Apie tai pranešė kalinio artimieji ir advokatas, praneša BBC.co. uk, remdamasi portalo „Gulagui –ne“ (Gulagu – net, rus. klb.) paskelbta informacija. Pirmadienį su su nukentėjusiu nuteistuoju susitikęs advokatas pranešė, kad vyras pasakojo tokiam žingsniui ryžęsis dėl to, kad negalėjo išverti fizinio smurto, kurį patyrė įkalinimo įstaigoje. Kalinčiojo sesers Mamukos Čchapelijos teigimu, vyras save sužalojo dar balandžio viduryje ir dabar yra ligoninėje.
Krasnojarsko srities teisėtvarkos institucijos komentuoti incidentą telefonu BBC žurnalistams atsisakė ir pasiūlė siųsti klausimą federalinės bausmės atlikimo vietų tarnybos administracijos atstovui spaudai. „Be to, pareigūnas, išgirdęs, kad domimasi tragišku incidentu kalėjime, ėmė juoktis“, praneša Bbc.co.uk.
Mušė kasdien
Kalinčiojo advokato Šuchardino teigimu, į jo ginamojo kamerą kasdien užeidavo keletas nuteistųjų, kurie mušdavo kalinį reikalaudami, kad jis sutiktų bendradarbiauti su kalėjimo administracija. Negalėdamas ilgiau tverti, vyras nusipjovė sau liežuvio gabaliuką vienkartiniu peiliuku ir išmetė jį į koridorių. Po kurio laiko gydytojai rado jį kameroje paplūdusį krauju ir netekusį sąmonės, ir išvežė į ligoninę. Pranešama, kad nors žaizda gyja, vyras praktiškai negali kalbėti.
Advokato teigimu, jeigu vyras, kuris kali už turto prievartavimą ir grobimą, iš ligoninės bus nusiųstas atgal į Minusinsko kalėjimą, jis reikalausią perkelti savo ginamąjį į kitą įkalinimo įstaigą. Dalį bausmės vyras jau atliko kitame kalėjime, bet ir ten, anot advokato, buvo nuolat mušamas, todėl susižalojo kaklą ir buvo perkeltas į Minusinską. Kalėti Čchelijai liko dar trejus metus.
Projekto „Gulagui – ne“ vienos vadovių Irinos Žogolevos teigimu, Krasnojarsko sritis – viena iš tų, kurios įkalinimo įstaigos Rusijoje garsėja ypač žiauriais incidentais. Būtent Minusinsko kalėjimą aprašė Nobelio premijos laureatas rašytojas Aleksandras Solženycinas knygoje „Gulago archipelagas“.