Didžiosios Britanijos teismas patvirtino, kad darbuotojų, kuriems susirūpinimą kelia jų įmonių vykdoma politika gamtosaugos klausimais, teisės bus ginamos lygiai taip pat, kaip skirtingus religinius įsitikinimus turinčių žmonių.
Teisininkai įsitikinę, kad po tokio pirmojo teismo, kuriame teisėjas Burtonas patvirtino, jog žmonių įsitikinimai, susiję su gamtosauga, turi būti ginami remiantis darbuotojų lygybės įstatymu, seks tūkstančiai panašių ieškinių prieš kompanijas.
Priimtas teismo sprendimas reiškia, kad darbuotojas, kuris darbe yra engiamas ar kitaip kenčia dėl savo požiūrio į tokius gamtosaugos klausimus, kaip įmonės politika mažinant taršalų išmetimą į aplinką ar skrydžių dažnumas įmonės reikalais, gali pateikti ieškinį įmonei reikalaudamas kompensacijos.
Darbo teisės ekspertai teigia, kad pagal naują įstatymo interpretaciją išmokų dydžiai, kurių gali tikėtis engiami dėl savo pažiūrų darbuotojai, yra neriboti.
Pirmajame tokio pobūdžio teisme Timas Nicholsonas, buvęs nekilnojamo turto kompanijos Grainger vadovas, tvirtino, kad jo atleidimas iš darbo praėjusiais metais susijęs su tuo, jog jo pažiūros įmonei atrodė ,,per daug žalios”. T. Nicholsonas, teismo leidimu, savo gynybai naudojo įstatymą, kuris paprastai skirtas apsaugoti žmonių religinius ir filosofinius įsitikinimus darbe.
Ieškinį padavęs vyriškis tvirtino, kad jo požiūris į gamtą bendrai ir ypatingai į klimato kaitą prilygsta filosofiniams įsitikinimams, kuriuos gina Darbuotojų lygių teisių įstatymas. Tai ir patvirtino teismo sprendimas.