Šveicarijos Federalinės rasinės diskriminacijos komisija nustatė, kad šalyje veikianti pilietybės įgijimo natūralizacijos būdu sistema yra diskriminacinė ir daugeliu atžvilgių rasistinė, pranešė BBC.
Komisija rekomenduoja įstatymų pakeitimus, kurie gali turėti „toli siekiančių pasekmių“. Pavyzdžiui, rasinės diskriminacijos komisija kritikuoja praktiką, kai vietos bendruomenės nariai balsuodami sprendžia, pritarti ar ne Šveicarijos pilietybę norinčio įgyti asmens prašymui.
Komisijos ataskaitoje tvirtinama, kad tokiu atveju labiausiai tikėtina, jog musulmonų ar iš Balkanų bei Afrikos atvykusių žmonių prašymai bus atmesti.
BBC teigimu Šveicarijoje galioja patys griežčiausi Europoje natūralizacijos įstatymai. Užsieniečiai turi pragyventi šalyje 12 metų ir tik tuomet gali pateikti prašymą tapti šalies piliečiais. Tai, kad užsienietis yra gimęs Šveicarijoje, automatiškai nesuteikia jam šalies pilietybės.
Sutinkamai su dabartine praktika, pilietybės galima prašyti kreipiantis į gyvenamo miesto ar kaimo Pilietybės komitetą. Asmuo turi paaiškinti, kodėl jis nori tapti Šveicarijos piliečiu, atsakyti į klausimus, ir tik po to daugeliu atvejų visų bendruomenės narių slaptu ar viešu balsavimu jo prašymas patenkinamas arba atmetamas.