Imasi statybininkų: jų sugebėjimus turės įrodyti nauja kortelė

Vyriausybė planuoja jau kitais metais įvesti statybininko kortelę tiek samdomiems darbuotojams, tiek dirbantiems individualiai. Tikimasi, kad tai padėtų sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą šioje srityje. Verslininkai argumentuoja, kad sistema jau veikia ir nereikėtų švaistyti valstybės pinigų.

Statybų darbuotojas  (nuotr. Fotodiena.lt)

Antradienį Trišalėje taryboje Vyriausybės vyriausiasis patarėjas Vaidas Augustinavičius pasakojo, kad statybų sektoriuje yra bene didžiausia dalis neapskaitomos ekonomikos – ji gali siekti apie 500–700 mln. eurų.

Iš maždaug 100 tūkst. statybų sektoriuje dirbančių asmenų, 40 tūkst. asmenų dirba savarankiškai. Visiems jiems būtų siūloma įvesti statybininko kortelę, kurioje būtų fiksuojami įvairūs duomenys, kuriuos verslas ir valstybės institucijos realiuoju laiku.

V. Augustinavičius tikino, kad apie statybininkų kortelės įvedimą diskutuota su įvairiomis institucijomis – Konkurencijos taryba, Viešųjų pirkimų tarnyba ir kt.

Artimiausiu metu projektas bus pristatytas Vyriausybėje, jau rengiami teisės aktų projektai, kurie turėtų būtų pateikti Seimui jau šį rudenį.

REKLAMA

Planuojama, kad kortelė galiotų nuo 2020 metų rugsėjo mėnesio. Už projekto įgyvendinimą būtų atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taip pat Valstybinė darbo inspekcija.

Statybų asociacijos vadovas Dalius Gedvilas stebėjosi, kad Vyriausybė nori kurti tai, kas jau sukurta. Esą visiškai neaišku, iš kur bus imamos lėšos sistemai ne tik kurti, bet ir administruoti.

„Neimituokite kovos su šešėliu“, – ragino D. Gedvilas.

Jis pridūrė, kad jo vadovaujama asociacija sistemą jau yra sukūrusi ir statybininkams kortelės išduodamos. Viena kortelė kainuoja 10 eurų.

Anot vadovo, „Statreg“ sistemos kortelėje nurodoma darbo laiko apskaita, žmogaus darbovietė, jo kompetencijos, naudojamos medžiagos ir įrankiai. Šiuos duomenis galima stebėti ir tikrinti realiuoju laiku.

Asociacija pritaria kortelės atsiradimui, tačiau prieštarauja, kad būtų kuriama nauja sistema.

V. Augustinavičius replikavo, kad Statybininkų asociacijos diegiama kortelė neapima savarankiškai dirbančių asmenų. O Vyriausybės siūloma sistema tai apimtų.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė informavo, kad jos atstovauja ir Aplinkos ministerija palaiko poziciją, kad sistema turi apimti visus asmenis, dirbančius statybų sektoriuje, ne tik priklausančius Statybų asociacijai.

Vyriausybės planams prieštarauja ne tik Statybininkų asociacija, bet ir Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba.

Tačiau Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Andrius Romanovskis svarstė, kad naujovė būtų naudinga, jeigu tik iš verslo ji nereikalautų papildomų išlaidų.


Rašyti komentarą...
a
aras
2019-05-28 17:46:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
lei komandiruotpinigius apokestinviska nuraso ant dienpinigiu o ne kaskokias korteles
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų