitaip niekas nepasikeis.. iki rba   ATSAKYTI
Gg 2019-12-02 07:09:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvos darbdaviai ne tik neispruse yra o ir dar labai sykstus, net kitose salyse apie Lietuvos darbdavius atsiliepia neigiamai.   ATSAKYTI
manau 2019-12-02 09:14:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jūs teisus mano žentas Junktinėj Karalystėj buvo papuolęs pas lietuvį verslininką,dirbo lygiai dvi dienas.Šlykštūs padarai.O dabar žiūri,kad nebūtu lietuvis verslininkas,ir teisingai daro.Nors toje šalyje labiau ginamos darbuotojų teisės.  

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
REKLAMA
Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimui antradienį grįžtant prie kitų metų biudžeto projekto, finansų ministras mano, kad kompromisas bus surastas, o projektas sulauks ir Seimo, ir ...
Siuntos (nuotr. stop kadras)
Nuo 2021 metų sausio visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio lengvatos mažos vertės (iki 22 eurų) prekėms. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Kinijos ...
Atostogos (nuotr. facebook.com)
Jau netrukus į kiekvieno namus pasibels gražiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Kol vieni rūpinasi dovanomis ir šventinio stalo vaišėmis, kita dalis tautiečių ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena.lt)
Panašu, kad pigiausiu S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos pasiūlymu susiviliojusi Kauno savivaldybė galėjo nusipirkti katę maiše. Turkijos statybų bendrovės „Kayi ...
Naudoti automobiliai
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pirmadienį pritarė taršių automobilių mokesčiui. Už tai balsavo penki valdantieji, o trys parlamentarai iš opozicijos buvo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Kaimynė papasakojo apie lemtingą akimirką, kai rado negyvą kūdikį Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Taršių automobilių mokestis Seime tampa žaisliuku: vėl keičia idėją
DABAR RODOMA
Neteisėtos priemokos: gydymo įstaigos dvigubai uždirba iš pacientų ir ligonių kasų
DABAR RODOMA
17-mečio žūties Panevėžyje sutapimas: paleidus įtariamąjį – dar vienas nužudymas
DABAR RODOMA
Pirmą kartą tokia operacija Lietuvoje: ateityje leis išvengti drastiškų pasekmių
DABAR RODOMA
Lengvina sąlygas imigrantams iš rytų gyventi ir dirbti Lietuvoje
DABAR RODOMA
Klaipėdos Kalėdų akcentas – jau miesto centre
DABAR RODOMA
Išgirskite: Cololo dukra tėčiui padovanojo paskutinę dainą
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Dainius Dundulis
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų