Turkijos parlamentas trečiadienį surengs pirmąjį balsavimą dėl kontraversiško klausimo, ar leisti merginoms dėvėti islamiškus galvos dangalus universitetuose, skelbia BBC.
Moterų galvos dangalai, kurie buvo laikomi politinio Islamo simboliu Turkijoje, universitetuose buvo uždrausti prieš porą dešimtmečių. Vyriausybės teigimu, toks įstatymas pažeidžia musulmonų teises ir neleidžia daugeliui jų studijuoti aukštosiose mokyklose.
Tačiau planuojami įstatymų pokyčiai sukėlė didelį nepasitenkinimą sekuliarią valstybę ginančių turkų tarpe. Jie baiminasi, kad įstatymo, leidžiančio universitetuose dėvėti musulmoniškus galvos dangalus, priėmimas bus pirmas žingsnis panaikinant sekuliarią Turkijos politinę sistemą.
Du trečdaliai turkių nešioja galvos dangalus, o tai reiškia, kad jos arba turi atsisakyti savo papročio, arba atsisveikinti su universitetu. Dauguma turkų sutinka, kad tokia politika yra nesąžininga. Tačiau pagrindinė problema šiuo atveju glūdi fakte, kad dabartine vyriausybe, remiančia politinį Islamą, nepasitiki galingi valstybės sekuliarumą ginantys politikai. Jie baiminasi, kad šis žingsnis tebus pirmas žingsnis griaunant sekuliarią santvarką. Bijomasi, kad tokiu atveju bus sugriautas Turkijos kaip modernios valstybės veidas ir galvos dangalų nedėvinčios moterys bus verčiamos keisti savo įpročius.
Kelios opozicinės partijos jau grasina kreiptis į Konstitucinį teismą, jei įstatymui vis dėlto būtų pritarta.