Parduotuvių pardavėjų profesija yra antra populiariausia Lietuvoje po sunkvežimių vairuotojų. Tačiau spendžiant iš atsiliepimų, jų darbas tikrai nepavydėtinas, o alga menka. Pardavėjai skundžiasi ilgomis darbo valandomis, pertraukėlių stoka, melaginga darbo laiko apskaita.

(nuotr. Fotolia.com)

(nuotr. Fotolia.com)

Portalo tv3.lt redakcija gavo anoniminį laišką. Jame, sprendžiant iš viso turinio, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ darbuotoja skundžiasi itin prastomis darbo sąlygomis. Moteris rašo, kad „visas neteisybes“ nori papasakoti dėl to, kad jai „trūko kantrybė“.

„Daugumoje darbo skelbimų rašoma, kad įmonėje teikiamas nemokamas darbuotojų maitinimas. Žinoma, įmonė jus taip myli, kad skiria tik 1,5 euro pietums už 12 val. darbo. Ir tai dar ne viskas.

Kai vyr. kasininkai daro „maitinimus“, mums liepia duoti paskutinės dienos galiojimo maistą, kad nebūtų daug žalos įmonei ir negana to, maitinimas nurašomas visa kaina. Nors net jei yra akcija, vis tiek visa kaina. Daržovės, kurias gauname – dauguma papuvusių. Bet svarbiausia, ką jūs valgytumėte už 1,5 euro?“ – retoriškai klausiama laiške.

REKLAMA

Tačiau, anot jo autorės, įmonė ne tik blogiausiai maitina darbuotojus, bet ir „tragiškai nesiskaito“ su jais, tad jie ir „bėga“ iš darbo.

Jaučiasi išnaudojami kaip robotai

„Kalbant apie vyr. kasininkus, jie dirba 6 paras, nuo 6 val. iki 14 val ir šeštadienį iki 12 val. Iš savo pusės pasakysiu, kad laiku namo išeiti neįmanoma, kol nepasidarai visų darbų. Dirbi viršvalandžius, už kuriuos nemoka. Negana to, tau rašoma, kad turi 1 val. pietų pertraukos, bet dauguma mūsų gauname gal tik 10 min. poilsio. Tai sąžininga?“ – piktinasi moteris.

Anot jos, parduotuvėje turi lakstyti kaip robotas, nes darbai suplanuoti griežtai pagal laiką. Be įprastinių pareigų esą dar reikia kainas pakeisti, loterijas inventorizuoti, prekes priimti ir kt.

„O pamainos vadovų man irgi gaila, aš irgi dirbau šitose pareigose, kai šeštadienį reikia visą dieną plėšyti prakeiktas kainas, krauti akcijų „galus“, sėdėti kasoje, priiminėti bazę ir t.t. Ir taipogi neturėti visos pertraukos 1 val.! O sekmadienį dirbi 16 val. – nuo 6 val. iki 22:30 val., bet valandų nežymi grafike. Ot, patikrintų kas, oj būtų“, – tikina laiško autorė.

Anot jos, dirbdami 12 val. kasininkai negauna įstatymuose numatytų poilsio pertraukėlių. Ir jei įmonę patikrintų Valstybinė darbo inspekcija, tai rastų daug pažeidimų:

„Mus išnaudoja ir rašo tas spec. pertraukas kurių neturime! Mes dirbame ir mums tiek valandų nusuka... Grafikai keičiami kas dieną, negali nieko planuoti į priekį, negali planuoti laisvų dienų, ką veiksi, nes žinai, tau paskambins, kad ateitum į darbą. 

REKLAMA

Kalbu tai dėl to, kad dirbau ne vienoje parduotuvėje, tai vyksta visur. Įmonė neleidžia darbinti daug darbuotojų dėl valandų, kurias suplanuoja, nes gaila pinigų, bet kai vienas žmogus dirba už tris, tai nėra normalu, kai 10 žmonių eilėje kasoje, tu dirbi kaip už 2. Krauni kaip už 3, o valgai? Orą.“

Pasak darbuotojos, susirgus „biuletenio“ geriau net neimti, esą turi kentėti. Darbo metu patirtą žalą ji sako atsiminsianti visą likusį gyvenimą. Kolegoms ji palinkėjo netylėti, institucijoms atlikti patikrinimus, o įmonės vadovams patiems padirbėti kasininkais.

Žada pasikalbėti ir spręsti problemas

Susipažinusi su laišku prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė apgailestavo, kad darbuotoja kreipėsi į žiniasklaidą.

„Apmaudu, kad darbuotojas nesikreipė tiesiai į mus ir neinformavo apie tokią situaciją. Visuomet skatiname savo darbuotojus išsakyti savo nuomonę – tam netgi esame įdiegę vidinę sistemą, per kurią darbuotojai gali informuoti apie sunkumus, su kuriais susiduria darbo vietoje, teikti pasiūlymus darbdaviui. Visada stengiamės išgirsti kiekvieno darbuotojo nuomonę ir atsižvelgti į pageidavimus.

Organizuodami prekybos tinklo veiklą griežtai laikomės šalyje galiojančių teisės aktų ir dedame visas pastangas, kad kiekvienam darbuotojui galėtume užtikrinti patrauklias darbo sąlygas, pastebėti ir paskatinti už pasiektus rezultatus, sudaryti galimybę kelti kvalifikaciją ir jaustis motyvuotiems.

Šiuo konkrečiu atveju taip pat imsimės visų reikiamų priemonių ir pasikalbėsime su susijusiais kolegomis, kad galėtume išsiaiškinti realią situaciją ir priimti atitinkamus sprendimus. Mums svarbus kiekvienas darbuotojas, kuris padeda kartu kurti geriausią aptarnavimo patirtį mūsų pirkėjams“ – žadėjo komunikacijos vadovė.

REKLAMA

Valstybinė darbo inspekcija informavo, kad šiemet yra gavusi 13 skundų, susijusių su bendrove „Palink“. Šioje įmonėje buvo atlikta 15 patikrinimų. Taip pat gauti 5 prašymai dėl darbo ginčų nagrinėjimo.

Per šiuos metus bendrovei surašytas 1 administracinių nusižengimų protokolas dėl darbuotojų sveikatos tikrinimo. Taip pat surašyti 5 reikalavimai pašalinti pažeidimus (dėl darbo laiko režimo, dėl darbo vietų saugumo užtikrinimo).

„Sodros“ duomenimis, „Palink“ iš viso turi 6,3 tūkst. darbuotojų. Vidutinis jų darbo užmokestis rugsėjo mėnesį buvo kiek daugiau nei 900 eurų neatskaičius mokesčių. Tai būtų beveik 600 eurų į rankas. 

Visų Lietuvos dirbančiųjų vidutinės mėnesinės pajamos šiuo metu yra 1277 eurai neatskaičius mokesčių arba apie 811 eurų į rankas.

Šiuo metu visoje šalyje yra per 61 tūkst. gyventojų, kurie dirba parduotuvių pardavėjais. 

Buvusioji
2019-11-22 17:01:09
Komunikacijos vadovė šlykščiai meluoja.Jei kreiptų dėmesį į darbuotojų pastabas,nebūtų tokios kadrų kaitos,kokia yra Palink prekybos centruose.O jei ši darbuotoja būtų kreipųsis į vadovus,būtų išmesta iš darbo ir dar su pripaišytom įvairiom nuobaudom .Tai nesikeičia eilę metų ir vadovai,pildydami savo kišenes,nesirūpina dirbančiaisiais.

Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Justina 2020-01-26 15:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas subines laizo vadovams, tas ir uzdirba gerai, ir kavutes isgert pakvies i kabineta ir nespaus su darbu. Ziauri neteisybe, uztat ir isvariau is IKI.    ATSAKYTI
Taip pat dirbusi 2019-12-21 11:53:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką rašo autorė, viskas teisinga, dirbau mėn. ir man užteko, apie maistą.... mums skirta buvo 2eur.,bet valgėm su pasibaigiančiu galiojimu! Pasityčiojimas iš darbuotojų!!!    ATSAKYTI
Dirbusi 2019-12-04 10:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Komunikacijos vadovai tikrai zino situacija! Kiekvienam iki tinkle yra taisykles ir nuostatos! Cia rasoma apie miesto IKI tinklus,o kas darosi rajonuose,vyr.kasininkai dirba nuo atidarymo iki uzdarymo parduotuves. Ir visa komunikacijos vadovybe tai puikiai zino, virsvalandziu tikrai niekas nemoka,yra nustatyta kiek kiekviena parduotuve turi suprekiauti,kokio dydzio gali buti nurasymai,ir jei neivygdei planu,tai ir dirbi uz plika alga,o tai gaunasi pastoviai,nes reikalavimai neimanomi! Kam gali darbuotojas pasiskusti?,bus paprastas atsakymas :,netinka nedirbk,norinciu dirbti eile! Arba labai greitai ji atleis,del kazko.Reikia zmonem kazkaip gyventi tai ir dirba uz 400 eur,ir tyli,aisku miesto centruose algos didesnes,mat ten kitas tarifas nei rajonuose.Sakyciau daugiau turetu zmoniu usdrysti ir viesai issakyti kas vyksta,vat gal tuomet vadovybe kazka keistu. O jei vienetai kazka sakys,tai nurasys ant parduotuviu vadovu viska,o marketingo vadovai ir kiti liks atsieit nieko nezinoja,kaip visados!   ATSAKYTI
Mindaugad 2019-12-02 23:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cha cha jus juokaujat visu iki makses ir kitas pardatuves viska daro pinigai viskas yra papirkta ir negalvokit kad kas nors tai pasikeis nebus algu normaliu dirpsit už 500 ar 400 e tegu parodo incetiva pradekit moketi po 1000 irankas gal tada kas nors ir pasikeis. Juokdariai.   ATSAKYTI
Pen 2019-12-02 21:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar uostei kad su kvapeliu buvo pensininkė aš taip manau kad tu pasvinkuse mėsa pardavineji   ATSAKYTI
Maxima 2019-12-02 16:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maxima tas pats 10 min pietu pertrauka per 12h ir dar sako tu nespesi nieko pasidaryti tad ir tai vos nuejes i tuoleta ar atsigerti esi pastoviame spaudima   ATSAKYTI
JR 2019-12-02 12:14:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas dabar pardaveja? Varge! Gyvenimo seimeninke ji buvo tarybiniais laikais. Ir autoritetas, ir prie pinigu.   ATSAKYTI
Vargstančioji 2019-12-02 10:11:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunuolė moteris. Pagaliau gal pradės judėti ledai į priekį. Pažiūrėkite kiek skelbimų apie darbuotojų trūkumą UAB Maxima. Dėl maitinimo lygiai tas pats. Kas netinka prekybai tą suvalgo darbuotojai. Darbo sąlygos žiaurios. Atlyginimas eilinių pardavėjų iki 700 ant popieriaus. Į rankas gauname apie 400. Tai tikra vergovė. Na pagaliau netylėkime, susivienykime.   ATSAKYTI
xaxaxxa,juokas pro asaras 2019-11-29 17:57:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi prekybos centrai streikuokyt ,dabar ,pries Kaledas ir Naujus Metus ,nedirbkyt ,tegul prapuola , ju pelnas ,gautas per dideles sventes Tegul darbdavei pagalvoja ,juk kasos savitarnos nepades   ATSAKYTI
Tadas 2019-11-28 08:11:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maniau, tokios sąlygos tik maximoje, krito ir iki vardas    ATSAKYTI
Darbuotoja 2019-11-28 04:43:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriau parašykit kaip Maxima elgiasi su savo darbuotojais. Paklausinėkit kurie jau yra išeje ir net nežada grįžti. Va čia būtų straipsnis geras.   ATSAKYTI
Dav 2019-11-27 20:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mažai iš viso kur duoda valgyt. Pati dirbau kur dave pietus ir is nukainuotu ir ne. Bet gi renkiesi, valgai ka duoda arba valgai savo. Tai kas dėl maisto, tai nėra taip jau ir baisu, na o del darbo kruvio, cia jau kita kalba. Jie nezmoniški, o algos tai...   ATSAKYTI
Giedrė 2019-11-27 11:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melagiai! Dirbau Palinke prieš kokius 10 metų ,viskas tas pats kas dabar rašoma laiške.
Dirbi už 3 ir tai dar į nugarą kvėpuoja visokie regiono vadovai.
Gaila visų.. ir parduotuvės vadovų ir adminų ir likusių darbuotojų    ATSAKYTI
Geriausia galimybė 2019-11-27 10:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš uždirbu tikrai gerų pinigų (nuo 140 iki 190 USD / val.) Internetu iš savo nešiojamojo kompiuterio. Praėjusį mėnesį gavau beveik 28 000 USD čekį, šis internetinis darbas yra paprastas ir lengvas, jums nereikia eiti į darbą, savo namus internete. Tuo metu ši galimybė dirbti jums. Jeigu tu susidomėjai. tiesiog sekite šią svetainę

...................>>>>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
was 2019-11-27 16:57:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nieko tu negavai kvailiu ieskai  
darbuotoja 2019-11-27 10:01:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
uab palink isnaudoja zmonestai tikra tiesa pard. vadovai slykstus nepripazista perttraukeliu, dirbam 13 val nuo 7val iki 20 val.o grafike 2 val pietu. pietaujam gal puse valandos, apie pertraukeles nei kalbu.uz tsai neturi geru darbuotoju ,visi bega ir as begsiu apsurdas kur darbo inspekcija kodel negina darbuotoju teisiu patikrinkite nubauskite tai jusu darbas   ATSAKYTI
Elvyra 2019-11-27 03:47:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Nedejuokit mergytes.Jus turit ne taip ir blogai.Jums nei karsta nei salta,kai tuo tarpu kiti dirbantys sala lauke ziema , o vasara nuo karscio alpsta.Jei jus uzsienije pasiskustumete ,kad jums sunku tai gautumete papildomai dvi ar tris iseigines be atlyginimo. Ir iseiginiu be atlyginimo daugetu ir daugetu.Tuomet dirbtumete taip ,kad nematytumet ar lauke lyja ar saule sviecia.Galvos nepakeltumete nuo kruvio.Dziaukites ,kad maitina veltui ir pigiau galit apsipirkti.Gal esate lepuneles.Atsiprasau jei kas nepatiko,bet tokia yra tiesa.   ATSAKYTI
Bitė 2019-11-28 16:53:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na, ir logika. Jei jau tau yra dar blogiau, tai kitiems, kuriems yra ganėtinai blogai, nedera kovot už save... Tai tada eik į IKI, kas gi laiko tam užsieny? O šiaip, gyvenimus tvarkomės patys, nieks už mus jų nesutvarkys ir nepagerins...   
Deima 2019-12-01 06:32:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebenusikalbekite. Dirbu Uk ir buvo toks skundas panasus visi vadovai leke lauk is darbo o kas skundesi gavo nemaza kompensacija. Teismai bus visa imone purtoma nuo valytojos skundo.   
Darbo inspekcija 2019-11-27 01:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jums nepadės,nes ji gina darbdavio interesus...bet vistiek malonu,kad yla lenda iš maišo..tokius tinklus reikia naikinti...   ATSAKYTI
Anonimas kakadu 2019-11-26 21:37:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kada galu gale prades iki darbuotojai streikuoti kaip vairuotojai, ukininkai, mokytojai. Pats dirbu iki ir buciau uz tai as   ATSAKYTI
as 2019-11-27 10:30:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
butu profsajungos gal ir pavyktu suorganizuot streika, bet kadangi profsajungu grieztai neisileidzia .tai ir toliau betvarke bus.Streikas turi but visos Lt mastu . jei pavieniai pc streikuos, tai darbuojus paprasciausia visus atleis,priversdami atidirbti ir pasamdys naujus.Buvo jau toks atvejis.
  
vartotojas 2019-11-26 18:05:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pries iki imones pirkima sioja prekybos imonei buvo istisas bardakas ,,,,zmoniu pilna dirba viena kasa ...inf gauti neimanoma pagauni kokia bobule o ji lietuviskai net nemoka....vaka is vis ateik 8 darbuotoju nera visos zindo krutim ir tt ta bardaka sutvarke ,bet kokybes kaip nebuvo taip nera seskines iki    ATSAKYTI
Emma22 2019-11-26 16:39:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.l­ad­y4.fu­n   ATSAKYTI

Top Video

NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Neformaliajam ugdymui savivaldybėms, kaip ir pernai, skiriama 12 mln. eurų, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ministerija pabrėžia, kad krepšelio ...
(nuotr. Fotodiena.lt)
Socialiniuose tinkluose neretai galima susidurti su reklamomis ar pranešimais, kuriuose siūloma pelningai investuoti, pateikiamos sėkmės istorijos, kaip greitai užsidirbti. ...
Vilniaus pakraštyje – neaiškus plastiko atliekų sąvartynas (nuotr. Valdas Benkunskas)
Aplinkosaugininkai sako, kad aiškinasi informaciją apie Vilniaus rajone rastą plastiko atliekų sąvartyną. Aplinkos apsaugos departamento atstovė Ieva Krikštaponytė BNS ...
Pravieniškės (nuotr. Organizatorių)
Ar gali būti, kad saugomuose pataisos namuose-atviroje kolonijoje, kur gausu pareigūnų, jų pačių panosėje vyksta šešėlinė prekyba? Tokių įtarimų kyla nuteistųjų lankytojams, ...
Mantas Katinas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Praėję keleri metai nemažų investicijų pritraukusiai Lietuvai  buvo auksiniai, tačiau mažesni miestai gali niekada nepritraukti didelių investuotojų, sako užsienio ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų