Parduos aukcione: kiek kainuoja pasieniečių sraigtasparnis?

Lietuvos valstybei priklauso daug ir įvairaus turto. Nustojus jį naudoti, turtas parduodamas. Šiuo metu vienas įdomiausių parduodamų dalykų – pasieniečių sraigtasparnis. Kodėl nuspręsta jį parduoti ir kiek kainuoja nusipirkti sraigtasparnį?

Parduodamas pasieniečių sraigtasparnis (VSAT nuotr.)

Liepos pradžioje registruotas Vyriausybės nutarimo projektas, kuriuo siūloma papildyti aukcione parduodamo turto sąrašą.

Be kita ko, į sąrašą įtrauktas ir sraigtasparnis „Airbus Helicopters EC-145“. Tai yra dvimotoris, aštuonių vietų aparatas, kurio registracijos ženklas LY-HCF.

Dabar aparatas priklauso Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos. Paklausta, kodėl nuspręsta parduoti skraidantį aparatą, ministerija atsiuntė tokį komentarą:

VSAT pateiktais duomenimis, sprendimas atsisakyti EC-145 buvo priimtas siekiant optimizuoti tarnybos turimų sraigtasparnių tipų skaičių, t. y. nuo dabar esančių 3 tipų pereiti prie 2.

Kad VSAT turi optimizuoti aviacijos parką pereinant iš 3 tipų sraigtasparnių prie 2 tipų, buvo įvardinta ir Valstybės kontrolės išvadoje, taip pat VRM pavestų valdymo sričių 2019–2021 m. strateginiame veiklos plane VSAT vadui pavesta optimizuoti aviacijos parką.“

REKLAMA

Ministerija informavo, kad aukcione numatytas parduoti sraigtasparnis kainavo apie 8,6 mln. eurų, jis įsigytas 2006 metais. Orlaivis esą eksploatuojamas, tačiau šiuo metu laukiama, kol bus atlikti remonto darbai.

Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad balansinė orlaivio vertė yra 1 320 eurų. Tačiau jo rinkos kaina gali būti gerokai didesnė. Kokia tiksliai ji bus, paaiškės surengus aukcioną.

Beje, viename VSAT vado įsakyme nurodyta, kad per 2015–2017 m. parduodamu orlaiviu faktiškai buvo skraidyta daugiau kaip 308 val. Oficialiai patvirtintas vienos valandos skrydžio įkainis – 2024,69 euro (su PVM).

Kaip paaiškino Turto banko komunikacijos vadovas Tomas Bagdonas, sraigtasparnis įtrauktas į Vyriausybės nutarimo dėl valstybės funkcijoms atlikti nereikalingo turto sąrašo projektą. Juo šiuo metu naudojasi Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

„Vyriausybės nutarimu perdavus sraigtasparnį Turto bankui, mes rūpinsimės jo pardavimu. Kaip ir parduodant nekilnojamąjį turtą, bus užsakytas nepriklausomas turto vertinimas, kad būtų nustatyta sraigtasparnio rinkos vertė. Gavus vertinimą, bus aiški ir pradinė kaina, kuri bus skelbiama aukcione“, – komentavo vadovas.


Rašyti komentarą...
V
Viktoras
2019-07-11 08:20:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
skaitau ir drasko širdį.
tarpusavio konkurencija ir tuštybių kova atėjo į tokį tašką, kad atsisakoma didžiausių galimybių sraigtasparnio. tik 13 metu amžiaus, o tai praktiškai naujas.
Jei dar yra kažkiek žmoniškumo to , kuris leptelėjo apie perdaug tipų galvoje, turėtų graužtis nagus dėl ne vietoje parodytos "išminties".
Atims vieną, paskui vėl...jau pamokinti, kaip reikia naikinti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų