Keičiantis vyriausybei Saulius Skvernelis morališkai ruošia tautą visuotiniam NT mokesčiui ir perspėja artėjant taršių mašinų apmokestinimą. Tačiau dėl nekilnojamojo turto apmokestinimo sutarimo tarp pačių valdančiųjų nėra. Štai Ramūnas Karbauskis tokio mokesčio kratosi, o Lietuvos bankas toliau spaudžia jį įvesti visiems būsto savininkams. Kam toks mokestis kirstų skaudžiausiai?

Nuotraukoje matote Registrų centro sudarytą Lietuvos butų verčių žemėlapį. Kur nekilnojamasis turtas yra brangiausias, rodo raudona spalva – tai didmiesčiai ir kurortai. O nekilnojamojo turto mokestį valdžia skaičiuoja būtent pagal šį žemėlapį.

„Kas būtų numeris vienas mokesčių mokėtojas, panašu, kad tai būtų Vilniaus miestas ir netgi Vilniaus apylinkės, kurios patenka ne į Vilniaus miesto savivaldybę, bet NT kainos yra nemažos. Ir gyventojų skaičius nemažas. Kiti mokesčių mokėtojai dideli būtų kiti Lietuvos didmiesčiai", – komentavo „Ober-Haus“ atstovas Saulius Vagonis.

Pagal šį žemėlapį išeitų, kad sostinėje vos 30 kvadratų ploto buto savininkas mokėtų panašaus dydžio mokestį, kaip, tarkime, Kupiškyje, kad ir didžiulio 300 kvadratinių metrų namo šeimininkas.

REKLAMA

„Jei žiūrėti apie Vilnių ir miestelį nutolusį nuo didmiesčių, tai kainos skiriasi kartais. Nedidelio buto turėtojas Vilniuje, jei jis centrinėje dalyje, jis mokėtų didesnį mokestį nei prabangaus, erdvaus buto turėtojas mažesniame Lietuvos miestelyje", – sakė S. Vagonis.

Kad nekilnojamojo turto mokestį jau laikas mokėti ne tik brangaus būsto savininkams, besikeičiant vyriausybei prabilo pats Saulius Skvernelis. Jis kalba, kad mokesčiai grės ir taršiems automobiliams.

„Tai, kas yra suplanuota ir planuojama kalbant apie tiek galbūt didesnį mokesčių progresyvumą ir nėra ką slėpti, nėra diskusijos, iš esmės mes turėsime priiminėti sprendimus, kas susiję su mokesčiais, kurie tiesiogiai neįtakoja į fiskalinę mūsų drausmę ir išlaidavimą. Tai yra tie patys nekilnojamojo turto mokesčiai, ekologiniai, mokesčiai susiję su transporto sritimi", – kiek anksčiau kalbėjo S. Skvernelis.

Jau prieš metus Vyriausybė Seimui buvo siūliusi įvesti 0,3 proc. NT mokestį antram šeimos būstui. Tačiau artėjant rinkimams Seimas nesiryžo erzinti rinkėjų ir jo neįvedė. Ar panašaus dydžio mokestis planuojamas ir dabar, finansų ministerija neatskleidžia.

Tačiau S. Skvernelio užuominos apie naujus mokesčius galbūt jau ir nuo sausio koalicijos partnerių nedžiugina. Ir nors jie pripažįsta, kad diskusijos dėl naujų mokesčių koalicijoje už uždarų durų vyksta, galvojant kaip įsiteikti rinkėjams prieš artėjančius Seimo rinkimus kitąmet, viešai kalbėti apie juos politikai nenori.

„Aš abejočiau, ar tas dabar turėtų prasmę, mes šiek tiek diskutavę buvome anksčiau, kad jokių tokių mokesčių, kurie kelia abejones dėl savo naudos, būtų labai dideli kaštai juos įvesti, dabar nėra prasmės juos įvedinėti. Mums svarbiausiai mažinti šešėlį valstybėje, didinti užsienio investicijas", – kalbėjo valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis

REKLAMA

O štai dalis opozicijos prieš visuotinį NT mokestį nėra nusistačiusi.

„Turi būti simbolinis mokestis bet kokio būsto, pavyzdžiui, 10 eurų, jei turi būstą 2 kambarių, moki 10 eurų per metus. Tada nėra jokių išlygų ir gali surinkti", – mano Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas.

Įvesti visuotinį Nekilnojamojo turto mokestį jau pernai ragino ir Lietuvos bankas. Pagal progresines banko formules, vidutiniškai vienam savininkui per metus tektų mokėti apie 50 eurų. Tačiau priklausomai nuo būsto vertės, jis gali siekti ir 10 eurų, ir tūkstantį kasmet.

„50-57 eurai per metus yra nedidelės sumos. Didėjant mokesčio tarifui, turto vertei, mokama suma būtų didesnė", – kalbėjo Lietuvos banko ekonomistė Laura Galdikienė. 

Jei politikai ryžtųsi užkrauti nekilnojamojo turto mokestį gyventojams, jis būtų įvestas ne anksčiau kaip kitais metais, o jį susimokėti tektų tik 2021 metais. Tad biudžetą mokestis papildytų anksčiausiai po 2-ejų metų, t.y. jau išrinkus naujos sudėties Seimą.

df
2019-07-23 14:10:32
nu vagys, ka galiu pasakyt.. dirbi dirbi nusiperki pasiemes nesveika paskola is banko ir dar paskui mokesti susimoki
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Velnias 2019-10-09 08:24:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debilai prakeikti sudvaldzios as moku bankui paskola ir dar jus maitint turesiu ,besmegianiai von toki seima lauk   ATSAKYTI
Aš. 2019-09-24 17:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada versija s
Kada versim šitą valdžia.kada iseisim į gatves .sukilkim tautiečiai prieš šituos sunsnukius.   ATSAKYTI
blogis 2019-07-28 05:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kode progresyviniu mokesciu nenori ivest? Vis blet ziuri kaip zmones ispist. Urodai   ATSAKYTI
Jovita 2019-07-24 20:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką daryti tiems, kurie neįstengia nuosavo būsto įsigyti, nuomoja. Tai savininkas dar padidins ir taip didelį nuomos mokestį, kad pats nuostolių neapturėtų? Ir vėl mokestis ant neturtingiausių galvų kris? P   ATSAKYTI
Pensininkas 2019-07-24 06:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikėtų įvesti tokius mokesčius. Prisipirkę būstų juos nuomoja, o mokėti nenori. O Karbauskis jo kratosi, nes pats yra sukaupęs galybę turto, galingų automobilių .   ATSAKYTI
Reg 2019-07-23 23:55:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš nesuprantu vieno dalyko,kodėl žmonėms vėl užkrauna tuos mokesčius? Ir taip žmogui sunku su tokiu atlyginimu gyventi. Man atrodo kad valstybė pažeidžia žmogaus teises. Nors valstybė gauna pinigų iš europos sąjungos ir tuos pinigus išleidžia ten kur neteikia.   ATSAKYTI
AS 2019-07-25 23:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Užkrauna, nes baiginėjasi europiniai pinigai, o vagimo mastų mažinti niekas nesiruošia. Be to reikia pašalpinius gausiau remti, nes jiems gi buvo pažadėta "gerovės valstybė" - reikalingos nemenkos sumos. O kur dar siautėjantys biudžetininkai - negi imsi tvarkyti biudžetines, valstybines įstaigas (optimizuoti darbo vietų skaičių, funkcijas ir pan.), daug ten savų giminių subinytes šildo, tad pertvarkos netinka, geriau šiaip algas pakelti. Viskam gi reikia. Iš ko paimti? Kaip visada - iš dirbančio ir besuistengiančio. Nieko naujo.  
pastba, gyvenimo tiesa 2019-07-23 18:15:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neskriauskit visu sunkiu darbu uzdirbandziu tiktai pragyvenimui. Kol nebuvo vaiko, pries 16 m. ,mes vaziuodavom ir prie juros ,ir prie ezeru. Kai atsirado maziukas,visus pinigus isleisdavom, tiktai vaiko poreikiam. JAU 16 metu nebuvau niekur isvykus.KELKIT ATLYGINIMUS,NES, KAIP DAUGELIS JAUNU TAUTIECIU IS CIA PABES. o jus dar norit apmokestinti senus automobilius,tai su kuo zmogui 34km. vaziuoti i darba. Kaime autobusai tokiu laiku nekursuoja 5 valanda ryto. O Bankrutuojanti 20 metu ir iki siol nera subankrutavusi imone moka profisionalams darbininkams ,sumazinus tarifus ir padidinus aptarnavimo zona 70 procentu, , minimuma, taigi tai, ka mes savo prakaitu uzdirbom,tai reiskia minimuma , nors dardavys turi moketi uz musu musu diploma, taigi mes nesam is gatves. Bet direktorius sugalvojo savaite sutrumpinti menesi. IR gavosi, kad mes uzdirbam tik mivimuma, I mone VERNITAS Tai mielieji seimunai is kokiu pinigu man moketi dar papildomus mokescius. Jeigu jus net nebandot kotroliuoti .Galim paskaiciuoti mazdauk 500 eru , jeigu visa men. dirbi. 60 atmesk automobilio kurui kuri suvazineji idarba , dar atmesk masinos draudimui,internetui [nes dabar tavo vaikas mokykloj pasirodys,kaip didziausias kvailys   ATSAKYTI
as 2019-07-25 23:14:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Paaiškinkit man, kodėl Jūs manot, kad kažkas skolingas Jums už Jūsų blogus/netikusius sprendimus, o vat pačiai gi nieko daryt nereikia? Pasikelt atlyginimą tik Jūsų valioj - judinkit savo užpakalį: keiskit darbdavį, užsiimkit savo verslu, emigruokit galų gale. Nusibodo tos atsilupėlių aimanos.....  
Alekas 2019-07-28 18:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pats tu atsilupelis  
Žodžio laisvė 2019-07-23 17:31:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai susimažinsit biurokratų armiją iki 30 % visose grandyse,tada galėsite mauti Tautai paskutines kelnes.Rinkimams pridėjote keletą eurų prie pensijos žemiau skurdo ribos ,dabar vėl pensija grįžo į pradinę būklę - 140,00 eurų.Tai debilizmo pamokos.Nemaniau,
kad tiek nemažai yra apgavikų,ypač Kukuraičio šaikoj.   ATSAKYTI
Debilai valstiečiai 2019-07-23 23:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Išvis nesuprantu kas galėjo balsuoti už Karbauskį ir jo partija. Matosi, kad žmogui su galva negerai. Kaip gali būti normalus žmogus kuris nėra ragaves alkoholio?  
Vla Das 2019-07-23 16:39:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko stebėtis kad Vilniuje daug mokės?
Gi čia turto, o ne gyvenamo ploto mokestis.    ATSAKYTI
nerka 2019-07-23 16:34:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nu ka tas musu seimas gali tik vogt ir lietuvelius mokesciais kraut.   ATSAKYTI
Gerai tas mokestis 2019-07-23 16:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tegul ponai prisiplėšę turto biškį susimoka. O gal jums, komentatoriai, gaila vagių?   ATSAKYTI
kuo 2019-07-23 15:56:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
stebetis. Juk viena karta isdure su privatizacija, dabar kasmet krius. Sekmes.   ATSAKYTI
Agutė 2019-07-23 15:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"TAMSIAM"-tamsta turbūt šviesus ir neliurbis (??), bet užtat tikrai chamas.
O valdžia tikrai rūpinasi TIK savimi, sau rentomis, savo giminaičiais ir savo kitais "artimaisiais". Visos Lietuvos gerovė jiems nerūpi. Duok Dieve, kad jie praregėtų ir TAPTŲ TIKRAI SĄŽININGI.   ATSAKYTI
TAMSUS 2019-07-23 15:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
SKAITYTI MOKI MOKESTIS ANTRAM SEIMOS BUSTUI NE PIRMAM LIURBI TU NELAIMINGAS   ATSAKYTI
Mila 2019-07-24 10:02:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
antram būstui jau mokestis yra kelis metus, čia kalba apie pirmą būstą ir visų turto apmokestinimą.  
julia 2019-07-23 15:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mokesciai mokesciai,mokesciai otai del automobiliu kirs per pensininkus draudimas itin b rangus tecnikine taip pat nepigi .o dar ir uz senas masinas moketi ,tai kur tam pensininkui detis pensijos vargo dienos .Ponas Sverneli ar galvojate i koki skurda varote zmones del to populiarus niekada nebusite .Mylekite savo vargsus tautiecius ir mokescius moketi tik prabangiom ir prabangiausiom masinom .Gerbiamas seime neleiskite daryti tai kas ka sugalvojo pries savus zmones
   ATSAKYTI
taigi 2019-07-23 15:22:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tiktai visuotinis turto mokestis gali teisingai išspręsti šią problemą.Žmonės turbūt nelabai supranta, kad visuotinis turto mokestis padės surikti daugiau mokesčių turčių sąskaita ir mažins socialinę atskirtį.   ATSAKYTI
Arvydas 2019-07-23 15:19:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žmonės su mokesčiais paskutinius rūbus
nurenksit, poniai gauna 10.000 ir to maža prie jo einam? Kam balsuoti!   ATSAKYTI
Ką gi, 2019-07-23 15:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turime, ką norime, nes suraukę sėdynes tylime. Lietuvio logika-nieko nepadarysime. Kol visi turtingieji giminių giminės sėdės vyriausybėje, tol mus vis daugiau nurenginės. Nors mums tai patinka...    ATSAKYTI
Birutė 2019-07-23 15:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Deja, atėję neturtingi kaipmat tampa tokie pat turtingi kaip ir senbuviai :((  
Lilija 2019-07-23 15:09:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lai duoda didesnės algas, kad būtų iš ko mokėt tuos mokesčius, tegul sau susimazina algas ir atliks nemažai kurie ir papildys biudžetą, o nelupt iš žmonių kurie ir taip uždirba ašaras, o kainos parduotuvėse ir visur kitur europinės o atlyginimai skurdus, gėda seimui, reik juos ten sumažint ir vyt lauk   ATSAKYTI
juozas 2019-07-23 15:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikėtų apmokestinimą susieti su turto draudimu.Tada,įvykųs gaisrui ar kokiai kitai nelaimei žmogui būtų išmokama kompensacija.O dabar visi jausis skriaudžiami,nes supranta,kad pinigai tiesiog prievartaujami.   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Darbas (Fotobankas)
Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojų lūkesčiai šiemet kiek prastesni nei 2019 metais. Patrauklia investicijoms išlieka būstų plėtra, tačiau prekybos ir sandėlių rinkoje ...
(Capital nuotr.)
Praėję metai pasižymėjo išaugusiu nekilnojamo turto (NT) sandorių skaičiumi – jis buvo didžiausias per pastarąjį dešimtmetį. Stebina ne tik sandorių skaičius, bet ir jų ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų