Zelenskio ir Merkel pokalbis: aptarti veiksmai užbaigiant konfliktą Rytų Ukrainoje

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis su Vokietijos kanclere Angela Merkel aptarė veiksmus kariniam konfliktui Rytų Ukrainoje užbaigti.

„Džiaugiuosi pabendravęs su Angela Merkel. Linkiu stiprios sveikatos kiekvienam Vokietijos gyventojui COVID-19 pandemijos metu. Vokietija visada išlieka patikima Ukrainos draugė ir partnerė. Toliau koordinuojame mūsų pastangas siekiant taikos Donbase“, – V. Zelenskis penktadienį rašė socialiniame tinkle „Twitter“.

Savo ruožtu Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas pranešė, kad A. Merkel ir V. Zelenskis kalbėjosi apie COVID-19, padėtį Rytų Ukrainoje ir susitarė suintensyvinti darbą „Normandijos formatu“. 

„Kanclerė ir prezidentas kalbėjosi kovos su COVID-19 pandemija tema ir apie padėtį Rytų Ukrainoje. Jie susitarė aktyviau dirbti „Normandijos formatu“, įgyvendinant Minsko susitarimus“, – pranešė S. Seibertas. 

„Normandijos ketvertą“ sudaro Kijevas, Berlynas, Paryžius ir Maskva.

Konfliktas Rytų Ukrainoje tarp Kijevo pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų kilo 2014 metais. Per jį žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių, rodo Jungtinių Tautų duomenys.

Separatistai perėmė Donecko ir Luhansko regionų kontrolę netrukus po to, kai Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų