Nuo šiandien mažėja greitis keliuose ir keičiasi šviesoforų signalai

Nuo lapkričio vairuotojai Lietuvos keliuose turėtų būti atidesni, įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, mažėja maksimalus keliuose leistinas greitis, o iki lapkričio 10 d. automobilių padangas reikės pakeisti į žiemines. Be to policija žada dažnesnius reidus, o matant pastarųjų dienų prognozes aišku, kad lapkričio 1-ąją vairuotojams, vykstant lankyti artimųjų kapų, teks apsišarvuoti dar didesne kantrybe nei įprastai.

Skelbiama, kad susisiekimo ministerija atnaujino Kelių eismo taisykles ir Kelių šviesoforų įrengimo taisykles. Nuo šių metų lapkričio 1 d. (penktadienio) įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį.

Nuo lapkričio 1 d. leidžiama įrengti šviesoforus, kurių pagrindinis žalias signalas yra be rodyklių, su papildoma sekcija į dešinę. Todėl atsiranda galimybė sukti į dešinę, net jei nedega papildoma sekcija su rodykle į dešinę.

Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių. Tai yra, sankryžose su neatnaujintais šviesoforais, kuriuose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

REKLAMA

Pareigūnai ragina nepamiršti, kad nuo lapkričio 1-osios važinėti privalome lėčiau. Automagistralėse ir greitkeliuose leistinas greitis bus nebe 130 ar 120, o 110 km/val. Bet ir toks greitis plikledžiui, kuris susidarys kai kuriose vietose gali būti per didelis. 

Lietuvoje šią savaitę vėl iškrito sniegas, o su balta danga keliuose smarkiai padaugėjo pavojų. Artėjant Vėlinių savaitgaliui, policijos pareigūnai buria didesnes pajėgas eismui keliuose prižiūrėti.

O eismo ekspertai ragina apsišarvuoti kantrybe ir įspėja, kad masinių spūsčių prie kapinių nepavyks išvengti ir dėl nepalankaus oro, ir dėl žmonių srautų. Tačiau jau ir darbo dienomis prie sostinės kapinių – kamščiai, kai kur nusidriekusios trijų kilometrų eilės. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų