Obuolių sulčių mėgėjams – liūdnos naujienos

Koks gi ruduo be gardžių naminių obuolių sulčių. Tačiau šiemet net ir mažiesiems sodininkams sausi orai ir šalnos parodė nagus. Kad obuolių sultys nebėga upėmis, tvirtina ir sulčių spaudėjai. Tiesa, nors derlius šiemet prastesnis, sulčių spaudimo kainos liko tokios pat kaip pernai.

Velžietis Albinas, į sulčių spaudyklą atvežęs kelis maišus obuolių, sako ir tuos pačius rinkęs ne iš savo sodo. Sultims pasirinkti obuolių iš kaimynų, giminių teko ir panevėžiečiui Zenonui. Mat šiemet raudonšonių derlius kaip reta menkas. Aukštaičiai skaičiuoja, kad jų soduose lietuviškų obuolių – visu trečdaliu mažiau:

„Mažai obuolių mažai, pas mane sode nė vienos obels nėra, iš kaimynų iš draugų ėmiau. Iš 4 sodų surinkau.“

„Aš paprašiau gerų žmonių, atvažiavau, tik pasiėmiau ir atvežiau išspaust, kam negaila, duoda.“

„Obuolys per pusę smulkesnis nei pernai, nes jų pačių mažiau. Jei tas pats klientas pernai atveždavo 5 maišus spausti, šiemet jis prirenka tik 2 maišus.“

Išsispausti sulčių atvažiavę žmonės guodžiasi, kad pagrindinį derlių labai paveikė pavasarinės šalnos, o kur jos nespėjo nugriebti obuolių, derlių sumenkino karščiai:

REKLAMA

„Kad ant medžių pūna šiemet gatavai, dar vapsvos užpuola ir derliaus visai menkai.“

„Obuolių užderėjo, nors šiemet iššalo žiedai. Ir stipriai pakando ne tik obelis.“

Spaudžiamos sultys (nuotr. stop kadras)

Tokiu metu sulčių spaudyklos jau lūždavo nuo pilnų maišų su krituoliais. Tik ne šiemet – pustuštės paletės neleidžia įsivažiuoti, o dalis pusdykių spaudėjų priversti klientus registruoti ir sultis spausti kas antrą dieną.

„Šiemet nemanau, kad teks dirbti naktimis. Darbo yra mažiau daug spaudyklų skundžiasi kaip pavyzdys vakar buvo rugsėjo 10 ir mes dar nespaudėm tik rinkom obuolius“, – pasakoja spaudyklos „Obuolių namai“ darbuotojas Vitalijus Pranskūnas.

„Derlius prastesnis, nes buvo šalnos gegužės ir sausa vasara daug savo padarė. Nuo 24 dienos kai pradėjom, tai tolygiai ir važiuojam, nėra kad kaip pernai užverčia“, – teigia spaudyklos „Savos sultys“ darbuotoja Sigita Mužienė.

Panevėžyje populiariausios 3 litrų pakuotės nekainuoja nė 3 eurų. 5 litrų sulčių maišelio kaina be dėžutės 2,5 euro. O visai taupantiems nepasterizuotos sultys kainuos vos 0,30 centų už litrą. Nors derlius šiemet itin prastas sulčių kainos liko tos pačios:


Rašyti komentarą...
O
Onutė
2019-09-14 21:17:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl verkia, šiandien spaudžiaus rankomis, sulčių sočiai, obuolių sočiai užtenka
Atsakyti
-3

R
Rimas
2019-09-15 22:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam obuolių? Neturiu kur dėti!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų