Anglijoje gyvenantys lietuviai tikina, kad viena automobilių nuomos kompanija Lietuvoje elgiasi nesąžiningai ir pasisavino jų pinigus be jokios priežasties. Nusivylę žmonės tikina, jog taip pasielgta sąmoningai, iš anksto apgalvojus ir siekiant pasipelnyti – neva tokia verslo taktika ir žada išeities iš situacijos ieškoti teisiniu keliu.

Asociatyvi (Kęstutis Vanagas/Fotobankas)

Asociatyvi (Kęstutis Vanagas/Fotobankas)

Iš sąskaitos dingę pinigai, išgalvoti nuostoliai ir grasinimai – to iš automobilių nuomos kompanijos vienos šeimos nariai sulaukė jau po atostogų, sugrįžę atgal į Angliją.

Nesklandumai – nuo pirmo susitikimo

Jungtinėje Karalystėje gyvenanti šeima Lietuvoje lankėsi 30-rugpjūčio 6 dienomis, o kad viešnagės gimtinėje metu būtų patogiau, nutarė išsinuomoti automobilį.

Tuo šeimos galva pasirūpino iš anksto – per specialią platformą išsirinko tinkamą automobilį: pagal nurodytus kriterijus sistema rekomendavo Vilniuje registruotą bendrovę „Panek“.

Klientai sumokėjo už paslaugą 200 svarų sterlingų, atskirai pasirūpino draudimu.

Tačiau pirmosiomis viešnagės akimirkomis į automobilio nuomos kompaniją atėję klientai leidimo važiuoti negavo.

REKLAMA

„Darbuotojas man pareiškė, kad draudimą privalau pirkti iš jų už 140 eurų, reikalavo dar 1400 depozito. Dėl šios sąlygos nesutikau, o dėl draudimo teko nusileisti – nusipirkau. Taip pat sutarėme, kad mano kreditinėje kortelėje kompanija rezervuos 100 eurų sumą tam atvejui, jeigu grąžinus automobilį jo kuro bakas nebus pilnas“, – pasakojo Anglijos lietuvis Marius, nepanoręs viešinti savo pavardės.

Negrąžino rezervuotų pinigų

Sutartu laiku – po savaitės – automobilį šeima grąžino nurodytu adresu, prieš tai pripildė degalų baką ir išvyko į Jungtinę Karalystę.

Ir tik vėliau suprato, kad automobilių nuomos kompanija rezervuotų 100 eurų negrąžino, o susisiekus pareiškė, kad to daryti neketina.

„Gavome atsakymą, kad pinigai paimti už pradegintą kilimėlį ir trūkstamą kuro kiekį bake. Mes su žmona nerūkome – tikrai negalėjome sugadinti kilimėlio. O kuro baką pripildėme.

Kai paprašėme įrodymų, atsiuntė nežinia kada darytą kilimėlio nuotrauką ir kažkokius kompiuterio parodymus, neva patvirtinančius nepilną baką. Jis buvo pilnas, mes tuo įsitikinę“, – pasakojo vyras.

Anot Mariaus, nuomos kompanijos atstovas ne tik nepateikė įrodymų, bet ir bendravo su juo labai įžūliai, liepė džiaugtis, kad paėmė tik 100 eurų – esą buvo galima priskaičiuoti beveik triskart didesnę sumą.

Save nukentėjusiais šioje situacijoje laikančios šeimos narai tikina radę ir daugiau nusiskundimų minėta automobilių nuomos kompanija, jie žada kooperuotis ir teisiniu keliu bandyti atgauti tai, kas priklauso.

Be komentarų

Ką apie tokius kaltinimus mano automobilį JK lietuviui išnuomojusi kompanija, portalui sužinoti nepavyko: bendrovės „Panek“ nurodytais kontaktais išsiuntus klausimus, jie per nurodytą terminą savo vertinimo nepateikė.

REKLAMA

Pigiausias – nebūtinai geriausias

Panašios situacijos, į kurią pakliuvo JK lietuvių šeima, puikiai žinomos ir Lietuvos draudikų asociacijai. Jos vadovas Andrius Romanovskis, komentuodamas ne šį, o ankstesnį atvejį, sakė:

„Aš manau, kad pirmiausia reikia žiūrėti, iš ko nuomoji automobilį. Tiesą pasakius, dirbant su rimtomis kompanijomis dar neteko girdėti tokio atvejo, kad žmogus sako, kad mašina nebuvo apgadinta, o kompanija sako, kad buvo apgadinta. Pirmiausia pasiimant mašiną reikia susižymėti, kaip ta mašina atrodo. Gali būti ir tokia situacija, kad žmogus nepastebėjo pažeidimo, jo nepažymėjo ir tokią mašiną pasiėmė. Gali ir taip būti, kad to pažeidimo nebuvo pastebėjęs pats šeimininkas, ir tik vėliau jį pamatė. Tad labai svarbu prieš pasiimant automobilį jį atidžiai apžiūrėti“.

Jis pataria automobilį fotografuot ne tik prieš paimant, bet ir grąžinant nuomos kompanijai.

„Be abejonės, turint reikalų su mažai žinomomis ar visiškai nežinomomis įmonėmis vertėtų automobilį nusifotografuoti. Tačiau jei kiltų ginčas, tai būtų labai sudėtingas ginčas. Įmonė, kuri priėmė automobilį turėtų įrodyti, kad būtent jūs padarėte tą pažeidimą, kad būtent tas žmogus padarė žalą. Iš kur žmogui žinoti, kas buvo su ta mašina, kai jis ją paliko? Toks atvejis, kai savininkas priima mašiną neapžiūrėjęs – jis irgi smarkiai rizikuoja. Ginčą vienareikšmiškai išspręsti būtų labai sudėtinga“, – sakė asociacijos vadovas.

Dar geriau, jei su nuoma kartu įsigijamas ir draudimo polisas. Tokiu atveju nuomininko reikalai baigiasi.

REKLAMA

„Rizika jau vien tai, kad žmogus ima pigiausią variantą. Rizika ir tai, kad automobilio nedraudžia. Jei būtų draudimas, tai nebūtų galvos skausmo. Tokiu atveju automobilio savininkas turėtų reikalus spręsti su draudiku“, – sako A. Romanovskis.

Direktorius taip pat pažymi, kad apsidraudžiant labai svarbu atkreipti dėmesį į taikomos franšizės dydį.

„Nuomos kompanijos dažnai siūlo automobilio nuomos paslaugą, į kurią įeina Kasko draudimas, tačiau tokiu atveju dažnai yra taikomas ir nemažas franšizės dydis (kartais siekiantis net 1000 eur.). Todėl esant smulkioms žaloms, jas dažniausiai tenka padengti automobilį nuomojančiam asmeniui, nes Kasko draudimas franšizės ribose esančių sumų nekompensuoja. Atsižvelgiant į tai, svarbu pasidomėti, koks franšizės dydis yra taikomas, ir rinktis paslaugą su kuo mažesne franšize arba apsidrausti papildomai, pavyzdžiui, pasirenkant išsinuomoto automobilio franšizės draudimo paslaugą“, – aiškina draudimo ekspertas.

Skundų dėl automobilių nuomos – galybė

Pasirodo, dėl panašių ginčų žmonės itin dažnai kreipiasi į vartotojų teisių gynėjus: kone kas dešimtas – dėl automobilio nuomos.

„2018 metais iš visų Europos vartotojų centro Lietuvoje gautų ir nagrinėtų skundų 8 proc. skundų buvo dėl automobilių nuomos užsienyje. Daugiausiai Lietuvos vartotojų skundų sulaukiama dėl automobilių nuomos Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje.

Dažniausiai vartotojai skundžiasi, kai nuomos kompanija juos apmokestina dėl jų tariamai padarytos žalos (kai grąžinamas automobilis ir užfiksuojami naujai padaryti įbrėžimai ar defektai, kurie nebuvo užfiksuoti pasiimant automobilį), galimai nepagrįstų papildomų mokesčių (administravimo mokesčių padarius kelių eismo taisyklių pažeidimus, nuskaičiavimų už kurą, į sutartį be vartotojo žinios įtrauktų papildomų paslaugų), negrąžinto užstato ir pan.“, – rašoma ANGLIJA.today atsiųstame laiške iš Europos vartotojų centro Lietuvoje.

REKLAMA

Pasiteiravus, kaip žmogus turėtų elgtis tokioje situacijoje, visų pirma patariama ginčą spręsti taikiai.

„Pirmiausia, reikėtų, kad vartotojas kreiptųsi į nuomos kompaniją ir bandytų išspręsti problemą vietoje. Jeigu nepavyktų šio klausimo išspręsti vietoje, turėtų pateikti nuomos kompanijai pretenziją raštu (el. paštu), kurioje reikėtų išdėstyti įvykio aplinkybes ir nurodyti konkrečius reikalavimus bei sulaukti atsakymo. Jeigu nesulauktų atsakymo per protingą terminą (2-3 savaitės) arba gautas atsakymas netenkintų, tai vartotojas gali kreiptis nemokamos pagalbos ar patarimų į savo gyvenamosios vietos Europos vartotojų centrą (jeigu vartotojas ir nuomos kompanija yra skirtingose ES šalyse) arba į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (jeigu Lietuvos vartotojas skundžiasi dėl nuomos kompanijos, kuri registruota Lietuvoje)“, – teigia centro specialistai.

Jie Mariaus atvejo nekomentavo, mat situacijos vertinimui būtini dokumentai, įrodantys įvairias aplinkybes – pavyzdžiui, ar automobilis grąžintas nuomos kompanijos darbo laiku, kas pažymėta sutartyje grąžinant automobilį ir pan. Jeigu vartotojas jį grąžino su pilnu baku, tai tikriausiai turėjo įsipilti kuro degalinėje netoli grąžinimo vietos ir gali pateikti nuomos kompanijai čekius , kad tai įrodytų.

Blogai
2019-08-31 16:27:05
Geriausia,iš tokių kompanijų nenuomoti...yra draugai, giminės ir galima iš jų pasiskolinti atsilyginant dovanėle...ir nervams sveikiau ir po teismus jokių lakstymų...Apie tai galima susitarti dar būnant užsienyje....visi gyvename tarp pažįstamų...Duoti save apsukti -niekada...ir dar lietuvį Lietuvoje ...liūdna
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nuomos punktas 2019-09-01 20:51:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Mariau, ar galite paviešinti automobilio gražinimo akta, jeigu ten nera pažymeta kad pradeginti kilimeliai ir nepilnas bakas, tad kam reikia sukelti tokį ažiotaža, jums gražintu pinigus iš kart bet kuri nuomos kompanija.O gal jums demesio pritruko?   ATSAKYTI
2019-09-01 20:35:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ar parode tas Marius gražinimo dokumenta žurnalistams,? Ten turejo but surasyti visi defektai ir pasirašyta.Marius turbut arba idiotas arba mano esas itin gudrus:)))   ATSAKYTI
2019-09-01 20:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normaliai, tai priduodant automobilį tikrintojas sužymi visus sugadinumus kartu su gražinanciu automobilį, ir vietoi aiškinasi buvo ar nebuvo, ir tada abi puses pasirašo.O šita situacija labai keista, jug pridaves auto gauni lapa kur turi but nuomos punkto parašas, kad viskas gerai ar ne.Cia panašu zmogelis prišnerkšte auto o dabar nenori už tai susimoket.   ATSAKYTI
LLL 2019-09-01 06:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Anksčiau dirbo su beisbolkėm.Dabar nauja reketo forma.Ir viskas legalu.   ATSAKYTI
Apakes 2019-08-31 16:55:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bet ir sukos tie nuomuotojei jau ne pirmą kartą su mašinomis žmonės apipisa dėl neva apkadintos mašinos, su šudais juos reikia sumaišyti    ATSAKYTI
Blogai 2019-08-31 16:27:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Geriausia,iš tokių kompanijų nenuomoti...yra draugai, giminės ir galima iš jų pasiskolinti atsilyginant dovanėle...ir nervams sveikiau ir po teismus jokių lakstymų...Apie tai galima susitarti dar būnant užsienyje....visi gyvename tarp pažįstamų...Duoti save apsukti -niekada...ir dar lietuvį Lietuvoje ...liūdna   ATSAKYTI
Mariaus pazystamas, ir rukai kaip kamina 2019-08-31 16:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Na taip, visad nutinka tik ponams issikelusiems lietuviams,,anglams,,
Nejaugi jus tokie protingi kabutese juk isties tokiais vaidinate ,juk reikejo padaryt pries paimant ir paliekant auto ,foto ar tas bakas buvo pilnas ir koki palikot. Nemanau jog puiki kompanija del jusu simtuko gadintusi ivaizdi. Tai mazu maziausia juokinga ,ir tikrai apsijuokiai patc nes net pavarde slepi, as tai net ciakius ir visa kita cia parodyciau, bet juk jus teisus lietuviai is anglijos ,geda uz jus   ATSAKYTI
Raimundas 2019-08-31 19:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Beraštis  
Minde 2019-09-02 11:37:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad nejo vieno skaitau nusiskundimu dauk ir vatau is isvieno simtukas is kito simtukas p jei kokiu desimt automobiliu per dien jau tukstantukas as manau gryzes nusipirkaij uz kokiu 500e auto ir galvos nesuki atvazinejai tas savo atostogas   

Top Video

32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: namuose vaizdas privertė aiktelėti
REKLAMA
Vida Ačienė  Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.
Valdantieji, netikėtai pasiūlę vietoj bankų turto mokesčio  nuo 15 iki 22 proc. padidinti jų pelno mokestį, sako, kad tokį sprendimą pasiūlė patys bankai.    ...
Geležinkelis (Fotobankas)
Vyriausybinė strateginius sandorius tikrinanti komisija ketvirtadienį leido valstybės valdomiems „Lietuvos geležinkeliams“pasirašyti 363 mln. eurų vertės geležinkelio ...
nuotr. Fotodiena.lt/Vilius Jurgelevičius
Artėjant šventėmis vis daugiau įmonių ir įstaigų rengia nuosavus vakarėlius. Kaip ir kasmet, šiemet jį organizuoja ir Lietuvos bankas. Šįkart darbuotojų gėrimams, maistui ir ...
Bankomatas (nuotr. Fotodiena.lt)
Valdantiesiems atsisakius idėjos apmokestinti bankų turtą ir vietoje to pasiūlius padidinti jų pelno mokestį nuo 15 iki 22 proc., analitikai sako, kad toks sprendimas nėra ...
Praėjusį savaitgalį socialiniame tinkle „Facebook“ viena vartotoja pasidalijo nuotrauka, kuri žaibiškai išplito, sulaukė daugybės komentarų ir pasidalijimų. Pamačius nuotrauką, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: namuose vaizdas privertė aiktelėti
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Pakaunėje – gyventojų ir darbininkų konfliktas: prireikė net medikų
DABAR RODOMA
Streikas dėl algų Vilniaus universitete: štai sumos, kurias uždirba jo darbuotojai
DABAR RODOMA
Kolegos prabilo apie Panevėžyje nukritusį ir žuvusį kolegą
DABAR RODOMA
Prekybininkai apie naują mokestį – jis atsisuks kitu galu
DABAR RODOMA
Tėvai nemokamu vaikų maitinimu džiaugiasi, tik įžvelgia dar vieną problemą
DABAR RODOMA
Apžvalgininkas apie Seimo kartelės mažinimą: bus dar daugiau „balagano“
DABAR RODOMA
Medikai įspėja išsigandusius studentus, kaip saugotis užkrato
DABAR RODOMA
Literatūros ekspertas Šileris pasakė, kas lemia prastesnius moksleivių gebėjimus
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Panevėžyje: žuvo nuo pastolių nukritęs statybininkas
DABAR RODOMA
Genialus pareigūno triukas padėjo akimirksniu apmauti ir rasti įtariamąjį
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų