Vairavimo įpročius teks keisti iš esmės: bus daugiau baudų ir reidų

Piniginės baudos už nedidelį greičio viršijimą, dvigubai daugiau neblaivių vairuotojų tikrinimų, naujoviški kelio ženklai, visi keleiviai su saugos diržais – tai tik dalis priemonių, numatytų naujoje programoje. 

Policijos reidas Šeškinės kalno papėdėje (nuotr. Broniaus Jablonsko)

Susisiekimo ministerija pateikė Vyriausybei tvirtinti Valstybinės eismo saugumo programos „Vizija – nulis“ projektą.

Programos vizija – iki 2050 m. nulis žuvusiųjų Lietuvos keliuose. Jos strateginis tikslas – iki 2030 m. žuvusiųjų skaičių Lietuvos keliuose sumažinti 50 proc. palyginti su 2018 m., tai yra kad eisme žūtų ne daugiau kaip 85 eismo dalyviai arba 1 mln. gyventojų tektų ne daugiau kaip 30 žuvusiųjų Lietuvos keliuose.

Tačiau įgyvendinant programą, jau šiemet vairuotojų ir kitų eismo dalyvių laukia daug pasikeitimų.

Pavyzdžiui, siekiant sumažinti leistino greičio viršijimo atvejų skaičių, jau kitąmet bus nustatytos finansinės sankcijos už leistino greičio iki 10 km/h viršijimą.

Mažinant šiurkščių pažeidimų skaičių, automatinėmis kontrolės sistemomis (pvz., leistino greičio viršijimas daugiau negu 50 km/h) sudaryti sąlygas policijos pareigūnams operatyviai gauti informaciją apie padarytą pažeidimą, kad būtų galima sustabdyti pažeidėją kelyje.

REKLAMA

Numatoma įdiegti ne mažiau kaip 100 papildomų automatinių kontrolės sistemų vietose, kuriose greičio viršijimas kelia didžiausią pavojų.

Mažinant vairavimo esant neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų atvejų skaičių, žadama patvirtinti prevencijos programą, kurią pasirinkusiems vairuotojams bus leista vairuoti motorines transporto priemones tik su antialkoholiniu variklio užraktu.

Vairuotojų blaivumo kontrolė bus stiprinama padvigubinant policijos vykdomų specialiųjų akcijų skaičių palyginti su 2019 m.

Taip pat planuojama vykdyti užmiestyje važiuojančių autobusų keleivių saugos diržų segėjimo kontrolės akcijas.

Kita vertus, taip pat numatoma padidinti apšviestų kelių bendrą ilgį, padidinti kelių su skiriamąja juosta (arba atitvarais) bendrą ilgį.

Miestuose žadama plėsti ramaus eismo zonas (gatvėse, kuriose leistinas greitis ribojamas iki 30 km/h).

Programoje numatyta diegti neleistino priešpriešinio lenkimo kontrolės sistemą, kuri turėtų užtikrinti, kad transporto priemonės nelenks kitų transporto priemonių, kai lenkimą draudžia kelio ženklinimas.

Taip pat žadama įdiegti dinaminę saugaus greičio valdymo sistemą valstybinės reikšmės keliuose (kintamosios informacijos ženklai). Teigiama, kad ši suteiks galimybę operatyviai keisti leistiną greitį kelyje.

Turėtų būti numatyti ir ribojimai dalyvauti viešajame eisme techniškai netvarkingoms transporto priemonėms. Esą bus nustatyti griežtesni reikalavimai transporto priemonių patekimui į eismą.

Tikimasi, kad įgyvendinant programą vien per artimiausius trejus metus leidžiamą greitį gyvenvietėse viršijančių motorinių transporto priemonių dalis sumažės nuo 55 proc. iki 10 proc., o užmiesčio keliuose – nuo 68 proc. iki 20 proc.


Rašyti komentarą...
k
kaz
2019-07-08 20:11:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip kitaip papildysi biudzeta,,tik visokiom baudom,,,savo visokiom represijom jau lenkiam ir baudziavos laikotarpi
Atsakyti
-2

P
Prijauciantis
2019-07-09 06:16:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ilgai gyvenau salyje,kurioje alkoholio riba vairuojant- 0,8.Greicio ribojimas-48-113 km/h.Kaip ir pasaku salis?Bet toje salyje avariju skaicius skaiciuojamas vienetais,o ne simtais ir tukstanciais.Kodel toks fenomenas?Vairuotojai gerbia tos salies istatymus ir gerbia policija,kuri ne reklamuoja save tipo-Saugoti,Padeti,o konkreciai tai atlieka.Ir bauda uzsidirbti reikia labai stengtis,nes pareigunai uzsiima daugiau prevencija,o ne buku baudu rasymu,nes neuztenka kompetencijos arba del buko idiotizmo kitokiam bendravimui pareigunas-vairuotojas.Ir pilieciai gerbia tokia policija.Ir nedaro nusizengimu ne del to,kas bijo kazkokiu susi**u baudu,o paprasciausia NENORI nusizengti Istatymui.Mastyma keiskit ponai lietuviai.MASTYMA IR POZIURI I ISTATYMUS.Ir tada nebereikes nei baudu nei tiek policijos pareigunu.Ir lietuviai is galviju tautos taps civilizuota Europos tauta.
Atsakyti
0

X
X-failai
2019-07-08 20:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs pradėkit nuo pėščiųjų, kurie eina kaip nori, kur nori, kada nori!!! Ausinės užsidėja eina kaip ažkalbėti be reakcijos, be supratimo. Dviratininkų lakstymas!?? Per pėsčiųjų perėjas pralekia net nepristabdę!!...O pirmoje vietoje gerb.pradėkit nuo savęs!!! Nei policija nei seimas tautai ne pavyzdys!!! Lietuvos gėda ir bėda!...
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų