Skvernelis pasakė, ką galvoja apie Nausėdos idėją didinti mokesčius

Siūlymas lėčiau mažinti gyventojų pajamų mokestį ar įvesti naują mokestį bankams gali būti svarstomas. Tačiau pabranginti žymėtą dyzelinį kurą veikiausiai nepavyks.

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Taip įsitikinęs ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio jis sakė, kad apie galimus mokestinius pakeitimus yra kalbėjęs su prezidentu.

Paklaustas, kaip iš principo vertina prezidento išsakytą pasiūlymą lėčiau didinti neapmokestinamas pajamas (kuo jos didesnės, tuo lieka daugiau pinigų į rankas), premjeras sakė:

„Iš esmės dėl NPD, jūs jau girdėjote, ką mes jau svarstėme ir yra toks priimtas bent jau neformalus kompromisinis sprendimas, kad mes nedidinsime tiek, kiek buvo numatyta trejų metų perspektyvoje. Šiandien mes kalbame apie galimybę (NPD) didinti tik apie 50 proc.“

Jis nedetalizavo, kas ir kada priėmė tokį sprendimą.

Dalis valdančiųjų „valstiečių“ birželį įregistravo siūlymą nuo kitų metų NPD didinti 50 eurų iki 350 eurų (anksčiau planuota iki 400 eurų), o 2021 metais – iki 400 eurų (vietoje 500 eurų).

REKLAMA

S. Skvernelis abejojo, ar šiuo metu pavyktų mažinti lengvatą, kuri leidžia ūkininkams pigiau įsigyti žymėto dyzelinio kuro:

„Kalbant apie žymėtą kurą, na, mes tikrai įnešėme šiek tiek daugiau tokio socialinio balanso praėjusiais metais padidinę akcizą žymėtam, kur kainą litro pakėlė 2–3 centais. Dėl to turėjome pakankamai rimtą mūšį Seime.

Nemanau, kad šiandien, šioje situacijoje, kada žemės ūkio sektorius iš tikrųjų susiduria su milžiniškais iššūkiais, kas susiję su gamtos kataklizmais, mes tuo pačiu didinome normą žaliojo arba žymėto kuro įsigijimo, kad šiandien būtų realu šios lengvatos atsisakyti.“

Premjeras žurnalistams taip pats sakė, kad yra svarstytinas naujas mokestis bankams, kurį siūlo kai kurie politikai. S. Skvernelis taip pat užsiminė, kad artimiausiu metu Vyriausybei bus pristatytas ir planuojamas automobilių taršos mokestis.

Antradienį paskelbta, kad Gitanas Nausėda rudenį Seimui siūlysiąs ieškoti papildomų lėšų pensijoms ir kitoms išmokoms didinant kai kuriuos mokesčius.

G. Nausėda pasiūlė Seimui kitąmet socialinės apsaugos išlaidas papildomai padidinti 100 mln. eurų, daugiausia šių lėšų skiriant spartesniam senatvės pensijų ir išmokų neįgaliesiems augimui.

Papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Europos Komisijos duomenimis, Lietuva yra viena iš socialinei apsaugai mažiausiai išleidžiančių ES šalių, o pajamų nelygybė tebėra viena iš didžiausių ES.

Pasak pranešimų, papildomų lėšų socialinei apsaugai prezidentas siūlo surinkti nemažinant taip, kaip jau suplanuota gyventojų pajamų mokesčio (tiksliau, lėčiau keliant neapmokestinamas pajamas), mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir didinant mokesčius su darbo santykiais nesusijusioms pajamoms.


Rašyti komentarą...
g
gerb. galvotojau,
2019-09-04 18:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar itraukei i biudzeto samata eilute del pavogtu pensiju pinigu grazinimo?
Atsakyti
-4

l
lietuvis
2019-09-07 18:11:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
prezidente,
o kur plaukia pinigai bankuose, kurie nemoka žmonėms palūkanų nei cento, o žmogus dar turi primokėti už visokias paslaugas. Ar neplaukia bankų uždirbtas pelnas iš Lietuvos į užsienį.
Atsakyti
0

P
Petras
2019-09-06 09:14:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl ponai nori nukelnėti ir taip nustekentą prichvatizacijopsVa metais mužikėlį...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų