Kasablankos uoste ir kitose žymiose Maroko vietovėse dvylika galimų mirtininkų planavo susprogdinti užsienio laivus, pranešama ketvirtadienį remiantis įtakingais saugumo palaikymo pajėgų pareigūnais.
Pasak jų, mažiausiai šeši įtariami sprogdintojai vis dar slapstosi, tačiau likusieji suimti. Numanomas mirtininkų vadeiva, nenorėdamas policijai pasiduoti gyvas, susisprogdino kovo 11 dieną.
Antradienio vakare vidaus reikalų ministras Chakibas Benmoussa (Šakibas Benmusa), jo pavaduotojas Fouadas Al Himma (Fuadas Himas) ir aukšto rango ministerijos pareigūnas Benabdallah Oumzazi (Benabdalas Oumzazis) trumpai informavo vietos laikraščių redaktorius apie "laimingą incidentą", kaip jį pavadino žiniasklaida, padėjusį sužlugdyti masinių sprogdinimų sąmokslą.
23 metų įtariamas sprogdintojų grupuotės vadeiva Abdelfattah Raydi (Abdelfata Raidis) kovo 11 dieną kartu su kitu įtariamu mirtininku užsuko į Kasablankos Sidi Moumeno rajone veikiančią interneto kavinę.
Kaip rašo laikraščiai, kavinės savininkas, pamatęs, kad A.Raydi naršo džihadistų interneto svetainę, užrakino duris ir iškvietė pareigūnus, tačiau mirtininkas, kuris stengdamasis nepakliūti policijai gyvas, jau keturias dienas buvo nenusijuosęs sprogmenų diržo, detonavo turėtus užtaisus.
Laikraščiai cituoja pareigūnų žodžius, kad išpuolius ketinta rengti ne kovo 11 dieną.
18-metį saldumynų pardavėją Youssefą Khoudri (Jusefą Chudurį), atlydėjusį A.Raydi, policija sužeidė ir sulaikė. Abu vaikinai gyveno skurdžiausiame Kasablankos lūšnynų rajone Duar Eskueloje.
"Tyrimai parodė, kad 12 savižudžių sprogdintojų iš 30 teroristų, siejamų su kovo 11-osios Kasablankos sąmokslu, rengėsi pulti ūkinius ir saugumo taikinius, tarp jų susprogdinti užsienio laivus Kasablankos uoste ir turizmo objektus Marakeše, Mogadore ir Agadyre", - rašo dienraštis "Al Ahdath al Maghribia".
Pastarieji trys miestai yra dažniausiai turistų lankomos Maroko vietos.
Laikraščiai taip pat cituoja pareigūnus, kurie teigia, kad galimi sprogdintojai planavo išpuoliuose panaudoti "nuodus".
Pasak leidinio "Al Ahdath al Maghribia", tie "nuodai" buvo patogeninių bakterijų šalutinis produktas, sukeliantis raumenų spazmus. "Tai rodo, kad teroristų planai keitėsi", - F. Al Himmos žodžius cituoja leidinys. Smulkiau šių savo žodžių pareigūnas nepaaiškino.
2003 metais, pritaikius kovos su terorizmu įstatymą, A.Raydi buvo nuteistas penkerius metus kalėti, bet 2005 metais karalius jam suteikė malonę. Laikraščių teigimu, sumanytam sąmokslui įgyvendinti nuo praėjusių metų lapkričio jis subūrė 30 žmonių, daugiausia savo kaimynų, tinklą.