Ukrainoje – 3 034 nauji COVID-19 atvejai, 67 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 3 034 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 67 anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas.

Sekmadienį skelbta apie 5 990 naujų COVID-19 atvejų ir 116 mirties atvejų, šeštadienį – apie 7 729 naujus COVID-19 atvejus ir 144 pacientų mirtį.

M. Stepanovas per „Facebook“ parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuoti 1 304 COVID-19 pacientai, o 5 236 pasveiko.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta iš viso 1 163 716 koronavirusinės infekcijos atvejų, 20 869 pacientai mirė, 871 196 pasveiko.

Tuo metu Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis pareiškė, kad šalyje šio mėnesio pabaigoje veikiausiai bus švelninami suvaržymai dėl COVID-19, kadangi nėra būtinybės tęsti griežto karantino.

„Dabar nutraukiame [susirgimų] grandinę, susiformavusią nuo Naujųjų metų iki Kalėdų. Jei nebūtume paskelbę šių žiemos atostogų, vasarį fiksuotumėme kritinius rodiklius, kurie neleistų mūsų medicinos sistemai dorotis“, – sakė jis naujienų agentūrai „Interfax“.

REKLAMA

Premjeras pridūrė, kad karantinas buvo įvestas, nes buvo svarbu neperkrauti medicinos sistemos, kol šalies nepasiekė vakcina nuo COVID-19. Pirmoji jos partija turėtų būti pristatyta ne vėliau kaip vasarį.

„Sausio 8–24 dienomis nustatytas vadinamasis „žiemos atostogų karantinas“. Pagrindinis jo tikslas yra riboti gyventojų mobilumą. Nuo [sausio] 25-osios, tikėtina, pereisime į „oranžinę“ zoną, galiojusią prieš įvedant šias taisykles“, – nurodė D. Šmyhalis.

Jis pabrėžė, kad valdžia nemato būtinybės tęsti griežtą karantiną ilgiau nei iki sausio 24 dienos.

„Dabartinis karantinas buvo įvestas iki vasario pabaigos. Labiausiai tikėtina, kad tuo pačiu dekretu pratęsime jį iki kovo 31 dienos. Kol kas nėra pagrindo atšaukti adaptacinį karantiną. Liga niekur nedingo“, – sakė vyriausybės vadovas.

„Esu tikras, kad karantinas šiemet truks labai ilgai. Bet koks tiksliai jis bus, yra kitas klausimas“, – pareiškė D. Šmyhalis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-18 11:27:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visoje Ukrainoje vyksta protestai pries mokescius, bet tv3.lt tyli.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų