Kinija perka suskystintas dujas iš Irano, nepaisydama JAV sankcijų

Kinijos bendrovės ir toliau perka suskystintas naftos dujas iš Irano, nepaisydamas to, kad gegužės mėnesį Jungtinės Valstijos įvedė draudimą importuoti Irano naftos produktus, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.

Kinijos naftos perdirbimo įmonės perka ir Irano naftą (nuotr. SCANPIX)

Kaip matyti iš energetikos sektoriaus tyrimų bendrovės „Kpler“ surinktų ir išanalizuotų laivų judėjimo duomenų, gegužės ir birželio mėnesiais iš Irano į Kiniją buvo išsiųsti bent penki supertanklaiviai su suskystintomis dujomis. Naujienų agentūros „Bloomberg“ vertinimu, bendra jų krovinių vertė siekė apie 100 mln. JAV dolerių.

Anksčiau Kinija gaudavo apie 20 proc. visų šaliai reikalingų suskystintų dujų, naudojamų ir namų ūkiuose bei plastiko gamyboje, iš Jungtinių Valstijų.

Tačiau kai Vašingtonas įvedė muitus Kinijos prekių importui, Pekinas atsakė į tai 25 proc. muitais daliai iš JAV importuojamų produktų. Į šią kategoriją pateko ir naftos produktai, todėl Kinijos įmonės ėmė aktyviai pirkti suskystintas dujas iš Irano.

„Kinijos bendrovės naudoja įvairius būdus nuslėpti savo veiksmus, – pažymėjo „Kpler“ analitikas Ilja Nikolajevas. – Pavyzdžiui, jie išjungia laivų atsakiklius, sąmoningai nurodo klaidingas kelionės kryptis arba nurodo krovos uostus Katare, Saudo Arabijoje ar Jungtiniuose Arabų Emyratuose.“

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Kinijos naftos perdirbimo įmonės perka ir Irano naftą, apeidamos JAV sankcijas.

Praėjusį penktadienį JAV energetikos sekretoriaus pavaduotojas Danas Brouillette išsakė šią prielaidą, pridūręs, kad jo institucija neturi konkrečių pažeidimų įrodymų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų