Latviai kuria depozito įrenginį su dirbtiniu intelektu

Latvijos įmonė „PERUZA“, kurianti įrangą gamybos įmonėms, kartu su IT įmone „dots“ (WeAreDots) sukūrė depozito automato prototipą. Pasitelkdamas dirbtinį intelektą, naujasis įrenginys gali atpažinti įvairias priimamų pakuočių rūšis. Šią savaitę Rygoje naujiena buvo pristatyta visuomenei – Duomo aikštės praeiviai turėjo galimybę išbandyti šį depozito automatą.

Depozito įrenginys su dirbtiniu intelektu

Įmonės atstovai sako, kad įrenginio prototipas – originali koncepcija, sukurta mokantis iš pasaulyje jau veikiančių sprendimų

Ši sistema yra lengvai apmokoma atpažinti naujas pakuotes, ji geba skirtingus įpakavimus atskirti ne tik pagal jų brūkšninį kodą, bet ir pagal kitus požymius: formą, svorį, medžiagą.

Teigiama, kad šitaip galima perdirbti daugiau pakuočių ir sumažinti šiukšlių kiekį – kitos depozito sistemos tokią problemą sprendžia tik iš dalies. Įrenginys sukurtas taip, kad reikėtų kuo mažiau rankų darbo ar žmogaus dalyvavimo aptarnaujant įrenginį.“

Įrenginį išbandė ir Latvijos parlamento Nacionalinio ūkio, žemės ūkio, aplinkos ir regioninės politikos komisijos nariai. Šiuo metu Komisija jau per trečiąjį skaitymą nagrinėja Pakuočių įstatymo, kuriuo Latvijoje planuojama įdiegti depozito sistemą, pakeitimus.

REKLAMA

Sukurtas įrenginys gali atpažinti 0,5 l ir (arba) 1,5 l PET butelį, 5 l plastikinį butelį, 1,5 l plastikinį kanistrą (pvz., langų plovimo skysčio pakuotę), 0,33 l ir 0,5 l gėrimų aliuminio skardinę, kartoninę „Tetra Pak“ pakuotę, 0,5 l stiklinį gėrimų butelį, 0,7 l stiklinį gėrimų butelį (pvz., vyno pakuotę) ir 0,5 l stiklinį stiklainį. Jei į įrenginys negali atpažinti į jį patekusios pakuotės, ji patenka į neatpažintų atliekų srautą.

Depozito įrenginį ketinama eksportuoti į kitas valstybes.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų