Atkreipkite dėmesį – Lietuvoje keičiasi cigarečių pakeliai

Nuo šių metų gegužės 20-osios visi cigarečių ir cigaretėms sukti skirto tabako pakeliai bei visos didmeninės tabako gaminių pakuotės turi būti pažymėti unikaliu identifikatoriumi (UI). Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), įsigaliojo tabako gaminių atsekamumo sistema.

Cigarečių pakeliai (VMI nuotr.)

UI yra raidinis skaitmeninis kodas, padedantis identifikuoti tabako gaminius ir jų judėjimą. Už vienetinių pakelių bei didmeninių pakuočių UI generavimą ir suteikimą Lietuvoje yra atsakinga Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), rašoma pranešime spaudai. 

„Tabako gaminių atsekamumo sistema suteikia galimybę stebėti teisėtų tabako gaminių judėjimą Europos Sąjungoje ir nustatyti, kuriame etape šie gaminiai tapo neteisėtos prekybos dalimi arba atvirkščiai, pavyzdžiui, neteisėtai importuoti, bet vėliau „legalizuoti“ ir dabar parduodami parduotuvėje, – aiškina VMI Akcizų administravimo departamento direktorius Žygintas Grekas. – ES veikiančią teisėtų tabako gaminių tiekimo grandinės atsekamumo sistema sukurta siekiant kovoti su neteisėta prekyba, kuri sustiprina neigiamą rūkymo poveikį, nes sudaro sąlygas žmonėms pigiau nusipirkti tabako gaminių, o neteisėti tabako gaminiai dažniausiai neatitinka ES nustatytų reikalavimų. Dėl neteisėtos prekybos tabako gaminiais valstybės taip pat netenka nemažai pajamų: jeigu visos juodojoje rinkoje parduodamos cigaretės būtų parduodamos teisėtai, ES ir jos valstybių narių biudžetai kasmet pasipildytų apie 10 mlrd. eurų.“

REKLAMA

Šiuo metu tabako gaminių atsekamumo sistema taikoma cigaretėms bei cigaretėms sukti skirtam tabakui, o po penkerių metų, nuo 2024 m. gegužės 20 d., bus taikoma ir cigarams bei cigarilėms. Tai liečia visus tabako gaminius, pagamintus ES (įskaitant ir tuos atvejus, kai šie gaminiai yra skirti eksportuoti), taip pat tabako gaminiams, pagamintiems už ES ribų, bet skirtų ES rinkai.

Taip pat numatyta, kad UI kodais nepaženklintais gaminiais – cigaretėmis ir cigaretėms sukti skirtu tabaku – prekiauti bus galima metus, iki 2020 m. gegužės 20 d. Todėl tabako gaminių gamintojai ir importuotojai turi kreiptis dėl cigarečių ir cigaretėms sukti skirto tabako pakelių UI išdavimo, o dėl didmeninių pakuočių UI išdavimo turi kreiptis tabako gaminių gamintojai ir importuotojai bei didmeninę tabako prekybą vykdantys asmenys.

Cigarečių pakeliai (VMI nuotr.)


Rašyti komentarą...
I
Ieva
2019-05-29 20:07:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po velnių, o kodėl ant cigarečių pakelio nėra sudėties ??? Iš ko padarytos tos cigaretes. Jei tai tabako gaminys, tai koks procentas tabako, iš ko padarytas filtras ir t.t. Kodėl ant kitų produktų, daiktų ir net batų yra išvardintos sudedamosios dalys, o ant cigarečių nėra ????
Atsakyti
0

L
Laurynas
2019-06-14 22:21:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei nuodijiesi ir žudai save, siekdamas mirties, nemanau, kad yra skirtumas kokiu būdu tai darai, kokia tabako sudėtis ir pan., rezutatas vis tiek tas pats - mirtis.
Pasekmių neapgausi atvirkčiai nei save su tabako kokybe,geresniu filtru ir naiviu mąstymu.
Atidžiau skaitykit kas ant pakelio parašyta ir pagailėkit mokečių mokėtojų pinigų, kurie eina į darbą, tam, kad vėliau per mokesčius galėtų sumokėti už jūsų kvailų poelgių rezultatą T.y. gydymą ir operacijas įv. ligoninėse, kol kankinsitės chemoterapijose, tam, kad galą gautumėt nuo ankologinės ligos.
Atsakyti
0

I
Irmis
2019-06-05 10:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie ką ir Kalba..:-)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų