Iniciatyva „Test in Ukraine“ buvo paskelbta Vysbadene (Vokietija) vykusioje konferencijoje, kurią surengė Jungtinių Valstijų kariuomenės asociacija.
Rusijos invazija pavertė Ukrainą pažangių karinių technologijų bandymų poligonu. Vyriausybinė platforma „Brave1“ šiuo metu remia daugiau kaip 1,5 tūkst. technologijų įmonių, kuriančių naujoves karo sąlygomis.
„Ukraina kuria naujoves greitai, masiškai ir efektyviai. Mes keičiamės ir tobulėjame kiekvieną dieną – tai mokslinių tyrimų ir plėtros darbas karo lauke“, – rašė M. Fedorovas savo „Telegram“ kanale.
Pasak „Brave1“, iniciatyva „Test in Ukraine“ suteiks galimybę užsienio įmonėms ir vyriausybėms kurti sprendimus realiems karo iššūkiams, kartu gaunant tiesioginį grįžtamąjį ryšį iš karių ir tobulinant produktus remiantis kovine patirtimi.
Tarp pagrindinių bandymų prioritetų – dronai, raketos, šaudmenys, jūrų dronai, lazeriai ir elektroninio karo technologijos.

Užsienio įmonės gali tiesiogiai dalyvauti mokymuose
„Brave1“ siūlo dvi galimybes: įmonės gali tiesiogiai dalyvauti bandymuose arba organizuoti nuotolinius mokymus, o Ukrainos komandos savarankiškai atlieka vertinimus ir pateikia išsamias ataskaitas.
Tarptautiniam dalyvavimui palengvinti „Brave1“ paskelbė vadovą, kuriame detaliai aprašytos importo procedūros kariniams bandymams Ukrainoje.
Įmonės, gabenančios dronus ar kitą karinę techniką, privalo gauti specialius leidimus iš Ukrainos Valstybinės eksporto kontrolės tarnybos.
Tuo tarpu „kitos prekės“, kurios nėra klasifikuojamos kaip karinės, gali būti įvežamos pagal bendrąsias muitų taisykles.
Vadove taip pat nagrinėjami praktiniai scenarijai, pavyzdžiui, kas nutinka, jei bandymų metu įranga sugadinama ar sunaikinama. Tokiu atveju įmonės gali paaukoti sugadintą įrangą Ukrainai arba grąžinti ją į savo šalį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!