• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėse Amerikos Valstijose nelegaliai apsigyvenusi bei į gimtąją Meksiką deportuota moteris jau daugiau nei trejus metus kaunasi dėl teisės auginti savo vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

Amelia Reyes Jimenez savo sūnų bei tris dukteris paskutinį kartą regėjo 2008 metais, kai pareigūnai sučiupo ją prie jos buto Fynikso priemiestyje. Jauniausiai jos dukrai tuo metu buvo vos trys mėnesiai.

REKLAMA

Šiuo metu moteris gyvena Meksikoje, jos vaikai, nebekalbantys ispaniškai, – Arizonos valstijoje, kur laukia netrukus prasidėsiančios įvaikinimo procedūros.

Meksikietė į pareigūnų akiratį pateko po to, kai kaimynai susisiekė su teisėsauga ir pranešė apie namuose paliktą vieną trylikametį neįgalų paauglį. Kartu su dukromis iš parduotuvių sugrįžusi moteris aiškino maniusi, jog sūnumi rūpinasi jo tėvas. Paklausta apie savo legalumo statusą, imigrantė prisipažino esanti nelegali. Netrukus ji buvo atplėšta nuo vaikų ir nugabenta į imigrantų sulaikymo centrą Fynikse.

REKLAMA
REKLAMA

Teisme moteris neatitiko reikalavimų, galėjusių jai padėti atgautivaikų  globą. Jos motinystės teisės buvo suspenduotos. Dvejus metus, kuriuos praleido sulaikymo centre, jai nebuvo leista pasimatyti su savo atžalomis, kurių trys yra Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiai.

Po 2 metų A. Jimenez buvo deportuota į Meksiką. Šiuo metu naktimis ji dirba gamykloje. Du kartus moteris kreipėsi dėl JAV vizos remdamasi tuo, jog jos Amerikos piliečiai vaikai kenčia augdami be mamos. Abu kartus jos prašymas buvo atmestas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą tą laiką meksikietės atžalos gyveno vaikų prieglaudoje Fynikse. Netrukus jie gali būti įvaikinti.

Remiantis ABCNews.com pateiktais duomenimis, praėjusių metų vasarą vaikų prieglaudoje augo mažiausiai penki tūkstančiai Amerikos piliečių, kurių tėvai buvo deportuoti iš šalies. Didžioji dalis jų, ekspertų tikinimu, gali būti visam laikui atskirti nuo savo gimdytojų.

Duomenų, kiek tokių mažamečių buvo įvaikinta, nėra.

Imigrantų teisių gynėjai bei imigrantų organizacijų atstovai tikina, jog tai demonstruoja iškrypusią JAV imigracijos sistemą, kai teisės aktai užgožia žmogiškumą bei šeimos poreikius.

Parengta pagal ABCNews.com informaciją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų