Krata „Porsche“ būstinėje: 200 pareigūnų ieškojo dokumentų

Štutgarto prokurorai pranešė atlikę kratas Vokietijos sportinių automobilių gamintojos bei „Volkswagen“ patronuojamosios bendrovės „Porsche“ būstinėje dėl įtarimų, kad vienam auditoriui buvo sumokėtas kyšis, jog jis bendrovės mokesčių konsultantui atskleistų konfidencialios informacijos.

„Porsche“ (nuotr. SCANPIX)

Tyrėjai įtaria, kad „Štutgarto verslo audito biuro atstovas atskleidė konfidencialios informacijos bendrovės „Porsche“ mokesčių konsultantui, o mainais gavo tam tikros naudos“, – pažymima paskelbtame pranešime.

Beveik 200 policininkų ir prokurorų atliko kratas prabangių automobilių gamintojos biuruose, mokesčių konsultanto biure bei privačiuose namuose Štutgarte ir jo apylinkėse. Buvo ieškota popierinių ir skaitmeninių dokumentų.

Be įtarimų kyšio davimu, tyrėjai taip pat įtaria, kad bendrovė atliko „nepagrįstus“ ir „neproporcingai didelius“ mokėjimus buvusiam bendrovės darbo tarybos nariui.

Teigiama, kad „galimai sukčiavimu užsiėmė“ šeši asmenys, įskaitant ir aukšto rango bendrovės pareigūnus.

Kiek anksčiau šį mėnesį „Porsche“ pranešė sutinkanti sumokėti 535 mln. eurų baudą dėl jos vaidmens atskirame „dyzelgeito“ skandale, kilusiame dėl suklastotų išmetamųjų teršalų rodiklių.

„Porsche“ patronuojančioji bendrovė „Volkswagen“ 2015 metais prisipažino įdiegusi duomenis klastojančią įrangą 11 milijonų transporto priemonių visame pasaulyje, kad testavimo laboratorijose metu būtų gauti mažesni taršos rodikliai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų