naujienų portalas tv3.lt
2019.07.31 14:00

Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas diskutavo apie prieštaringai vertinamai Seimo narių iniciatyvai įstatymu drausti rūkymą daugiabučių balkonuose ir kai kuriose viešose erdvėse. 

Rūkymas balkone  (nuotr. tv3.lt)

Rūkymas balkone (nuotr. tv3.lt)

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis siūlyta uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose ir terasose, jeigu bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, taip pat dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse, maitinimo įstaigose, aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis, laisvalaikio praleidimo vietose lauke, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai.

Be to, siūlyta taikyti tą patį reguliavimą bedūmiams tabako gaminiams, taip pat nustatyti pareigą juridiniam ar fiziniam asmeniui, kuris atsakingas už pastato, kuriame yra rūkoma, priežiūrą užtikrinti, kad tabako dūmai iš patalpos, kurioje yra rūkoma, nepatektų į kitas patalpas.

Neigiamo Vyriausybės sprendimo projektą rengusi Vidaus reikalų ministerija priminė, kad Lietuvoje nuo 2007 m. sausio 1 d. uždrausta rūkyti restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai.

REKLAMA

Ministerija ministrų kabinetui siūlė nepritarti įstatymo projektui dėl šių priežasčių:

  • draudimo rūkyti siūlomose vietose kontrolė pareikalautų neproporcingai siekiamam tikslui didelių finansinių ir žmogiškųjų išteklių, įrodinėjimo procesas būtų sudėtingas, užtruktų ilgą laiką ir nebūtų pasiekti siekiami rezultatai;
  • nerūkantieji patirtų didesnę žalą sveikatai, nes būtų rūkoma prie jų uždarose patalpose, taip pat, rūkant uždarose patalpose padaugėtų gaisrų daugiabučiuose namuose (2018 m. duomenimis, vien dėl neatsargaus rūkymo daugiabučiuose kilo 13 proc. gaisrų);
  • projektu siūloma drausti rūkyti balkonuose, ir terasose, jeigu bent vienas gyventojas prieštarauja rūkymui, kitose viešojo laisvalaikio vietose, tačiau nedraudžiama rūkyti iš kitų vietų (pvz., atidarytų langų, laiptinių įėjimų, praėjimų tarp namų ir kt.), todėl įstatyminiam reguliavimui trūksta sistemiškumo.
  • siekiant mažinti rūkančiųjų skaičių ir rūkymo sukeliamą žalą, visų pirma tikslinga įtvirtinti ne draudžiamąsias, o informavimo, švietimo, skatinimo gyventi sveikai ir kitas priemones.

Vyriausybėje surengtoje diskusijoje laikinai pareigas einantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas atkreipė dėmesį, kad siūlomo įstatymo projektą įgyvendinti būtų sudėtinga.

Sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga tikino, kad kalbant apie įstatymo projektą per daug dėmesio skiriama tam, kaip bus kontroliuojama, ar jo laikomasi. Esą projektu tiesiog sudaromos galimybės gyventojams apginti savo aplinką ir sveiką aplinką. Jis priminė, kad triukšmo lygio specialiai niekas nekontroliuoja, taip pat ir kvapų.

REKLAMA

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis siūlomas pataisas vadino „mirusia“ teisės norma. „Noriu tik priminti, kad kiekvienas pareigūnas matydamas daromą pažeidimą privalo reaguoti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, kuris abejojo, kaip pareigūnams teks išaiškinti pranešimus apie rūkančius kaimynus.

Premjeras taip pat klausė, kaip reikėtų elgtis tuo atveju, jeigu daugiabučio gyventojas rūkytų ne balkone, o, pvz., atsidaręs langą. Jis sakė nenorintis, kad į kiekvieną žmonių konfliktą kištųsi policija.

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis posėdyje sakė, kad daugelis žmonių tiesiogiai kreipsis dėl pažeidimų ir jiems reikia, kad būtų nubaustas kaimynas. Esą jei bus draudimas, juo bus aktyviai naudojamasis. Taigi policijos atstovai esą yra vienareikšmiškai prieš projektą.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis priminė, kad ankstesniuose pasitarimuose buvo keltas klausimas dėl rūkymo vietų įrengimo. Esą kol Statybų reglamente nėra privalomo reikalavimo rūkymo vietų įrengimui daugiabučiuose, tol siūloma įstatymo pataisa realiai neveiks ir galimai sukels daugiau teisinių ginčų.

Premjeras ir Savivaldybių asociacijos atstovė Roma Žakaitienė siūlė pačioms daugiabučių savininkų bendrijoms spręsti rūkymo problemą. Vilniaus miestas esą galėtų atlikti pilotinį projektą.

Trečiadienį iki Vyriausybės posėdžio vienas iš pataisų iniciatorių, Seimo narys Tomas Tomilinas išplatino pranešimą, kuriame pavaizdavo „algoritmą“, kaip būtų baudžiami asmenys, nepaklūstantys draudimui rūkyti daugiabučių balkone. Apie jį pasakojo ir Vyriausybės posėdyje.

REKLAMA

Sprendžiant iš pasiūlymo, daugiabučio gyventojas galėtų anonimiškai internetu užregistruoti nesutikimą, kad jo gyvenamame daugiabutyje būtų rūkoma. Tuomet ši informacija būtų nurodoma tokiame daugiabutyje (prie namo lauko durų būtų priklijuojami ženklai) ir draudimas įsigaliotų per 15 dienų.

Joms praėjusius gyventojas turėtų teisę kreiptis į policiją, jeigu pamatytų, kad kaimynas rūko balkone. Pirmą kartą policija rūkalių įspėtų žodžiu. Nusižengus pakartotinai, rūkaliui būtų skirta bauda nuo 20 iki 50 eurų.

Rūkimo balkone draudimas

Rūkimo balkone draudimas

As
2019-07-31 15:43:06
O man smirda kai kaimynai gamina eina kvapas vemt norisi ka daryti?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
PALMAL 2019-11-27 11:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
patarkite kaimynui iįjungti gartraukį kai gamina maistą   ATSAKYTI
As 2019-10-22 23:27:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo kepsit zuvi ka uostit reikes.Jokiu kepimu.   ATSAKYTI
As 2019-10-19 21:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balkone uzdraus rukysiu pro langa.Nebus pazymeta kad pro langa negalima tegul papucia man i subine.Pareiskimas nieko nesako.Tures buti vaizdo irasas foto medziaga liudytoju parodymai.O tai kiekviena pletkininke jei rasys.Va surinks viska gales ateiti.Arba balkona aptveri nepermatomai ir pspusk man.Nu prie istraukeju kaip uzpesi tai tiksliai pas kaimynus atsiras.Sau kuria bet ne man.Tegul apsisika ir apsimaliavoja.   ATSAKYTI
PALMAL 2019-11-27 11:07:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
RUKANT ISIJUKITE GARTRAUKI VIRTUVEJE IR RUKYKITE. SEKMES  
Egidijus 2019-10-19 16:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsikraustė vat kaimynai ... kas 10 min beigioja rukyt .. nebeimanoma lango atidaryt.. nes visada pas mus traukia iš lauko ora per balkona.. Vaikas mažas smirda pastoviai ...
Įrodyta, kad rūkalai sukelia veži .. čia tiesioginis pasikėsinimas į gyvybe.. ir matai dengiasi tuo, kad daug išleisim ... daug išleidžiat visokiom nesamonėm .. gal pagaliau panaudosit surinktas lėšas ten kur reikia.   ATSAKYTI
As 2019-10-19 22:04:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tada pro istraukeja virtuvej arba pro langa.Tures buti vaizdo irasas foto medziaga ir liudytoju parodymai.Nebus ir mentam visogero kol viska surinks.  
Ji 2019-08-06 22:05:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai baudas nuo 50 iki 150 eurų. Ir surinktų pinigų dalis pareigūnų atlyginimams/ etatų sukūrimui.
Dar būtų puiki vieša akcija “Paprašyk kaimyno nežudyt”. Pažymėti lipdukais butus, kuriuose rūkymo, ir visi kiti tų rūkorių kas kartą sutikus paprašytų nerūkyt. Realiai tai viešinti turėtų asmenis, kurie piktybiškai kenkia visuomenės narių sveikatai.   ATSAKYTI
Jaigu 2019-08-04 20:29:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uždrausi rukyti balkone rukysiu atsidares langą o gal mažiau smirdės?l Čia pamąstymui!   ATSAKYTI
Balkoniniu čiuopikų naikintojas 2019-08-09 15:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eik tu nahui!  
As 2019-10-19 22:02:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va va pro langa ir as.Iststyme nera parasyta kad negalima pro langa.Na arba pro virtuvej ar vonioj istraukeju pajus per visus aukstus.Sau jie kuria bet ne man.Tegul jie papucia i subine.Tures buti vaizdo irasas foto medziaga liudytoju parodymai.Surinks gales ateiti.  
kestytis 2019-08-02 02:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as po plauciu uzdegimo jautrus rukalams net ziaukcioju, vemiu. zmona galvoja kad as pats gal rukau. namuose du mazameciai vienam 2 metai kitam 3 men. kaip jiems? kad nepakenktu? 5 aukstas. karsta uzdarius langus.   ATSAKYTI
Ft 2019-08-01 11:53:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal policijai nebereikes stovet krumuose,o tuo tarpu darba dirbs .seip laukiu nesulaukiu kada uzdraus .kiekviena valanda r3ikia uostyt smarve savo bute ,rukoriai ruko daznai,o man asmeniskai bemesdami nuoruka kaimynai is virsaus v3jui paputus du kartus vos neuzdege man balkono,kur nuoruka uzkrito ant mano kilimelku kur yra geriama kava rytais ,o nerukoma ,grozimasi rytu ir gamta.gerai,kad buvome namie ,pajute dumu ,smilkimo kvapa.baisu lyg neturetu peleniniu ,neispruseliai.   ATSAKYTI
Giedriux 2019-08-04 15:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O dabar pagalvok, kad apacioje esantis kaimynas ruko virtuveje ar vonioje, tualete. Viduj smarve bus dar didesne, nei kad rukytu balkone. Draudimas veikia, tu kenti dar daugiau. P.S. nepernesu rukanciu, bet realybė yra realybė.   
Balkoniniu čiuopikų naikintojas 2019-08-09 15:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ble Giedrius eik tu irgi nahui!  
Ar 2019-08-01 10:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
jie suvokia, kad drausdami rūkyti balkonuose, rūkantieji vistiek rūkys tik jau bute, kur bus mažamečiai, sergantys ir visi kiti nerūkantys. Lauke dūmai, bent išsisklaido, o bute bus nuodijami visi ten esantys. Nebent norima išnaikinti tautą dirbtinai sukeliant vėžį   ATSAKYTI
Saulius 2019-08-31 12:34:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai jeigu jiems patinka nuodyti savo seima ir vaikus, tegu nuodija juos savo bute.   
Viešoji tvarka, 2019-08-01 09:02:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kuri drausmintų nesusipratėlius, kad jie ne vieni planetoj gyvena, turi būti. Ir ne tik dėl rūkymo- lojantys kaimynų šunys taip pat varo iš proto. Turi būti griežtos elgesio taisyklės- NETRUKDYK ŠALIA GYVENANČIAM , NEKURK STRESO KITIEMS.   ATSAKYTI
Baryga 2019-07-31 21:03:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Svarbiausia blet '' pamacius,, kaimyna rukanti ozint, be irodymu jus galesit pistis i sikna, teks fotkint ir filmuot kad kazka irodytu, beje parduodu balkona kaina sutartine   ATSAKYTI
Andrius 2019-07-31 20:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pirkit, bet nerukykit. Uzdrauskit pardavineti ir problema ispresta   ATSAKYTI
... 2019-07-31 19:00:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ijungs gartrauki ir rukys, o tada pajus visi laiptines gyventojai...Juk ventiliacija bendra...   ATSAKYTI
Enrikas 2019-07-31 18:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
O ar man dave pinigu, kad as ta balkona nusipirciau? Labai jau mandrus. Turtas mano ir ka noriu, ta ir darau   ATSAKYTI
Ina 2019-07-31 18:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
gudruoliai ruko uz balkono ribu,pucia kitiems be sazines,butinai uzdrausti toki rukyma   ATSAKYTI
Ina 2019-07-31 17:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
rukaliai teruko savo balkone o ne persisvere per balkona,tai uostys dumus patys,nertrukdys kitiems   ATSAKYTI
aras 2019-07-31 17:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
cigaretes gaminti leidzia,o del rukymo nebezino kokias dar nesamones uzdraust.tai negaminkit ir nerukys dar geriau moku pinigus pirgdamas buta su balkonu ir negaliu rukyt jame.juk neruko zmogus kas 10 min.gal jau neuzdus kam netinka.   ATSAKYTI
Lukas 2019-07-31 17:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kas įrodys, kad žmogus rūko balkone? Nufilmuos? Policija atvažiuos žmogus durų nedarys ir ka jie, duris išlauš?   ATSAKYTI
Dangutė 2019-07-31 16:07:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Kiek dar draudimų kolchoznikai sugalvos ? Ar nėra rimtų problemų, kurias reikia spręsti ? Daugybė žmonių skursta, o čia kažkam cigaretės dūmas užkliuvo. Ateikit į protą valdantieji ir nelįskit bent jau į žmonių namus   ATSAKYTI
kestutis 2019-08-02 02:19:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kodel rukantieji useina rukyti i balkona? tegu ruko sededami prie tv ir uzsudsre langus. tipo patiems smirda jau ania? arba tegu tuluke sikdami sau ruko, naika ventilecijos sachtos anga popuerium uzsiklijuosiu, bet uztat dumai useis virsun kaip dumtraukis kaminas, ir nebesmirdes niekam.  
As 2019-07-31 15:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O man smirda kai kaimynai gamina eina kvapas vemt norisi ka daryti?    ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Iki didžiųjų metų švenčių trys savaitės ir artėja neišvengiamas momentas, kuomet reikės pradės galvoti, ką dėti ant stalo. Nemažai lietuvių šventėms važiuoja ruoštis pas ...
Automobiliai
Valdantieji taršių automobilių mokestį siūlo įvesti ne nuo kitų metų balandžio, kaip numatyta Seimo po svarstymo penktadienį pritartame projekte, o nuo liepos. Pavėlinti ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Nors valdantieji džiaugiasi ką tik priimtu sprendimu labiau apmokestinti daugiausiai uždirbančius ir nuosaikiai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, tai tenkina ne visus. ...
Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ (nuotr. Fotodiena.lt/Karolio Kavolėlio)
Po incidento „Achemoje“ ketvirtadienį atlikti papildomi tyrimai neparodė oro taršos Jonavoje ir Jonavos rajone, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). ...
Gitanas Nausėda (nuotr. stop kadras)
Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Jungtinei Karalystei pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES) tikisi išsaugoti artimus ryšius užsienio ir saugumo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
DABAR RODOMA
Vilniuje nužudytas pensininkas – greičiausiai buvo sužalotas peiliu savo kieme
DABAR RODOMA
Nelaimė Vilniuje: žuvo po troleibuso ratais nukritęs žmogus
DABAR RODOMA
Ugniagesiai liko it musę kandę: gaus pinigų naujiems batams ir pirštinėms
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų