Keičiantis vyriausybei Saulius Skvernelis morališkai ruošia tautą visuotiniam NT mokesčiui ir perspėja artėjant taršių mašinų apmokestinimą. Tačiau dėl nekilnojamojo turto apmokestinimo sutarimo tarp pačių valdančiųjų nėra. Štai Ramūnas Karbauskis tokio mokesčio kratosi, o Lietuvos bankas toliau spaudžia jį įvesti visiems būsto savininkams. Kam toks mokestis kirstų skaudžiausiai?

Nuotraukoje matote Registrų centro sudarytą Lietuvos butų verčių žemėlapį. Kur nekilnojamasis turtas yra brangiausias, rodo raudona spalva – tai didmiesčiai ir kurortai. O nekilnojamojo turto mokestį valdžia skaičiuoja būtent pagal šį žemėlapį.

„Kas būtų numeris vienas mokesčių mokėtojas, panašu, kad tai būtų Vilniaus miestas ir netgi Vilniaus apylinkės, kurios patenka ne į Vilniaus miesto savivaldybę, bet NT kainos yra nemažos. Ir gyventojų skaičius nemažas. Kiti mokesčių mokėtojai dideli būtų kiti Lietuvos didmiesčiai", – komentavo „Ober-Haus“ atstovas Saulius Vagonis.

Pagal šį žemėlapį išeitų, kad sostinėje vos 30 kvadratų ploto buto savininkas mokėtų panašaus dydžio mokestį, kaip, tarkime, Kupiškyje, kad ir didžiulio 300 kvadratinių metrų namo šeimininkas.

REKLAMA

„Jei žiūrėti apie Vilnių ir miestelį nutolusį nuo didmiesčių, tai kainos skiriasi kartais. Nedidelio buto turėtojas Vilniuje, jei jis centrinėje dalyje, jis mokėtų didesnį mokestį nei prabangaus, erdvaus buto turėtojas mažesniame Lietuvos miestelyje", – sakė S. Vagonis.

Kad nekilnojamojo turto mokestį jau laikas mokėti ne tik brangaus būsto savininkams, besikeičiant vyriausybei prabilo pats Saulius Skvernelis. Jis kalba, kad mokesčiai grės ir taršiems automobiliams.

„Tai, kas yra suplanuota ir planuojama kalbant apie tiek galbūt didesnį mokesčių progresyvumą ir nėra ką slėpti, nėra diskusijos, iš esmės mes turėsime priiminėti sprendimus, kas susiję su mokesčiais, kurie tiesiogiai neįtakoja į fiskalinę mūsų drausmę ir išlaidavimą. Tai yra tie patys nekilnojamojo turto mokesčiai, ekologiniai, mokesčiai susiję su transporto sritimi", – kiek anksčiau kalbėjo S. Skvernelis.

Jau prieš metus Vyriausybė Seimui buvo siūliusi įvesti 0,3 proc. NT mokestį antram šeimos būstui. Tačiau artėjant rinkimams Seimas nesiryžo erzinti rinkėjų ir jo neįvedė. Ar panašaus dydžio mokestis planuojamas ir dabar, finansų ministerija neatskleidžia.

Tačiau S. Skvernelio užuominos apie naujus mokesčius galbūt jau ir nuo sausio koalicijos partnerių nedžiugina. Ir nors jie pripažįsta, kad diskusijos dėl naujų mokesčių koalicijoje už uždarų durų vyksta, galvojant kaip įsiteikti rinkėjams prieš artėjančius Seimo rinkimus kitąmet, viešai kalbėti apie juos politikai nenori.

„Aš abejočiau, ar tas dabar turėtų prasmę, mes šiek tiek diskutavę buvome anksčiau, kad jokių tokių mokesčių, kurie kelia abejones dėl savo naudos, būtų labai dideli kaštai juos įvesti, dabar nėra prasmės juos įvedinėti. Mums svarbiausiai mažinti šešėlį valstybėje, didinti užsienio investicijas", – kalbėjo valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis

REKLAMA

O štai dalis opozicijos prieš visuotinį NT mokestį nėra nusistačiusi.

„Turi būti simbolinis mokestis bet kokio būsto, pavyzdžiui, 10 eurų, jei turi būstą 2 kambarių, moki 10 eurų per metus. Tada nėra jokių išlygų ir gali surinkti", – mano Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

Įvesti visuotinį Nekilnojamojo turto mokestį jau pernai ragino ir Lietuvos bankas. Pagal progresines banko formules, vidutiniškai vienam savininkui per metus tektų mokėti apie 50 eurų. Tačiau priklausomai nuo būsto vertės, jis gali siekti ir 10 eurų, ir tūkstantį kasmet.

„50-57 eurai per metus yra nedidelės sumos. Didėjant mokesčio tarifui, turto vertei, mokama suma būtų didesnė", – kalbėjo Lietuvos banko ekonomistė Laura Galdikienė. 

Jei politikai ryžtųsi užkrauti nekilnojamojo turto mokestį gyventojams, jis būtų įvestas ne anksčiau kaip kitais metais, o jį susimokėti tektų tik 2021 metais. Tad biudžetą mokestis papildytų anksčiausiai po 2-ejų metų, t.y. jau išrinkus naujos sudėties Seimą.

df
2019-07-23 14:10:32
nu vagys, ka galiu pasakyt.. dirbi dirbi nusiperki pasiemes nesveika paskola is banko ir dar paskui mokesti susimoki
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
blogis 2019-07-28 05:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kode progresyviniu mokesciu nenori ivest? Vis blet ziuri kaip zmones ispist. Urodai   ATSAKYTI
Jovita 2019-07-24 20:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką daryti tiems, kurie neįstengia nuosavo būsto įsigyti, nuomoja. Tai savininkas dar padidins ir taip didelį nuomos mokestį, kad pats nuostolių neapturėtų? Ir vėl mokestis ant neturtingiausių galvų kris? P   ATSAKYTI
Pensininkas 2019-07-24 06:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikėtų įvesti tokius mokesčius. Prisipirkę būstų juos nuomoja, o mokėti nenori. O Karbauskis jo kratosi, nes pats yra sukaupęs galybę turto, galingų automobilių .   ATSAKYTI
Reg 2019-07-23 23:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš nesuprantu vieno dalyko,kodėl žmonėms vėl užkrauna tuos mokesčius? Ir taip žmogui sunku su tokiu atlyginimu gyventi. Man atrodo kad valstybė pažeidžia žmogaus teises. Nors valstybė gauna pinigų iš europos sąjungos ir tuos pinigus išleidžia ten kur neteikia.   ATSAKYTI
AS 2019-07-25 23:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užkrauna, nes baiginėjasi europiniai pinigai, o vagimo mastų mažinti niekas nesiruošia. Be to reikia pašalpinius gausiau remti, nes jiems gi buvo pažadėta "gerovės valstybė" - reikalingos nemenkos sumos. O kur dar siautėjantys biudžetininkai - negi imsi tvarkyti biudžetines, valstybines įstaigas (optimizuoti darbo vietų skaičių, funkcijas ir pan.), daug ten savų giminių subinytes šildo, tad pertvarkos netinka, geriau šiaip algas pakelti. Viskam gi reikia. Iš ko paimti? Kaip visada - iš dirbančio ir besuistengiančio. Nieko naujo.  
pastba, gyvenimo tiesa 2019-07-23 18:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neskriauskit visu sunkiu darbu uzdirbandziu tiktai pragyvenimui. Kol nebuvo vaiko, pries 16 m. ,mes vaziuodavom ir prie juros ,ir prie ezeru. Kai atsirado maziukas,visus pinigus isleisdavom, tiktai vaiko poreikiam. JAU 16 metu nebuvau niekur isvykus.KELKIT ATLYGINIMUS,NES, KAIP DAUGELIS JAUNU TAUTIECIU IS CIA PABES. o jus dar norit apmokestinti senus automobilius,tai su kuo zmogui 34km. vaziuoti i darba. Kaime autobusai tokiu laiku nekursuoja 5 valanda ryto. O Bankrutuojanti 20 metu ir iki siol nera subankrutavusi imone moka profisionalams darbininkams ,sumazinus tarifus ir padidinus aptarnavimo zona 70 procentu, , minimuma, taigi tai, ka mes savo prakaitu uzdirbom,tai reiskia minimuma , nors dardavys turi moketi uz musu musu diploma, taigi mes nesam is gatves. Bet direktorius sugalvojo savaite sutrumpinti menesi. IR gavosi, kad mes uzdirbam tik mivimuma, I mone VERNITAS Tai mielieji seimunai is kokiu pinigu man moketi dar papildomus mokescius. Jeigu jus net nebandot kotroliuoti .Galim paskaiciuoti mazdauk 500 eru , jeigu visa men. dirbi. 60 atmesk automobilio kurui kuri suvazineji idarba , dar atmesk masinos draudimui,internetui [nes dabar tavo vaikas mokykloj pasirodys,kaip didziausias kvailys   ATSAKYTI
as 2019-07-25 23:14:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Paaiškinkit man, kodėl Jūs manot, kad kažkas skolingas Jums už Jūsų blogus/netikusius sprendimus, o vat pačiai gi nieko daryt nereikia? Pasikelt atlyginimą tik Jūsų valioj - judinkit savo užpakalį: keiskit darbdavį, užsiimkit savo verslu, emigruokit galų gale. Nusibodo tos atsilupėlių aimanos.....  
Alekas 2019-07-28 18:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats tu atsilupelis  
Žodžio laisvė 2019-07-23 17:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai susimažinsit biurokratų armiją iki 30 % visose grandyse,tada galėsite mauti Tautai paskutines kelnes.Rinkimams pridėjote keletą eurų prie pensijos žemiau skurdo ribos ,dabar vėl pensija grįžo į pradinę būklę - 140,00 eurų.Tai debilizmo pamokos.Nemaniau,
kad tiek nemažai yra apgavikų,ypač Kukuraičio šaikoj.   ATSAKYTI
Debilai valstiečiai 2019-07-23 23:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Išvis nesuprantu kas galėjo balsuoti už Karbauskį ir jo partija. Matosi, kad žmogui su galva negerai. Kaip gali būti normalus žmogus kuris nėra ragaves alkoholio?  
Vla Das 2019-07-23 16:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko stebėtis kad Vilniuje daug mokės?
Gi čia turto, o ne gyvenamo ploto mokestis.    ATSAKYTI
nerka 2019-07-23 16:34:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nu ka tas musu seimas gali tik vogt ir lietuvelius mokesciais kraut.   ATSAKYTI
Gerai tas mokestis 2019-07-23 16:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tegul ponai prisiplėšę turto biškį susimoka. O gal jums, komentatoriai, gaila vagių?   ATSAKYTI
kuo 2019-07-23 15:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
stebetis. Juk viena karta isdure su privatizacija, dabar kasmet krius. Sekmes.   ATSAKYTI
Agutė 2019-07-23 15:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"TAMSIAM"-tamsta turbūt šviesus ir neliurbis (??), bet užtat tikrai chamas.
O valdžia tikrai rūpinasi TIK savimi, sau rentomis, savo giminaičiais ir savo kitais "artimaisiais". Visos Lietuvos gerovė jiems nerūpi. Duok Dieve, kad jie praregėtų ir TAPTŲ TIKRAI SĄŽININGI.   ATSAKYTI
TAMSUS 2019-07-23 15:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
SKAITYTI MOKI MOKESTIS ANTRAM SEIMOS BUSTUI NE PIRMAM LIURBI TU NELAIMINGAS   ATSAKYTI
Mila 2019-07-24 10:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
antram būstui jau mokestis yra kelis metus, čia kalba apie pirmą būstą ir visų turto apmokestinimą.  
julia 2019-07-23 15:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mokesciai mokesciai,mokesciai otai del automobiliu kirs per pensininkus draudimas itin b rangus tecnikine taip pat nepigi .o dar ir uz senas masinas moketi ,tai kur tam pensininkui detis pensijos vargo dienos .Ponas Sverneli ar galvojate i koki skurda varote zmones del to populiarus niekada nebusite .Mylekite savo vargsus tautiecius ir mokescius moketi tik prabangiom ir prabangiausiom masinom .Gerbiamas seime neleiskite daryti tai kas ka sugalvojo pries savus zmones
   ATSAKYTI
taigi 2019-07-23 15:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tiktai visuotinis turto mokestis gali teisingai išspręsti šią problemą.Žmonės turbūt nelabai supranta, kad visuotinis turto mokestis padės surikti daugiau mokesčių turčių sąskaita ir mažins socialinę atskirtį.   ATSAKYTI
Arvydas 2019-07-23 15:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žmonės su mokesčiais paskutinius rūbus
nurenksit, poniai gauna 10.000 ir to maža prie jo einam? Kam balsuoti!   ATSAKYTI
Ką gi, 2019-07-23 15:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turime, ką norime, nes suraukę sėdynes tylime. Lietuvio logika-nieko nepadarysime. Kol visi turtingieji giminių giminės sėdės vyriausybėje, tol mus vis daugiau nurenginės. Nors mums tai patinka...    ATSAKYTI
Birutė 2019-07-23 15:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Deja, atėję neturtingi kaipmat tampa tokie pat turtingi kaip ir senbuviai :((  
Lilija 2019-07-23 15:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lai duoda didesnės algas, kad būtų iš ko mokėt tuos mokesčius, tegul sau susimazina algas ir atliks nemažai kurie ir papildys biudžetą, o nelupt iš žmonių kurie ir taip uždirba ašaras, o kainos parduotuvėse ir visur kitur europinės o atlyginimai skurdus, gėda seimui, reik juos ten sumažint ir vyt lauk   ATSAKYTI
juozas 2019-07-23 15:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikėtų apmokestinimą susieti su turto draudimu.Tada,įvykųs gaisrui ar kokiai kitai nelaimei žmogui būtų išmokama kompensacija.O dabar visi jausis skriaudžiami,nes supranta,kad pinigai tiesiog prievartaujami.   ATSAKYTI
MANGIRIS 2019-07-23 15:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gal pirma pradėtų nuo savęs- SUMAŽINKIT PER PUSĘ SEIMO NARIŲ SKAIČIŲ, ir nereiks žmonių grabinti ir biudžetas iškart papilnės......   ATSAKYTI
Gintaras 2019-07-23 14:24:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Reikia apmokestinti tik turinčius du ir daugiau būstus. O gausis kaip su PVM, kai pradžioje buvo tik turtuolių jachtoms ir kitai prabangai taikomas, kol galų gale ir duoną pripažino prabangos preke, uždėjo PVM. O Lietuvoje ir nemažą, net Vokietija tokio netaiko...    ATSAKYTI

Top Video

Gyvybės langelyje paliktas vaikas
DABAR RODOMA
Gyvybės langelyje paliktas vaikas
DABAR RODOMA
Lietuviai neišgali atostogauti
DABAR RODOMA
Skundžiasi dėl naujų troleibusų
DABAR RODOMA
Sausra pakenkė žuvėdrų jaunikliams
DABAR RODOMA
Lėktuvas leidosi į laukus
DABAR RODOMA
Kyla maisto kainos
DABAR RODOMA
Smarkiai apdegė berniukas
DABAR RODOMA
Kels algas biudžetininkams
DABAR RODOMA
Įspūdinga Sabonio verpstė
DABAR RODOMA
Bute rastas moters lavonas
REKLAMA
Vilniaus daugiabučiai (nuotr. Fotodiena.lt)
Asmenys, gaunantys savivaldybės skiriamas kompensacijas už šildymą, privalo dalyvauti priimant sprendimą dėl daugiabučio renovacijos, antraip neteks gaunamos kompensacijos. ...
NT ekspertas Arnoldas Antanavičius (nuotr. stopkadras)
Pastaruoju metu nekilnojamojo turto ekspertai vis dažniau šneka, kad artėja demografinė duobė, kuri gali daryti įtaką būsto kainoms. Iki šiol buvo kalbama, kad Lietuvoje – ...
Planuojami Vilniaus stoties rajono pokyčiai (nuotr. bendrovės)
Tarp sostinės geležinkelio ir autobusų stočių esantis transporto žiedas buvo pertvarkytas vos prieš dvejus metus. Tačiau jau kitąmet ši teritorija bus tvarkoma iš naujo. Dar po ...
Andrius Palionis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Būsimasis žemės ūkio ministras socialdarbietis Andrius Palionis pasisako prieš Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną. Jis, be to, žada kurti specialų fondą melioracijai, ...
Kauno Akropolis (bendrovės nuotr.)
Paskutinį rugpjūčio savaitgalį laikinosios sostinės gyventojams ir svečiams bus atverta atnaujinta Kauno „Akropolio“ laisvalaikio ir restoranų erdvė. Pernai birželį pradėtą 10 ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

Data Laikas Rungtynės Spausk ir žiurek transliacijas:
08.02 22:20 Ispanija - Lietuva
 
 
08.04 19:30 Lietuva - Suomija
 
 
08.10 22:00 Serbija - Lietuva
 
 
08.12 19:30 Lietuva - Serbija
 
 
08.16 19:00 Suomija - Lietuva
 
 
08.17 19:00 Rusija - Lietuva
 
 
08.24 09:00 Pietų Korėja - Lietuva
 
 
08.25 11:30 Lietuva - Angola
 
 
08.27 12:00 Lietuva - Čekija
 
 
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų