Svarbi žinia vairuotojams: už menkiausią greičio viršijimą gresia bauda

Svarbi žinia vairuotojams: Klaipėdoje net minimaliai negalima viršyti leistino greičio. Čia paskelbta nulinės tolerancijos akcija. Greičio matuokliai fiksuoja net 51 kilometro per valandą greitį, ir už tai vairuotojų laukia atsakomybė.

Šiuo metu Klaipėdoje nuolat veikia 7 greičio matuokliai. Jei bent pro vieną iš jų skuosite didesniu nei 50-ties kilometrų per valandą greičiu – būsite nubausti. Tokią naujovę vairuotojams parengė pareigūnai.

„Klaipėdos miesto stacionarūs greičio matuokliai pradeda fiksuoti važiavimo greitį nuo 1 km per valandą viršijantį automobilį. Tai reiškia, jeigu automobilio vairuotojas važiuoja 51-52 km per valandą greičiu Klaipėdos mieste, jis jau bus užfiksuotas stacionare greičio matavimo sistema“, – perspėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Taip norima keisti vairuotojų įpročius ir mažinti avaringumą. Klaipėdoje per 5 šių metų mėnesius užregistruotos 75 avarijos, o kiekvieną savaitę užfiksuojama po daugiau nei 1 tūkst. greičio viršijimo atvejų. Sudrausminti siekiama ir motociklų vairuotojus.

REKLAMA

„Tai – paskutinė nelaimė. Kaip žinote, motociklo vairuotojas, atsitrenkęs į lengvojo automobilio šoną, žuvo. Iš tikrųjų tai buvo, net ir vizualiai galime pasakyti, kad važiavimo greitis buvo kur kas didesnis negu leistinas. Tai šioje vietoje – taip, yra, be abejo, ir problemos su dviratėmis transporto priemonėmis, su motociklistais“, – tikino Kelių policijos tarnybos viršininkas.  

Pirmąją akcijos dieną uostamiestyje užregistruota daugiau kaip pusšimtis pažeidėjų, tačiau baudų sulauks ne visi.

„Aišku, už tokį menkavertį, ten nuo 2-3 iki 10 km per valandą viršytą greitį mes nubausime tik įspėjimu. Kadangi įstatymas mums leidžia nubausti įspėjimu. Piniginės baudos jis tikrai negaus. Bus surašomas tas pats protokolas, taip pat jis atsižymės registre, kad jis jau yra baustas už kelių eismo taisykles“, – sakė Mindaugas Džermeika.

Greičio viršijimas nuo 10 iki 20 km per valandą garantuoja baudą iki 30- eurų. Viršijus greitį daugiau nei 50 km per valandą skiriama bauda iki 550 eurų, o neturintiems teisių – iki 700 eurų.

Klaipėdietė Ernesta nemano, kad baudos gali pakeisti vairuotojų požiūrį į saugų eismą.

„Tas ir yra juokingiausia, kad tu matai, kad vairuotojai pristabdo, pavažiuoja 10 metrų nustatytą riba, o po to lekia „gazas-dugnas“. Reiškia – neveikia žmonų psichologijos tie aparatai, tiesiog, mes bandome save ir valstybę apgauti. Viskas turėtų prasidėti nuo mokyklos, nuo šeimos, nuo pavyzdžio“, – įsitikinusi vairuotoja.


Rašyti komentarą...
F
Fizika
2019-06-28 17:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paklaida neišvengiama visada
Atsakyti
-3

V
Vilma
2019-06-28 17:01:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aisku durniu armija,tik baust ir baust,kaip kitaip tuos piningus istrauks
Atsakyti
-1

E
Egmas
2019-06-28 16:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel Klaipeda o ne Vilnius?kiek zinau sostinej dar labiau megejai virsyti greiti...o pareigunai su automobiliu gamintoju charakteristikom susipazino kad masina turi iki 2km greicio paklaida...geriau perziuretu greicio apribojimus ir tirai yra gatviu kur galima padidint greiti bet kaip Lietuvoj iprasta tik uzdraust,sumazint greiti ir nubaust-toks policijos sukis!!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų